LBL direktors: sezona jāplāno kvalitatīvāk
Basketbola klubi VEF Rīga un Valmiera vienojušies savstarpējo LBL spēli pārcelt no 17.marta uz 17.aprīli. Šāds solis ir loģisks no sportiskā viedokļa, jo sekmēs VEF Rīga sagatavošanos Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla atbildes mača ar Prieņu Rudupis. Tomēr spēles pārcelšana pēdējā brīdī - mazāk par 48 stundām pirms sākuma –, kā arī citi šim līdzīgi gadījumi liecina par problēmām kalendāra plānošanā. Kā tās novērst vai vismaz mazināt – basket.lv jautāja Latvijas basketbola līgu direktoram Ralfam Pleinicam.
LBL spēļu pārcelšana sagādā neērtības līdzjutējiem un žurnālistiem, liekot regulāri pārbaudīt informāciju par spēļu laiku un tāda raustīšanās neatbilst Latvijas prestižākā turnīra statusam. Vai nav sajūta, ka spēles tiek pārceltas pārāk bieži?
Ir. Protams, būtu labi, ja spēļu kalendārs tiktu aiztikts tikai iepriekš neparedzamos gadījumos. Piemēram, kad kāds no Latvijas klubiem martā vēl piedalās Eiropas kausa izcīņā, kā tas patlaban notiek ar BK Ventspils.
Kāpēc notiek savādāk?
Kalendāra projekts klubiem tiek izsūtīts laikus un iebildes iespēju robežās tiek ņemtas vērā pirms galīgā varianta apstiprināšanas. Taču problēmas sākas, kad treneri praksē konstatē, ka spēļu grafiks komandai rada problēmas – sākas „neplānoti” zaudējumi utt. Īpaši tas attiecas uz tā dēvētajiem lielajiem klubiem. Piemēram, Ventspils rudenī vairākas LBL spēles pārcēla uz pavasari un tagad grafiks patiesi ir ļoti saspringts.
VEF Rīga lielākās problēmas sagādā nepieciešamība saskaņot spēļu grafiku četros turnīros.
Jā, tas nav vienkārši ne klubam un spēlētājiem, ne LBL rīkotājiem. Protams, LBL respektē Latvijas komandu vēlmi piedalīties starptautiskajos turnīros, tāpēc cenšamies būt pretimnākoši. Taču ikvienas spēles pārcelšanas gadījumā izšķiroša nozīme ir ne tikai iniciatoru vēlmei, bet arī otrās komandas piekrišanai. Ar varu lēmumus neuzspiežam, bet, ja paši piekritāt, tad nav labi pēc tam sūroties.
Varbūt spēļu pārcelšanas procedūra ir pārāk viegla – pietiek abiem klubiem vienoties, lai saņemtu LBL akceptu?
Iepriekš LBL Nolikumā bija paredzēta spēļu pārcelšana par maksu, taču klubu interesēs šo punktu izņēmām ārā. Domājot par nākamās sezonas Nolikumu, pie šīs idejas, manuprāt, būs jāatgriežas. Nevis naudas pelnīšanas nolūkos, bet gan tāpēc, lai disciplinētu klubus un mudinātu sezonu plānot kvalitatīvāk, nepaļaujoties uz spontānajiem risinājumiem turnīra laikā.
Kāpēc LBL spēles netiek organizētas kārtās, stingri noteiktās dienās? Tas atvieglotu darba plānošanu rīkotājiem un klubiem, kā arī būtu skaidri orientieri līdzjutējiem.
To izdarīt būtu vieglāk, ja Latvijas klubi piedalītos tikai vienā vai, augstākais, divos turnīros. Taču mums sezona tradicionāli tiek organizēta pamīšus vienu nedēļu atvēlot LBL, vienu – Baltijas līgas spēlēm. Tā kā ir komandas, kuras nespēlē Baltijas līgā, jādomā arī par to, kā tās nodarbināt brīvajās nedēļās.
Vai ir cerība, ka LBL nākamsezon kalendārs būs stabilāks?
Problēmas ir fiksētas un iespēju robežās tās risināsim. Taču process nav vienkāršs, jo pieredze liecina, ka starpsezonu laikā klubu vēlmes un varēšana var mainīties, ietekmējot gan LBL dalībnieku skaitu, gan reglamentu.
+16 [+] [-]
-3 [+] [-]
+4 [+] [-]
+7 [+] [-]
+9 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
VEFam plāni bija kā Napoleonam, bet viss aizgāja pa ierasto taciņu!
[+] [-]
Cik zināms Pleinicam no Janševica mantojumā ir Pērkons un kalendāru taisa Pērkons un kamēr kaste ar alu nav izdzerta darbs nesokas un te arī rezultāts - tā kā viss kartībā,nesaprotu par ko jāuztraucas.....