Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Right said Fred: Losandželosa parāda durvis Derekam Fišeram

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Right said Fred: Losandželosa parāda durvis Derekam Fišeram
Elizabete Kembedža un Dereks Fišers 2022. gada 20. maijā Sietlā. Foto: AFP/Scanpix

WNBA klubs "Los Angeles Sparks" otrdien, 7. jūnijā, atlaida galveno treneri un ģenerālmenedžeri Dereku Fišeru. Par pagaidu stūrmani iecelts viņa asistents Freds Viljamss.

Eņģeļu pilsētas klubs Kristapa Porziņģa bijušo treneri nolīga pirms 2019. gada sezonas. Fišers ar “Sparks” nostrādāja nedaudz vairāk par trīs sezonām, nopelnot bilanci 54-46. Ceturtās sezonas sākumā “dzirsteles” tika pie uzvaru un zaudējumu attiecības 5-7.

“Mūsu īpašnieku grupas vārdā vēlos pateikties Derekam par viņa pūlēm un ieguldījumu “Sparks” franšīzes labā,” preses paziņojumā citēts viens no grupas partneriem Eriks Holomens. “Vēlam viņam sekmes tālākajās gaitās. Pilnībā uzticos Fredam Viljamsam kā pagaidu galvenajam trenerim, jo viņam ir bagāta pieredze darbā ar WNBA komandām.”

“Sparks” 2021. gadā pirmo reizi 10 sezonu laikā nekvalificējās WNBA izslēgšanas spēlēm, finišējot ar bilanci 12-20. Starpsezonā klubs piesaistīja līgas “sliktās meitenes” Elizabeti Kembedžu un Kenediju Kārteri, taču Losandželosa pēc 12 spēlēm atrodas tikai astotajā vietā.

Bijušais “Los Angeles Lakers” spēlētājs un pieckārtējais NBA čempions komandā nenoturēja kluba lielāko zvaigzni. Kendisa Pārkere 2021. gada sākumā paziņoja par atgriešanos dzimtajā Čikāgā, vēlāk aizvedot “Sky” līdz pirmajam WNBA titulam.

Fišera otrajā sezonā Eņģeļu pilsētā “Sparks” pameta ilggadējā kluba ģenerālmenedžere Penija Tolere. Pēc viņas aiziešanas galvenais treneris 2020. gada decembrī uzņēmās arī ģenerālmenedžera pienākumus un...drīzumā palika bez Pārkeres.

“Sparks” pēdējo WNBA titulu izcīnīja 2016. gadā, nākamajā sezonā finālā zaudēja Minesotas “Lynx”, bet Fišera vadībā nopelnīja uzvaru tikai vienā “play-off” spēlē. Viņa asistents Freds Viljamss sezonas vidū plānoja atstāt Losandželosu, lai kļūtu par NCAA komandas “Auburn” asociēto galveno treneri, bet tagad atcēlis pārcelšanos uz rudeni.

Viljamss savulaik strādāja tādās WNBA komandās kā “Utah Starzz” (1999-2001), “Atlanta Dream” (2012-2013) un “Tulsa Shock”/”Dallas Wings” (2014-2018), pēdējā no tām trenējot austrāliešu zvaigzni Kembedžu.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...