Patriks Mahers izdara 37 piespēles un sasniedz NCAA rekordu
"Grinnell College Pioneers" (8-2) spēlētājs Patriks Mahers pirmdien, 6. janvārī, sasniedza jaunu Nacionālās studentu sporta asociācijas rekordu, uzvarā pār "College of Faith" basketbolistiem (4-6) izdarot 37 rezultatīvas piespēles. Mājinieki svinēja uzvaru ar rezultātu 164:144 (86:52, 78:92).
Trešajā divīzijā spēlējošie “Grinnell College” basketbolisti nacionāla mēroga atpazīstamību ieguva 2012. gada 20. novembrī, kad Džeks Teilors (Jack Taylor) sameta 138 punktus uzvarā pār “Faith Baptist Bible” komandu. Teilors toreiz guva visvairāk punktu NCAA vēsturē, bet pirmdienas spēlē viņš nevarēja piedalīties muguras savainojuma dēļ.
Pirmdien Aiovas pavalstī bāzētā komanda pārsteidza vēlreiz. Patriks Mahers 35 minūtēs izdarīja 37 (!) rezultatīvas piespēles, guva 19 punktus (2p 3/7, 3p 1/1, 1p 10/12), izcīnīja divas atlēkušās bumbas uzbrukumā, sešas reizes kļūdījās, trīs reizes pārķēra bumbu un saņēma trīs personiskās piezīmes.
“Tā bija lieta, par kuru runājām no sezonas sākuma,” pēc nacionālā rekorda sasniegšanas teica Mahers. “Nebiju pārliecināts, ka tas ir iespējams, taču noteikti gribēju pacensties to izdarīt. Panākumā iesaistījās visa komanda. Āronam Levinam, Lukam Jēgeram un Kodijam Olsonam izdevās fenomenāla spēle, taču labi spēlēja visi. Pārējo basketbolistu vietas un laika izvēle, kā arī kustība bez bumbas bija lieliska, tāpēc man izdevās sasniegt mērķi.”
Mājinieki spēlē iesaistīja 15 spēlētājus, kuri pavisam izdarīja 44 rezultatīvas piespēles, taču lauvas tiesa pienācās Maheram. Viņa kolēģi neizdarīja vairāk par divām piespēlēm, savukārt viesi kopā izdalīja 27 rezultatīvas piespēles.
“Grinnell College” spēles izceļas ar augstu rezultativitāti. Iepriekš aiovieši svinēja uzvaras ar 173:123 (pret “Crossroads”) un 156:150 (pret “Simpson College”). Teilors vidēji spēlē gūst 41,6 punktus, savukārt Mahers izdara 10,4 rezultatīvas piespēles.
Iepriekšējais rekords tika labots par trīs piespēlēm.
Izmantotie resursi:
NCAA.com – The Official Website of NCAA...
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
Spēlētāju treniņi ir diezgan ierobežoti no NCAA reglamenta puses, skolas nedrīkst piedāvāt sportistiem stipendijas. Līdz ar to pat ja kāds gribētu attīstīt savas sporta prasmes koledžas ietvaros (kaut vai trenēties papildus stundas ar komandas treneriem), viņš to nemaz NEDRĪKST darīt.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Labāk jau būtu, ja šos "rekordus"ignorētu un ņemtu 1. divīzijasrekordus, kur ir nepieciešama meistarība.
[+] [-]
Tik nu nevajag domāt, ka overall līmenis ir kā Latvijas pilsētu čempionātos, tas tāpat ir nopietns un spēlētāji arī nav kaut kādi "zubri", kam sporta stundās liek kko darīt.
Vienkārši atlēti, kas līdz videnei ir spēlējuši kopā ar visiem, iespējams arī NBA stāriem nākamajiem, vnk izdomāja savas sportistu gaitas neturpināt un aizgāja mācīties (iespējams, ar savām atzīmēm dabūja stipendiju kādā 3. divīzijas skolā vai par savu naudu, kurai gan būtu jābūt padaudz šādā gadījumā). Katrā gadījumā, 3. divīzijā noteikti nespēlēs kāds no geto iznācis afro, kurš skolā ir tikai dēļ basketbola (kā tas nereti ir 1. divīzijā).
[+] [-]
Aizliegts trenēties? Nu tās gan ir muļķības - brīvajā laikā šis Mahers pilnīgi droši iet uz zāli un spēlē ar čaļiem "uz abiem galiem". Tas nepadara par baigo profiņu, bet ja ir iespējas iet un spēlēt, kāpēc neizmantot? Infrastruktūra skolās ir ļoti laba un kauns būtu studentiem to neizmantot.
[+] [-]
Tā mētāšana pa groziem uz abām pusēm...
Tāpat starpsezonā viņi, atrodoties skolas telpās, drīkst trenēties tikai 8 stundas nedēļā (tajā pašā laikā ne vairāk kā 4 dienā), turklāt 2 dienām obligāti ir jābūt bez treniņiem. Turklāt, pie treniņiem tiek pieskaitīts viss - sākot, basketbola gadījumā, no treniņiem ar bumbu, līdz treniņiem svaru zālē un vienkārši teorētiskajiem treniņiem pie tāfeles.
Ko "šis Miņins grib pierādīt"? Īstenībā neko, tikai dalās ar informāciju... Skudriniekssam (šādu sarežģītu konstrukciju pat nezinu kā locīt) gan ir baigā vēlme kko pierādīt un parādīt.