Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

"Cowboys" saspēles vadītājs Preskots tiek pie 160 miljonu līguma

Emils Ozerinskis

"Cowboys" saspēles vadītājs Preskots tiek pie 160 miljonu līguma
Daks Preskots. Foto: AFP/Scanpix

Amerikas profesionālā sporta populārākās komandas Dalasas "Cowboys" saspēles vadītājs Daks Preskots panācis vienošanos ar komandu par 160 miljonu līguma parakstīšanu, tādējādi tiekot pie trešā ienesīgākā līguma amerikāņu futbolā.

27 gadus vecā Daka Preskota jaunais līgums ar Dalasas "Cowboys" noslēgts uz četriem gadiem par 160 miljoniem. Līgumā iekļauts visu laiku lielākais parakstīšanas bonus NFL vēsturē, kas ir 66 miljoni, bet no kopējās līguma summas 126 miljoni ir garantēti. Tādējādi Prskots ticis pie trešā lielākā līguma NFL aiz kosmiskajiem Patrika Mahoumsa 503 miljoniem un maiņu pieprasījušā Dešona Vatsona, kura līgums ar Hjūstonu vērtējams 177,5 miljonu vērtībā.

NFL lielākie līgumi

V.SpēlētājsPoz.KomandaLīgums/Gadi
1.Patriks MahoumssQBKanzassitijas "Chiefs"450.0 M (12)
2.Dešons VatsonsQBHjūstonas "Texans"177.5 M (6)
3.Daks PreskotsQBDalasas "Cowboys"160.0 M (4)
4.Mets RaiensQBAtlantas "Falcons"150.0 M (5)
5.Kalils MaksOLBČikāgas "Bears"141.0 M (6)
6.Rasels VilsonsQBSietlas "Seahawks"140.0 M (4)

Preskota un "Cowboys" jaunā līguma noslēgšana nenāca ātri, jo saspēles vadītājs iestājās pret potenciālā "frančīzes taga" piemērošanu, zem kā Preskots aizvadīja pagājušo sezonu. "Frančīzes tags" nozīmē to, ka komanda var parakstīt ar spēlētāju viena gada līgumu, kas ir vidējais atalgojums Top-5 līgas spēlētājiem attiecīgajā pozīcijā. Šāds līgums ir izdevīgs komandām, jo nav jāslēdz ilgtermiņa līgums, kas ļoti traumatiskajā amerikāņu futbolā var izrādīties komandām neizdevīgs. Savukārt spēlētājam "frančīzes tags" dod vērā ņemamu atalgojumu par konkrēto sezonu, jo ilgtermiņa līgumi tāpat lielākoties NFL negarantē spēlētājiem apsolīto algu.

Preskotam izdevās uzstāt uz saviem noteikumiem, tiekot pie četru gadu līguma. Īpaši izdevīgs šis līgums saspēles vadītājam ir tādēļ, ka "Cowboys" zvaigznes allaž var pelnīt arī lielas naudas ar reklāmām, jo ikkatrs Amerikā bāzēts uzņēmums savu produktu vēlas reklamēt ar tieši "Cowboys" zvaigznes seju.

Pagājušās sezonas piektajā spēļu nedēļā Preskots guva ļoti nepatīkamu savainojumu, piedzīvojot potītes lūzumu un dislokāciju. Līdz ar to spēlētāja piektā sezona NFL noslēdzās priekšlaicīgi. Pirmajās četrās karjeras sezonās allaž Preskots palīdzējis "Cowboys" sasniegt pozitīvu uzvarēto spēļu bilanci, bet pērn vienība tika vien pie sešiem panākumiem, no kuriem divi tika gūti kamēr Preskots vēl bija ierindā.

Salīdzinājumam ar beisbolu un Fernando Tatisa jauno līgumu, amerikāņu futbola kopējie atalgojumi ir krietni pieticīgāki. Īpaši tādēļ, ka NFL līgumi ļoti retos gadījumos ir pilnībā garantēti.