Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

“Mārupes/Bauerfeind” 3x3 basketbolisti labākie “Top Gun” posmā Mārupē

Renārs Buivids
Renārs Buivids

“Mārupes/Bauerfeind” 3x3 basketbolisti labākie “Top Gun” posmā Mārupē
Mārupes "Top Gun" finālisti kopā ar organizatoriem. Publicitātes foto

Latvijas 3x3 basketbola līgas sestajā posmā sestdien, 11. septembrī Mārupē, “Business Garden Rīga” teritorijā uzbūvetajā laukumā pirmo vietu izcīnīja mājinieku lomā esošie “Mārupes/Bauerfeind” spēlētāji – Niks Niklāvs Višņevičs, Reinis Otersons, Lauris Bērziņš un Vents Hugo Liepnieks. Par vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts otro vietu ieguvušās “BK 3x3 Madona 2” pārstāvis Artūrs Škute.

“Top Gun” Mārupes posms kļuva par otrās sezonas pēdējo turnīru, kurā komandām bija iespēja izcīnīt vērtīgos punktus cīņā par vietām Rīgā, iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole” 25. un 26. septembrī notiekošajā finālturnīrā. Tieši pēdējo divu posmu uzvarētāja “Mārupe/Bauerfeind” kļuva par regulārās sezonas kopvērtējuma labāko komandu. Mārupes kvartets ar izcīnītajiem 410 punktiem apsteidza “BK 3x3 Madonu” (290 punkti) un “3x3 Jelgavu” (200 punkti).

Lieliskajos atvasaras laika apstākļos notikušajos Mārupes “Top Gun” mačos nevienai no komandai neizdevās izvairīties no vismaz vienas neveiksmes. Nākamie turnīra uzvarētāji mārupieši apakšgrupā zaudēja “BK 3x3 Madonai 2”, tādejādi jau pusfinālā tiekoties ar “Evolution Brasa”, kas turnīra rangā ieņēma otro pozīciju. Ādažu “Top Gun” fināla atkārtojumā “Mārupe/Bauerfeind” vēlreiz uzveica Rīgas apkaimes Brasas pārstāvjus – 17:13. Otrajā pusfinālā “BK 3x3 Madona 2” īstenoja iespaidīgu pakaļdzīšanos, ar 22:16 tomēr uzveicot “East-Ball/Rīgu”.

Finālā “Mārupe/Bauerfeind” ar 21:12 pārspēja Madonas kvartetu. Izšķirošajā mačā uzvarētājiem Bērziņš guva desmit punktus, Višņevičs – septiņus, Liepnieks un Otersons – pa diviem. Sāncenšiem ar pieciem punktiem izcēlās Škute.

Mārupes “Top Gun” trešo vietu ieguva “East-Ball/Rīga”, ceturto – “Evolution Brasa”.

Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Bērziņš – 36 punkti piecās spēlēs. Labāko trijniekā iekļuva arī Rolands Dižgalvis (“East-Ball/Rīga”) ar 34 punktiem piecos mačos, bet Skujas rēķinā 30 punkti četrās spēlēs. Ja labākos noteiktu pēc vidēji spēlē gūto punktu skaita, tad šajā griezumā līderis būtu “3x3 Ādaži 2” uzbrukuma līderis Kristaps Vanags – vidēji 9,7 punkti trijos mačos.

Tālmetienu konkursa kvalifikācijas sacensībās Edijs Skuja (“BK 3x3 Madona 2”) un Rendijs Feikners (“Evolution Brasa”) guva pa deviņiem punktiem no maksimālajiem 16 punktiem, bet finālā pārāks bija Skuja, iegūstot dāvanu karti no “Sporta Bodes”.

Atbilstoši sešu posmu kopvērtējumam ceļazīmes uz finālu ieguva labākās 12 komandas – “Mārupe/Bauerfeind”, “BK 3x3 Madona”, “3x3 Jelgava”, “3x3 Ādaži 2”, “BK 3x3 Madona 2”, “3x3Latvija U23 Red”, “3x3Latvija U23 White”, “Evolution Brasa”, “3x3 Ādaži/Fastbreak”, “Spēka kustība”, “East-Ball/Rīga un “Kudzhy/Anzāģe”.

Ņemot vērā, ka Latvijas U23 izlases kandidāti šogad kopā vairs nestartēs, tad vietas finālā iegūs arī “Krāslava” un “BS Rīga White”. Lai turnīrā “Akropolē” startētu maksimāli spēcīgākās 3x3 basketbola komandas, tad “Top Gun” organizatori izskatīs arī iepriekš šajā turnīrā nestartējušo vienību pieteikumus uz “Wild Card” (īpašo uzaicinājumu) saņemšanu dalībai finālsacensībās.

“Top Gun” sezonas kopvērtējums.

Aktuālā informācija “3x3Latvija” sociālo tīklu kontos – “Facebook” un “Instagram”, arī Latvijas Basketbola savienības mājas lapā “basket.lv/3x3”.

#padotiesaizliegts