Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 3

NFL Londonā rīkos starptautisko talantu atlasi

Juris Miņins
Juris Miņins

NFL Londonā rīkos starptautisko talantu atlasi
Semiss Rejess (centrā) Foto:Zumapress.com/Scanpix

Nacionālā futbola līga (NFL) ir paziņojusi, ka oktobrī, Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā rīkos treniņnometni, kuras mērķis būs atlasīt derīgākos atlētus no citām valstīm, kuri varētu pretendēt uz spēlēšanu līgā.

Lai arī NFL spēlē salīdzinoši daudz ārpus ASV dzimušo un ar citu valstu pasēm esošo futbolistu, kopumā līgā vēl aizvien dominē amerikāņi. No otras puses, vairāki pēdējo gadu veiksmīgie gadījumi, kad no citām valstīm uz NFL ierodas talantīgi sportisti un relatīvi īsā laikā kļūst par stabiliem pamatsastāva spēlētājiem, liek komandām meklēt papildspēkus arī ārpus ierastā "talantu baseina", šajā gadījumā – ASV koledžām.

Tieši otrais iemesls ir par pamatu tam, ka NFL šī gada 12. oktobrī, Londonā, "Tottenham Hotspur Stadium" rīkos starptautisko talantu treniņnometni, kurā piedalīsies 50 sportisti no 14 valstīm – Lielbritānijas, Vācijas, Beļģijas, Jaunzēlandes, Francijas, Nigērijas, Austrijas, Slovākijas, Itālijas, Šveices, Japānas, Somijas, Zviedrijas un Ungārijas.

Pati nometne norisināsies gluži tādā pašā formātā kā ikgadējā pirmsdrafta treniņnometne, jeb "Scouting Combine".

Tos, kuri būs sevi parādījuši no labākās puses, aicinās uz ASV, kur viņi vairākus mēnešus trenēsies un tie, kas sevi būs pierādījuši jau šajos treniņos, tie 2022. gadā tiks piesaistīti NFL komandām starptautisko talantu attīstīšanas programmas ietvaros.

Jāpiebilst, ka tāpat oktobrī notiks vēl viena starptautisko talantu skate, Meksikā. Turp dosies tie atlēti, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ nebūs varējuši piedalīties Londonas nometnē. Iepriekš līdzīgi testi tika rīkoti 2018. un 2019. gadā, Austrālijā un Vācijā.

NFL starptautisko talantu attīstīšanas programmas ietvaros līdz šim ir atrasti daudzi jaunie talanti, kuri nāk no citām valstīm. Tā, piemēram, šogad vislielāko uzmanību saņēma bijušais Čīles basketbola izlases spēlētājs Semiss Rejess, kurš iekļuva Vašingtonas futbola komandas sastāvā, spēlējot balsta uzbrucēja pozīcijā. Čīlietis noslēdza trīs gadu līgumu ar NFL komandu, lai gan pirms tam amerikāņu futbolu nemaz nebija spēlējis, tikai piedalījies vidusskolas komandu treniņos.

Savukārt austrālietis Džordans Maliata, kurš iepriekš spēlēja regbiju-13, šīs pašas programmas ietvaros ienāca līgā un kļuva par Filadelfijas "Eagles" uzbrukuma līnijas stabilu vērtību, šovasar ar komandu noslēdzot četru gadu un 64 miljonus ASV dolāru vērtu līgumu.

Izmantotie resursi:
https://www.nfl.com/