Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

Bertāns: "Jārisina problēma, ka treneri vienlaicīgi ir arī fizioterapeiti un ārsti"

Emils Ozerinskis

Bertāns: "Jārisina problēma, ka treneri vienlaicīgi ir arī fizioterapeiti un ārsti"
Dāvis Bertāns. Foto: Jānis Lārmanis

10. septembrī Valmieras pilsētas domes deputāti atbalstīja "Bertānu Valmieras basketbola skolas" dibināšanu, tādējādi Valmieras jaunatnes basketbola sistēmai izveidojot jaunu pārvaldošo organizāciju. Preses konferencē Dāvis Bertāns detalizētāk atbildēja uz mediju jautājumiem par mērķiem, iesaistot savu vārdu jaunatnes basketbolā.

"Nezinu, cik es fiziski būšu klāt Valmierā. No gadu gaitā gūtās pieredzes, sākot no Rūjienas caur Rīgu, Slovēniju, Serbiju, Spāniju un ASV, esmu iekrājis gana daudz zināšanu, lai varētu palīdzēt skolai vairākos jautājumos. Šobrīd aktuālākais ir fiziskās sagatavotības treneris un fizioterapeits jauniešu komandām. Domāju, ka šajā ziņā varētu sniegt lielu palīdzību no savas puses, jo sanācis strādāt ar daudz fizioterapeitiem. Arī šobrīd man ir savs personīgas fizioterapeits, kas ir strādājis ļoti augsta līmeņa komandās. Viņš arī var pamācīt vietējos, pieskatīt un atbildēt uz interesējošajiem jautājumiem. Tā šobrīd būtu starp galvenajām prioritātēm," atbildot uz jautājumu par savu iesaisti jaundibinātās skolas darbā un galvenajām tās prioritātēm teica Dāvis Bertāns.

NBA savu līdz šim spožāko sezonu aizvadījušais rūjienietis vairākkārt sarunā ar medijiem uzsvēra specializētā personāla nepieciešamību jauno spēlētāju izaugsmei: "Šī problēma nav tikai mazajās lauku pilsētās, bet arī Rīgā. Treneris vienlaicīgi ir gan fizioterapeits, gan fiziskās sagatavotības treneris, gan ārsts, gan tēvs dažiem, gan skolotājs un vēl dažādās lomās. Šī mums ir iespēja sakārtot to, ka katrs ir profesionālis savā jomā un katram ir savs darbs. Tas noteikti dos attīstības iespējas jaunajiem spēlētājiem. Tā būs lieta, kas viņiem pašiem jāizmanto."

"No Valmieras un apkārtējā rajona ir izauguši daudz labi spēlētāji. Es teiktu, ka jaunatnes basketbola sistēma jau ir laba, taču tas nenozīmē, ka nevar būt labāk. Ja es būtu apstājies pie "labi", tad diez vai būtu nonācis tur kur esmu. Vienmēr ir iespējams darīt labāk. Domāju, ka šis ir tas solis uz priekšu, lai paceltu augstāk Valmieras, apkārtējā rajona un visa Latvijas basketbola līmeni," uzsvēra Bertāns, vēlreiz apliecinot arī citu preses konferences dalībnieku pausto uzskatu, ka organizatoriskās pārmaiņas Valmieras jaunatnes basketbolā netiek veiktas tādēļ, ka kaut kas būtu slikti vai nestrādātu.

Jautāts par Latvijas basketbolā nereti sāpīgo aģentu un sporta skolu savstarpējajām attiecībām spēka uzbrucējs piesauca savu pieredzi: "Man un brālim ir sanākusi visai liela pieredze ar aģentiem. Mēs no Rūjienas aizejot uz Rīgu iekūlāmies dažādās situācijās un sastapām savtīgus cilvēkus. Skolā mums būs iespēja palīdzēt jaunajiem spēlētājiem un viņu ģimenēm izprast situāciju un no mūsu puses dot informāciju. Protams, tas ir ģimenes un jaunā sportista lēmums. Mēs noteikti nebūsim tie, kuri teiks, ka tev jādara tā un tu nedrīksti darīt to."

Mediju pārstāvja piebilde, ka Valmierā izveidotais projekts varētu dot idejas arī kādam liepājniekam, deva iespēju Bertānam lepni pasmaidīt: "Es ceru, ka Bertānu Valmieras basketbola skolas dibināšana būs kas tāds, kas dod arī viņam ideju. Kristaps Porziņģis bija pirmais, kurš Latvijā uztaisīja laukumus. Pēc dažiem gadiem arī mēs sekojam. Tas tikai palīdzēs Latvijas basketbolam un ir tas, ko mēs gribam panākt."

Bertānu ģimenes basketbola laukums, kurš būs veltīts pāragri aizsaulē aizgājušajam Kobem Braientam, tiek celts pie šobrīd rekonstrukcijā esošā Jāņa Daliņa stadiona. Iespējams, laukuma celtniecības darbi varētu tikt noslēgti jau šī mēneša izskaņā.

Protams, visiem interesē finansiālie jautājumi, taču basketbolists neminstinoties norādīja, ka finansējuma lietas tiks izrunātas jaunās basketbola skolas iekšienē un publiskā telpā par to, kurš cik un kādiem mērķiem atvēlēs, nevēlas runāt.

Šobrīd nav zināms, kad varētu atsākties NBA sezona. Tādēļ ir neziņa par to vai ASV vajadzēs atgriezties jau decembrī vai varbūt sezona varētu sākties vien februārī vai martā. Bertāns, esot Latvijā, izbauda iespēju pavadīt laiku kopā ar ģimeni, basketbola treniņiem veltot piecas dienas nedēļā un treniņzālē pavadot divas līdz trīs stundas no rītiem.

  +4 [+] [-]

, 2020-09-10 21:23, pirms 8 mēnešiem
Saprātīga runa.. būs viena niša kas tiks sakārtota , par to nesaubos .. Valmierai solis augšup ..

     [+] [-]

, 2020-09-12 10:52, pirms 8 mēnešiem
Nav man ne mazākā sakara ar Valmieru, bet lepojos, ka mums ir šādi cilvēki!