Ostapenko otrais mačs Ņujorkā pret amerikānieti Taunsendu
Aļona Ostapenko (WTA 10.) "US Open" 2. kārtas mačā tiksies ar 14 mēnešus vecāko amerikānieti Teilori Taunsendu (WTA 73.). Cīņas sākums ap plkst. 22:00. Gan Ostapenko, gan Anastasijai Sevastovai šodien dubultspēļu turnīra sākums.
Pirmajā mačā raiba uzvara
Ostapenko tik ļoti mīl savus fanus, ka 30+ grādu karstumā notikušajā 1. kārtas mačā pret Andreu Petkoviču (6:4, 4:6, 7:5) kortā vēlējās uzkavēties ilgāk par divām stundām (2:18), lai gan netrūka iespēju cīņu pabeigt daudz ātrāk. Ostapenko bija vadībā ar setu un 3:0, vēlāk trīs geimu pārsvaru izsēja arī izšķirošajā setā, kur no 5:2 gandrīz tika līdz 5:6 ar nopietniem draudiem pabeigt "Grand Slam" sezonu.
Ostapenko pie rezultāta 5:3, 40:15 neizmantoja divas mačbumbas pēc kārtas, divreiz iesitot tīklā. Petkoviča drīz panāca izlīdzinājumu 5:5, bet Ostapenko izdevās 11. geimā pārdzīvot divas breikbumbas un nākamajā geimā nepieļaut taibreika spēlēšanu. Sīkstā Vācijas tenisiste tika salauzta ar ceturto mačbumbu.
Pagājušās sezonas nospēlēto un uzvarēto trīs setu maču līdere pārtrauca trīs zaudējumu sēriju izšķirošajos setos. Viņa divos tādos mačos šomēnes zaudēja Monreālā un Sinsinati, kur piekāpās attiecīgi Johannai Kontai un Alizē Kornē, abām zaudējot pēc uzvaras 1. setā. Aizvakar nebija tālu no "hat trick".
Taunsenda divu ASV spēlētāju mačā ar 3:6, 6:4, 6:3 uzvarēja pagājušā gada junioru turnīra čempioni Amandu Aņisimovu, lūzumu panākot 2. seta vidū.
ASV ITF turnīru speciāliste, kura ārpus kontinenta spēlē reti
Taunsenda globālai auditorijai ārpus "Grand Slam" mačiem ir gandrīz sveša, jo viņa pārsvarā spēlē ITF turnīros Amerikā, nevis mēģina startēt WTA kvalifikācijās citos kontinentos. Tam ir divi iemesli. Pirmkārt, Amerikas ITF tūrē viņai ir daudz vājākas pretinieces, tādā konkurencē spējot vieglāk tikt pie punktiem. Otrkārt, šo turnīru labākās punktu vācējas katru gadu dabū trīs "Grand Slam" turnīru "wild card" (izņemot Vimbldonu). Taunsenda, kura nav stabila Top 100 iemītniece, tādā veidā piedalījusies lielākajā daļā no saviem 13 "Grand Slam" turnīriem.
Tāpat kā Sevastovai vakar pret Klēru Liu, arī Ostapenko šodien būs mačs pret bijušo junioru ranga līderi un "Grand Slam" čempioni. Taunsenda gan ir spēcīgāka par Liu, kurai vēl tikai pirmie soļi lielajā tenisā. Taunsenda 2012. gadā uzvarēja "Australian Open", finālā pieveicot Jūliju Putincevu. Teilore trīs mēnešus vēlāk kļuva par reitinga līderi. Viņa nākamajā sezonā sasniedza finālu Vimbldonā un ceturtdaļfinālu Parīzē, abos mačos zaudējot Belindai Benčičai.
Taunsenda ir Ostapenko neparocīgo spēlētāju kategorijā, jo Teilore spēlē ar lielu dažādību, savām pretiniecēm radot ritma problēmas. Kā zināms, Aļonai visvairāk patīk tāds teniss, kurā ir vienkārša dauzīšana no gala līnijas. Šodien tādas spēles nebūs, jo Ostapenko pretī stāsies tenisiste, kurai sitīs gan spēcīgi, gan iegriezīs bumbiņas un arī daudz izmantos izgājienus pie tīkla. Aļonai mērķis ir izmantot savu spēku, lai nedotu Taunsendai laiku izpildīt viņas vēlētos sitienus.
Ostapenko ar 14 mēnešus vecāko Taunsendu vienreiz tikās junioru laikā, viņai 2013. gadā ar 4:6, 6:7(1) Londonā zaudējot zālāja seguma turnīra "Junior International Roehampton" ceturtdaļfinālā. Aļona nākamajā vasarā kļuva par šī turnīra čempioni un dažas nedēļas vēlāk uzvarēja arī Vimbldonā.
Tā kā Ostapenko šodien sāks dubultspēļu turnīru, viņai vienspēle būs agrāk laikā – otrais mačs no plkst. 19:00 pēc Fabio Foņīni un Džona Milmana dueļa.
Ostapenko šogad dubultspēļu turnīrā piedalīsies kopā ar Krievijas tenisisti Natelu Dzalamidzi. Viņas tiksies ar Rumānijas duetu Irina-Kamēlija Begu/Monika Nikulesku. Viņas izsētas ar 15. numuru. Mača sākums pēc pusnakts.
Tikmēr Anastasijai Sevastovai kopā ar Anastasiju Pavļučenkovu 1. kārtas mačs arī šodien, kad plkst. 18:00 pretī stāsies dubultspēļu speciālistes Andreja Klepača/Marija Hosē Martinesa Sančesa. Slovēnijas un Spānijas duets izlikts ar augsto piekto numuru.
