Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

Latvijas izlase dodas uz Eiropas čempionātu "Maxibasketbolā"

Latvijas izlase dodas uz Eiropas čempionātu "Maxibasketbolā"
2009. gada Pasaules čempiones - "Zeltenes Latvija"

17. jūlijā Horvātijas pilsētā Zagrebā sāksies 6. Eiropas čempionāts "Maxibasketbolā" (basketbols veterāniem), kurā startēs arī viena sieviešu un viena vīriešu komanda no Latvijas.

Pirms diviem gadiem Itālijas pilsētā Pesaro norisinājās 5. Eiropas čempionāts basketbolā veterāniem. Toreiz vīru konkurencē vecumu grupā 65+ Latvija izcīnīja zelta medaļas. Pagājušajā gadā Čehijas pilsētā Prāgā norisinājās pasaules čempionāts. Toreiz par pārsteigumu parūpējās mūsu dāmas, kas vecumu grupā 50+ finālā negaidīti ar 48:46 pārspēja spēcīgās lietuvietes, tādējādi izcīnot zelta medaļas.

Šogad Zagrebā norisināsies Eiropas čempionāts, un tajā Latvijas izlasi pārstāvēs dāmas vecumu kategorijā 50+, kā arī vīri vecumu grupā 65+. Gan dāmām, gan vīriem izspēles kārtība būs vienāda. Dāmas spēlēs vienā apakšgrupā ar Horvātiju, Vāciju, Čehiju un Lietuvu. Katra komanda ar katru aizvadīs pa vienai spēlei un tai komandai, kura grupā paliks pēdējā vietā, čempionāts būs beidzies, bet parējās vienības turpinās cīņu par medaļām. Pirmās un otrās vietas ieguvējas grupu turnīrā tiksies finālā, bet trešās un ceturtās vietas ieguvējas spēlēs par 3. un 4. vietu. Tāda pati sistēma ir arī kungiem, kuri spēlēs vienā grupā ar Lietuvas, Somijas, Krievijas un Igaunijas komandām.

Kauns...

Jāatzīmē, ka nepatīkamā situācijā īsi pirms čempionāta sākuma nonāca mūsu dāmu izlase. Kā jau katru gadu, tad arī šogad katra komandas dalībniece pārsvarā uz Pasaules un Eiropas čempionātiem pārstāvēt Latvijas izlasi dodas par savu naudu. Paši sponsorē sev ceļu, meklē viesnīcu, maksā dalības maksu, transportu un citas lietas. Lai labāk sagatavotos gaidāmajam Eiropas čempionātam, mūsu basketbolistes turpināja trenēties (trīs reizes nedēļā), bet, kad palika pēdējie treniņi, tad mūsu izlases basketbolistēm palūdza vēl samaksāt par basketbola zāli – 90 ls. Taču, pateicoties vienam labvēlim, šī summa tika pilnībā nomaksāta, par ko arī mūsu dāmas viņam saka lielu, lielu PALDIES!

Pirmās spēles mūsu komandām ir jau 18. jūlijā, kad dāmas tiksies ar spēcīgo Lietuvas izlasi, bet kungi spēlēs ar mūsu kaimiņiem igauņiem.

Veiksmi un izturību Jums!

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā "Maxibasketbolā"

Dāmas 50+

Spēlētāja
Lorita Sauša
Silvija Jankovska
Inta Bergmane
Iveta Beķere
Gunta Pētersone
Maira Sestule
Ineta Leite
Gunta Krastiņa
Linda Dreimane
Elita Bujāne
Daina Dombrovska
Laimdota Zariņa
Veronika Kozlovska

Kungi 65+

Spēlētājs
Kārlis Strēlis
Egils Pāns
Aleksandrs Svirido
Uldis Ļebedevs
Māris Āns
Adgars Miglinieks
Jānis Miglinieks
Jānis Jaunzems
Viktors Malzubs
Juris Kalniņš
Jānis Pomerancis
Jānis Odiņš

Vai kāda no mūsu komandām kāps uz goda pjedestāla?

  • 36

  • 4

  • 20


  +4 [+] [-]

, 2010-07-15 12:54, pirms 11 gadiem
65+... visu cieņu

  -1 [+] [-]

, 2010-07-15 13:28, pirms 11 gadiem
Kārlis Strēlis
Egils Pāns
Aleksandrs Svirido
Uldis Ļebedevs
Māris Āns
Adgars Miglinieks
Jānis Miglinieks
Jānis Jaunzems
Viktors Malzubs
Juris Kalniņš
Jānis Pomerancis
Jānis Odiņš

Komada 4 janji