Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Sestdien jau septīto reizi tiks izskriets grūtākais maratons Baltijā - "Vilkaču maratons"

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sestdien jau septīto reizi tiks izskriets grūtākais maratons Baltijā - "Vilkaču maratons"
Starts Vilkaču maratonam 2022. gadā. Foto: "Vilkaču maratons".

Šo sestdien, 10.jūnijā, Pietukuma mežos jau septīto reizi tiks izskriets Baltijas valstīs grūtākais 42km maratons - “Vilkaču maratons”, kā arī tiks atklāta atpūtas vieta, Ciltszīme un pirmie “TukumSmukumTakas” maršruti.

Arī šogad nepilns simts izturības skrējēju lielmeistaru pulcēsies vietā, kur pirms 10 gadiem piedzima skrējēju iemīļotais taku skrējēju seriāls “Stirnu buks”, un Āžu kalna masīvā piedalīsies, iespējams, savā grūtākajā maratonā Baltijas valstīs dalībnieku līdz šim pieveikto maratonu sarakstā.

“Taciņas labajā pusē kā siena pacēlās stāva, bērziem, apsēm un mazām eglītēm noaugusi Āžu kalna nogāze, bet kreisajā pusē auga pāris lielu, vecu meža ozolu. Aiz tiem – kārtējais purvs un tumša biezu egļu audze. Sajutu, ka kaut kas briesmīgs tieši no turienes uz mani skatās. No neizskaidrojamām bailēm pa muguru skraidīja tirpiņas Tās bija dzīvnieciskas, uz kliegšanu vedinošas, paralizējošas bailes bez kāda man zināma iemesla. Visiem spēkiem bija jāpārvar sevi, lai turpinātu ceļu un nesastingtu”, tā raksta Ralfs Kokins savā grāmatā “Kurzemes Vilkaču nostāsti”.

“Vilkaču maratons” idejas autors un taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” organizators Signis Vāvere uzsver: “Pamatlietas, kas Tev būtu jāzina par vienu no aizraujošākajiem taku skrējieniem ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem:
- 42km pa Āžu kalna apvidus takām – Krampju kalns, Spīganu kalns, Āžu kalns un Vilkaču meža aplis – ir gana daiļrunīgi paši par sevi.
- 2000+ augstuma metri stāvos un ļoti stāvos pacēlumos.
- Septiņas stundas mežā, pauguros, nostāstiem apvītā vietā sacenšoties ar sevi un laiku.
- Trīspadsmit apļi ar vairākārtēju skriešanu garām sacensību centram.”

Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” idejas autors un organizators: “Jau pērn Āžu kalna piekājē, mūsu dzimtajā un pirmatnēji noslēpumainajā mežā nolēmām uzstādīt savu taku skrējēju Stirnu buku cilts – Ciltszīmi, kura pateicoties mūsu desmitgades goda partnera AS “Latvijas valsts meži” piešķirtajam masīvajam 3m augstajam ozolkoka bluķim un atļaujai izmantot pieredzējušos LVM dabas parka koktēlnieku pakalpojumus, nu ir rezultējusies jau pavisam reālā gala produktā! Šis gads nāca ar nākamo patīkamo pārsteigumu – AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību līdz 10.jūnijam ir apņēmušies uzstādīt labiekārtotu nojumi un ugunskura vietu visiem aktīvajiem Āžu kalna apvidus baudītājiem! Esam neizsakāmi pagodināti un iepriecināti, jo esam pārliecināti – šis ir un būs taku skrējēju iemīļots spots pulk nākamos gadus.”

Trases rekordisti ir divkārtējais uzvarētājs (2021. un 2022. gadā) Gvido Kalniņš - 4:18:44 un Anete Švilpe – 4:52:11.

Biedrība “Engures sportam” ir ne tikai apņēmusies rūpēties par kārtību jaunizveidotajā atpūtas vietā “Āžu kalns”, bet taku skrējienu seriāla 10.sezonā nolēmusi sper soli tālāk un izveidot pastāvīgu taku tīklu Pietukuma mežos, savienojot teiksmaino Vilkaču mežu ar tukumnieku iecienīto Melnezera rekreācijas zonu, “Sveikuļu” meža takām un Vella kilometru ieskaitot, un Šlokenbekas muižu, kas ir tuvākā piekļuve Milzkalnes dzelzceļa stacijai. Distancē varēsi doties no vairākām ieejām, distanču garumus plānot un izvēlēties pēc savām spējām! Maršrutu kopgarums pārsniegs 30km, savienojot iecienītākās un ainaviski daiļākos Pietukuma mežu apskates objektus!"