Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1032, Did:0, useCase: 3

Čempionu līga: BK "Ventspils" grupas turnīru pabeidz ar zaudējumu

Čempionu līga: BK "Ventspils" grupas turnīru pabeidz ar zaudējumu
Foto: bkventspils.lv

BK "Ventspils" FIBA Čempionu līgas grupu turnīra pēdējā spēlē savā laukumā ar 54:84 zaudēja Saloniku PAOK. Jau pirms šīs spēles bija zināms, ka ventspilnieki ar 7 uzvarām iekļuvuši izslēgšanas turnīrā un tagad ir jāgaida piektdiena, kad notiks izloze un kļūs zināms pretinieks.

1.ceturtdaļa. Lai arī ventspilnieki jau bija nodrošinājuši sezonas turpinājumu šajā turnīrā, tomēr drošības labad bija nepieciešams uzvarēt arī pēdējo grupas turnīra maču. Tomēr ir atšķirība, vai tu paliec grupā ceturtais, vai piektais, jo, esot ceturtajiem, tomēr esi kopējā rangā augstāk un tas, savukārt varētu dot teorētiskas priekšrocības pirms play off izlozes. Piemēram, būt labākajiem starp ceturto vietu ieguvējiem jeb kopējā rangā būtu starp labākajām astoņām komandām (no 16), kuras spēlēs pirmajā play off kārtā…

Pamatturnīra pēdējā spēle tika iesākta ar Dīnu, Kempbelu, Ati, Gulbi un Zaķi. Mača ievads liecināja, ka vairāk pēc uzvaras tīko PAOK, kuriem arī vairāk bija nepieciešams uzvarēt. Simboliski, ka pirmais punktus ar tālmetienu guva bijušais BK Ventspils spēlētājs Žanis Peiners un tieši viņa tālmetiens noteica mača ritējumu pirmajā ceturtdaļā. Vispirms gan Gulbim izdevās atbildēt ar tikpat vērtu metienu, bet pēcāk grieķi bija gan dzīvāki, gan aktīvāki un precīzāki un nepilnas divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām viņu pārsvars sasniedza divciparu skaitli (8:20). Pusminūti pirms pārtraukuma pēc kārtējās paviršības (Šķēle) viesi ir guvuši jau divreiz vairāk punktu (13:26) un tikai Ziediņa pēdējo sekunžu metiens rezultātu padarīja maķenīt pievilcīgāku. Tik un tā 16:26 pēc ceturtdaļas nav tas rezultāts, par kuru priecāties.

2.ceturtdaļa. Kad pirmajā uzbrukumā Janičenoks realizēja jau otro savu trejaci, šķita, ka šim metienam vajadzētu sapurināt pārējo komandu, taču tablo nemeloja un pilnībā attainoja to, kas notiek laukumā. Pēc ceturtdaļā nospēlētajām trim minūtēm viesi ir panākuši tobrīd lielāko pārsvaru (19:34). Kaut kam vajadzēja notikt ceturtās minūtes izskaņā, kad pret Zaķi tiek nopelnīta nesportiska piezīme. Realizēts gan tikai viens soda metiens, taču bija tūlītēja iespēja uzbrukt vēlreiz un to ar pustālo metienu pabeidza Leimanis (22:34). Jūtot, ka šī epizode var ietekmēt mača gaitu, viesu galvenais treneris tūlīt pat pieprasa minūtes pārtraukumu… Diemžēl, bet arī šī epizode nedeva vajadzīgo efektu. Nākamo 2:30 minūšu laikā punktus gūst tikai PAOK un viņiem vēlreiz jauns lielākais pārsvars (22:39). Tuvāk ceturtdaļas izskaņai izdodas pavisam neliels izrāvieniņš piecu pēc kārtas gūto punktu izteiksmē, taču ejot lielajā pārtraukumā tik un tā palieli mīnusi – 31:45.

3.ceturtdaļa. Spēle atsākas itin cerīgi – ar Gulbja tālmetienu un tā brīža spēlētāju kustības laukumā teica priekšā, ka pārtraukumā bijis ļoti nopietns pārdomu brīdis. Tiesa, arī PAOK spēlētāji pārtraukumā neskatījās ģērbtuves griestos un netīksminājās par pirmajā puslaikā sastrādāto. Diemžēl puslaika ievads bija tikai patīkams izņēmums un kopējās bēdu ielejas fona. Kad ceturtdaļā bija nospēlēts nedaudz vairāk par četrām minūtēm, tablo vēstija par jauno PAOK lielāko pārsvaru – 36:54. Vēl pēc kāda laiciņa mīnusi pieauguši jau līdz 20 (36:56). Plus vēl Zaķim un Gulbim jau pa četrām piezīmēm… Kad nospēlēta vēl viena minūte, Peinera divpunktnieks liek Gintam Fogelim ķerties pie minūtes pārtraukuma, jo par 36:58 ir sakāms kas ļoti nopietns… Arī šis minūtes pārtraukums nelīdzēja. Ceturtdaļas pēdējās sekundēs vēlreiz tiek fiksēti lielākie mīnusi (41:64) un komandas rīcībā ir atlikušas vien desmit minūtes, lai rezultātu padarītu puslīdz pievilcīgāku.

4.ceturtdaļa. Pēdējo desmit minūšu laikā laukumā nekas būtisks nemainījās. Būtībā, pēdējā ceturtdaļa bija nekas vairāk, kā formalitāšu kārtošana.