Ostapenko un Taunsendas mača statistikas piezīmes
● Ostapenko aizvakar ar ceturto mēģinājumu šogad beidzot guva 20. uzvaru (gada bilance: 20-16). Pērn 20. uzvara svinēta "French Open" laikā.
● Ostapenko šogad "Grand Slam" turnīros 8-3 rādītājs, bet visas karjeras laikā 25-12.
● Uzvara pār Taunsendu ļautu atkārtot savu labāko rezultātu Ņujorkā, kur pirms gada sasniegta 3. kārta.
● Šosezon 4-5 bilance pret kreilēm. Startēja ar 0-4, pēc tam bija četru uzvaru sērija, kas pārtrūka Vimbldonas pusfinālā pret Andželiku Kerberi.
● Tikai trešo reizi "Grand Slam" turnīrā tiksies ar tenisa lielvalsts ASV pārstāvi. Pirmie divi mači bija 2017. gadā, kad "French Open" uzvarēta Luisa Čiriko, bet Vimbldonā zaudējums Venusai Viljamsai.
● "Grand Slam" turnīros 10 uzvaru sērija pret tenisistēm, kas rangā atrodas ārpus Top 70.
● Karjeras laikā pret tādām pretiniecēm 10-2 bilance. Abi zaudējumi 2016. gadā – Melburnā pret Sūveju Šjē (#90) un Parīzē pret Naomi Osaku (#101).
● Taunsenda šogad uzvarējusi tikai piecos WTA līmeņa mačos (5-6), bet karjeras laikā 19-30 bilance.
● Šogad gūtās piecas uzvaras ir atkārtots vienas sezonas rekords (trešā reize).
● "Grand Slam" karjerā 7-12 bilance, ieskaitot 1-3 "US Open".
● Aizvakar gūtā uzvara pret Aņisimovu ir pirmais panākums "US Open" pamatturnīros.
● Divus no trim zaudējumiem Ņujorkā piedzīvojusi Top 10 tenisistēm – Serēnai Viljamsai (2014) un Karolīnai Vozņacki (2016), bet pērn 1. kārtā zaudēja Anai Bogdanai (#108).
● Nospēlētajos 30 WTA turnīros tikai divreiz uzvarējusi 2. kārtas mačā – 2014. gadā "French Open" un 2017. gadā Maiami.
● Pirms četriem gadiem Parīzē ar uzvarām pār Vanju Kingu un Alizē Kornē sasniegts labākais "Grand Slam" rezultāts (3. kārta).
● Uzvarējusi deviņos ITF turnīros, ieskaitot trīs šogad. Visi tituli izcīnīti ASV turnīros.
● 16. jūlijā sasniedza savu rekordu WTA rangā, uzkāpjot līdz 61. vietai.
● Vēl ne reizi sezonas beigās nav bijusi ranga Top 100.
● 0-6 bilance pret Top 10 tenisistēm, zaudējot visos 12 setos.
● Abi labākie zaudējumi bijuši Karolīnai Vozņacki (1:6, 6:7(4) un 6:7(1), 2:6).
● Rangā visaugstāk esošā uzvarētā pretiniece ir Alizē Kornē (#21), kura pirms četriem gadiem "French Open" uzvarēta ar rezultātu 6:4, 4:6, 6:4.
+4 [+] [-]
Lai nu kā, bet zaudēt šai burgermeitenei nozīmētu izgāšanos.
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Izskatās, ka pat ar visu lieko svaru viņa salīdzinoši normāli kustās kortā. Līdzīga tipa dāma Bartoli, savulaik, Vimbldonu uzvarēja, tā kā par zemu nevajadzētu novērtēt. Atkal pielaist 60 kļūdas nevajadzētu.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Aber pārvarēja divas kārtas, pat Kornē sasitot un savai miesasbūvei neatbilstoši labi kustoties.
Toreiz viņu nenovērtēja - neņēma par pilnu, uzskatot, ka tādu pončiku sasitīs vienā mierā.
Jā, gan jau Aļonai nāksies iesvīst, taču ir objektīva realitāte (tai skaitā reitings un sasniegumi). Ja šo zaudēs, Aļonai būs emocionāli īpaši smagi. Un ka' tik kārtējais treneris atkal nelido ...
+5 [+] [-]
+2 [+] [-]
Nesaprotu, priekš kam mūsu meitenes taisās spēlēt dubultspēli. Šajā Ņujorkas karstumā tas tik enerģiju atņems. Nekādu lielo naudu arī tur nopelnīt nevar...
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Problēma, ka Aļona regulāri nespēlē "normāli".
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Bez gaļas jau 20 gadus.
Neuzstāju gan nevienam, ka tā vajag, taču pats ļoti labi jūtos.
[+] [-]
[+] [-]
Tas subjektīvi, protams. Ja Tev garšo - labu apetīti!
[+] [-]
-1 [+] [-]
Patiesībā ne jau es šo spēlētāju nokristīju par burgermeiteni. Tas panesās toreiz FO. Bet tur viņa bija vēl ... lielāka.
Mīļu Tev dienu!
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Kāda mums darīšana, par ko kāds kļūst? Katram taču savs un katrs dzīvo/dara kā prot
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Slouna Stīvensa manā skatījumā ir visnotaļ ok.
Burgermeitenei ir daaaaaudz par daudz, manuprāt.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]