Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 3

Viedoklis: Kuri koledžu komandas biedru dueti dominē arī NFL?

Mārcis Martini
Mārcis Martini

Viedoklis: Kuri koledžu komandas biedru dueti dominē arī NFL?
Džeilens Vadls ir viens no daudzajiem Alabamas spēlētājiem NFL. Foto: AFP/Scanpix

Nacionālajā futbola līgā (NFL) ir gadījumi kad koledžas komandas biedru dueti tiek draftēti vai gluži vienkārši citos veidos nonāk arī vienas profesionālās komandas sastāvā. Produktivitātes rekords šajā sakarā ir uzstādīts pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, kad kvoterbeks Tobins Routs kopā ar koledžas biedru Billiju Houtonu veica 26 kopīgus piezemējumus.

Aizvadītās vasaras draftā trīs malējie uzbrucēji (WR) un viens pussargs (RB) nonāca komandās kurās ir iespēja spēlēt kopā ar savu koledžas saspēles vadītāju (QB). Raksta autors Jānis Stašulis izvērtē kādas ir šo pāru pašreizējās sekmes?

Džo Burovs un Džamārs Čeiss, Sinsinatī “Bengals”

Pilnīgi bez jebkādiem jautājumiem – absolūti labākais un dominējošākais no mūsu apskatāmajiem četriem koledžas bierdu pāriem NFL. Burovs ir 2020. gada drafta pirmā izvēle, bet Džamārs Čeiss šovasar tika izvēlēts ar piekto numuru, kā pirmais no malējo uzbrucēju saraksta.

Lai arī pats sākums starpsezonā bija salīdzinoši nervozs – Čeisam bija problēmas ar NFL bumbu notveršanu, tostarp ar elementāru piespēļu ķeršanu, tomēr NFL sezonā viss ir salikts pa vietām. Čeisa pašreizējā statistika ir 10 noķertas tačdaunu piespēles, kā arī 1035 jardi komandas labā. Čeiss pat ir priekšā tādam dūzim kā Tairīks Hils, ieņemot piekto vietu rezultatīvāko ķērāju sarakstā.

Laukumā ir acīmredzama bijušo LSU spēlētāju kopīgā pieredze. Šķiet, ka Burovs acīm ciet zin kurā punktā un kurā sekundē pēc snepa būs Džamārs Čeiss. Izcils tālo piespēļu drauds pretinieku komandām, kura nosegšanai tiek norīkots pretinieku labākais aizsargs. Pavisam noteikti, šis pāris ir pierādījums tam, ka šis trends varētu kļūt populārs draftējot vienā NFL komandā saikni izveidojušus koledžas biedrus.

Tua Tagovailoa un Džeilens Vadls, Maiami “Dolphins”

"Alabamas" kvoterbeks Tua Tagovailoa tika draftēts 2020. gada jauno spēlētāju izvēles ceremonijā ar piekto numuru, savukārt Džeilens Vadls Maimi nonāca šogad, viņam draftā tiekot izvēlētam ar sesto numuru.

Šis pāris nav tik pamanāms kā iepriekšējais, taču Maiami komanda guvusi piecas uzvaras pēc kārtas un ļoti bieži šajās spēlēs dzirdami abu Alabamas spēlētāju vārdi. Neapšaubāmi redzams, ka sadarbība uzlabojas ar katru spēli un līdz ar to arī uzticība vienam uz otru.

Koledžā abiem kopā nospēlētas 13 spēles. NFL vēl šis rādītājs nav sasniegts, jo Tua pāris spēles nācās izlaist traumas dēļ. Vadla patreizējā statistika NFL – četri piezemējumi un gūti 849 jardi, kas spēlētāju neierindo ļoti augstā vietā, taču kā iesācējam šī ir pieklājīga statistika. Nevarētu teikt, ka "Dolphins" ir labākā piespēļu komanda, taču Vadls ir Maiami komandas gūto jardu līderis.

Šī pāra nākotne lielākā mērā atkarīga no Tua. Pašlaik grūti viņu uzskatīt kā vienu no līgas labākajiem kvoterbekiem, taču progresējot Tua noteikti uzlabosies arī Vadla rādītāji. Īsti nav saprotama arī "Dolphins" vadības attieksme pret Tua, jo sezonas laikā klīda baumas par Tua maiņu uz citu komandu. Šo iemeslu dēļ, grūti prognozēt šī pāra nākotni, taču darbībā skatīties viņus ir prieks.

Džeilens Hērtss un Devonte Smits, Filadelfijas “Eagles”

Hērtss draftēts pagājušogad otrajā raundā ar kopējo 53. numuru, savukārt Haizmena trofejas ieguvēju no Alabamas Smitu “Eagles” paņēma ar desmito numuru.

No šiem trīs pāriem, iespējams, šim pārim potenciāls tuvākajā nākotnē ir mazākais. “Eagles” pašlaik atrodas 30. vietā NFL gūto jardu ziņā ar piespēlēm, līdz ar to nekādu dižu statistiku sagaidīt no spēlētājiem nevar. Smits guvis četrus tačdaunus un 701 jardu. Lielā mērā šī statistika varētu būt augstāka, taču “Eagles” nav spēcīgas uzbrukuma līnijas, līdz ar to Hērtsam bieži ir jāskrien ar bumbu pašam, vai jāizdara piespēles sarežģītos apstākļos – tā nav laba recepte nevienam bumbas ķērājam, lai gūtu daudz jardus.

Ja skatāmies individuāli – Smits ir talants! Ļoti labs route runner –spēlētājs māk nomānīt pretinieku un izmantojot savas spējas radīt lielu atstari starp sevi un aizsargu. Kad “Eagles” sāks sargāt savu kvoterbeku tad arī redzēsim šī pāra progresu!

Trevors Lourenss un Treviss Etiēns, Džeksonvillas “Jaguars”

Trevors Lourenss ir šī gada drafta pirmā izvēle un bukmeikeri kā pirmo izvēli neredzēja neko citu kā Klemsonas superzvaigzni Lourensu. Trevisu Etiēnu jaguāri izvēlējās arī šī gada draftā kā 25. izvēli.

Treviss atšķirībā no trīs iepriekšējiem pāriem nav malējais uzbrucējs, bet gan pussarga pozīcijas spēlētājs, līdz ar to, īsti salīdzināt šo pāru sniegumu nevarēs, taču ņemot vērā NFL pieaugošo tendenci running back spēlētājus izmantot arī piespēļu ķeršanā, iespējams, Etiēns vēl liks par sevi parunāt.

Pašlaik gan spēlētāju novērtēt nevaram, jo Etiēns nav aizvadījis nevienu oficiālo spēli NFL – pirmssezonas spēlē Etiēns gūst pēdas traumu, kas vēlāk izrādījās tik nopietna, ka ārsti nedeva cerības spēlētājam šosezon atgriezties laukumā. Ņemot vērā komandas sniegumu, noteikti arī "Jaguars" vēlētos šo sezonu ātrāk pabeigt un mēģināt izlīst ārā no bedres kuru ir izrakuši daudzu gadu garumā.

Trevors Lourenss un Treviss Etiēns noteikti var būt šī ceļa stūrakmeņi ap kuriem veidot uzbrukumu!