Breidijam NFL rekords arī ārpus laukuma: kartīti pārdod par 2.25 miljoniem
Septiņkārtējais ''Superbowl'' ieguvējs Toms Breidijs sasniedzis NFL rekordu ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā - mēneša laikā divas viņa 2000. gada unikālas kartītes pārdotas par kopējo summu 3.52 miljoniem ASV dolāru. Lielākais pirkums veikts 2. aprīlī, kad kāda persona to iegādājusies par 2.25 miljoniem dolāru.
Iepriekš Dalasas ''Mavericks'' spīdekļa Lukas Dončiča kartiņa tika pārdota par 4.6 miljoniem ASV dolāru.
Toms Breidijs, kurš izcīnījis septiņus ''Superbowl'', pēdējo iegūstot šogad kopā ar Tampabejas ''Buccaneers'', uzstādījis līdzīgu rekordu NFL rindās. Viņa debijas kartīte pārdota par 2.25 miljoniem ASV dolāru. Līdz šim neviena cita NFL spēlētāja kartīte nav pārdota par tik apjomīgu summu. 2000. gada ''Playoff Contenders Championship Rookie'' kartīte tika izgatavota 100 eksemplāros, un parakstīta no Breidija puses.
2021. gada martā par 1.32 miljoniem ASV dolāru vienu no eksemplāriem iegādājās ''Fitbit'' direktors Džeimss Parks. Persona, kas iegādājās kartīti piektdien, vēlējusies palikt anonīma. Mēneša laikā par šo kartīšu iegādi, divas personas iztērējušas 3.52 miljonus ASV dolārus. Līdz martam rekords piederēja Patrikam Mahoumsam, kura kartīti februārī iegādājās par 861 tūkstošiem dolāru.
''Es nebiju šokēts, bet pārsteigts gan. Zināju, ka tirgus pieprasījums pieaug pēc šādām retām kartītēm, taču negaidīju tik augstu cenu,'' pēc kartītes pārdošanas sacīja ''Lelands'' prezidents Maiks Hefners.
Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nfl/story/_/id...
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Pirmkārt, ZAmerikas kartītes pie mums nav tā, ka var nopirkt uz katra stūra (vispār, Latvijā ir kāda vieta, kur ikdienā var aiziet un nopirkt kartītes?), turklāt, par lielu daļu šī kartīšu tirgus (MLB, NFL) daudziem nav ne mazākās sajēgas.
Tāpēc tas arī ir palicis tādā dažu fanātu hobija līmenī.
Otrs, ja runā par tām, kas te ir bijušas vietējās (KHL, Dinamo) vai, pieņemot, ka kāds te gribētu tādas drukāt - kartītēm vajag vērību. Pie mums ne sports ir tādā līmenī, ne arī sabiedrības atsaucība uz sportu ir tāda, ka tā tērētu lielas naudas par parastām bildītēm uz kartona. Tagad arī vairs nav tas laiks, lai ko tādu iedzīvinātu, jo visa šāda veida izklaide ir digitāla.
Un, apvienojot visu kopā - te vienkārši nav tirgus. Nevienam tās kartītes baigi nevajag, nav pieprasījuma. Tāpēc tām ir tikai kartona vērtība.
Tāpēc tas arī ir tāds ne pats lētākais hobijs - pirkt ZAmerikas kartītes un cerēt, ka komplektā tiks tāda, kas pēc gadiem 20-50-100 būs kaut cik vērtīga.
+3 [+] [-]
Latvijā kultūra neaizgāja, jo Sereal, kurš apkalpoja KHL diemžēl nesaprata, ka ja grib pelnīt, tad ir jāuztur kopiena, jārīko pasākumi ar sportistiem u.t.t. Dinamo popularitātes pīķī manā lapā, kur bija apkopotas visas ar latviešiem izdotās kartiņas, bija kādi 200 cilvēki reģistrējušies. Šobrīd tas KHL pasākums lēnām mirst un turās uz kādiem 15 bagātiem krievu kolekcionāriem . To jau var redzēt pēc autogrāfu tiražām, ja sākumā bija 50 eks tad tagad katram spēlētājam 5-10 eks.
Savukārt ar ieguldījumiem ir tā savdabīgi, baigi vērtība pieaug tikai līgu mvp kalibra čaļiem un arī tikai daļai, jo superzvaigzne, no nepopulāra kluba arī nebūs dārga,, tagad visi nojūgušies ar NFL Herbertu cerot, ka tas būs nākamais goat.
P.s. un ja kādam kaut ko šausmīgi briesmīgi vajag, varu izpalīdzēt.
+1 [+] [-]
Es kaut kad jau gandrīz biju sācis kko krāt (par kolekcionēšaanu to saukt nevarēja, tikai par krāšanu), bet sapratu, ka naf verc, precīzāk, kamēr 02./03. gada sezonas kartītes Narvesena kioskos varēja nopirkt un tad vēl kādā 2005.-2006. varēja blisterus ar dažādu laiku kartītēm Pluspunktā dabūt, tad kko iekrāju, bet tieši dēļ tā vakuuma, kas šajā ziņā pie mums ir, atmetu ar roku.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]