Video: Porziņģis: "Jūtos stiprāks un ātrāks, varu lēkt augstāk"
"Vasaras līgā es biju patiešām tievs. Tagad esmu pieņēmies svarā, [no klāt nākušās masas] varētu būt 90% muskuļu, tas man palīdzēs. Jūtos stiprāks, ātrāks un varu lēkt mazliet augstāk. Nedomāju, ka [svara palielināšanās dēļ] kļūšu lēnāks. Domāju, ka būšu ātrāks un atlētiskāks," saka Porziņģis.
Video: MSG Network
+9 [+] [-]
+9 [+] [-]
Tas mēnesis liekās tik daudz, nevaru sagaidīt sezonas sākumu
+14 [+] [-]
+8 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
Nu ko, KP, gaidam dankus no soda līnijas AB gandrīz tas izdevies pret Dankanu.
+5 [+] [-]
Nevaru vien sagaidīt sezonas sākumu.
+3 [+] [-]
+9 [+] [-]
Tomēr, domājošiem sportistiem ir jāsaprot, ka, pirmkārt, viņi nav bodibilderi, līdz ar to treniņu pieejai ir jābūt citai un, otrkārt, ja vajag saglabāt ātruma īpašības, tās tāpat ir jātrenē.
Visādi citādi, ja sportists trenējas pareizi, tad muskuļu masas pieaugums nozīmē veiktspējas vienību pieaugumu un tas nu nekādīgi nesaskan ar populāro mītu, ka paliekot lielākiem masā, zūd kaut kādas īpašības.
Problēmas ir tikai tiem, kas domā: "Man vajag 20 kg klāt, bet visu pārējo es tāpat protu!" Dabūs tos savus 20 kg, paralēli pārējās īpašības neattīstot, nepielāgojot pilnīgi jaunam ķermenim (20 kg klāt ir IEVĒROJAMAS izmaiņas, lai teiktu, ka ķermenis ir būtiski izmainījies) un tad čīkst, ka viņiem kaut kas "pazuda".
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Laucinieks būs labāks kādā izturības virzienā, bet spēkā - nekad. Tu daudz lauciniekus zini, kuri bez speciāliem treniņiem var pacelt 300-400 kg?
[+] [-]
[+] [-]
Par bodibilderu spēku vienmēr stāsta pasakas, ka viņi, redz, neesot spēcīgi. Tajā pašā laikā viņu darba svari ir vingrinājumos uz 10 atkārtojuma reizēm ir pietiekoši, lai varētu dabūt sporta meistara titulu (tur vajag konkrētos svarus vienu reizi celt).
Krampis, par ko tu runā, ir nekas cits kā tvēriens un to ne tikai var uztrenēt, bet cilvēki, kam tas ir nepieciešams, to arī dara. Armvrestleri saucas. Viņi treniņos tieši ar "krampja" trenēšanu nodarbojas.
Par nolaušanu runājot. A kāpēc tu nepiedāvā sacensties ar sprinteriem vai peldētājiem? Bodibildings un armvrestlings ir tieši tikpat savā starpā saistīti sporta veidi kā bodibildings un vieglatlētika vai peldēšana (t.i., tos kaut kādos gadījumos, priekš atslodzes vai izklaides viņi dara).
+2 [+] [-]
Tāpat kā laukos, darot ikdienas darbu, neviens netrenē spēku.
Parasti, kad runā par spēku, ļoti bieži daudzi visu jauc vienā katlā nesaprotot kas ir un kas nav spēks.
Īsumā - spēks, ar ko saprot absolūto spēku, ir ķermeņa (vai atsevišķas muskuļu grupas) spēja pacelt maksimāli lielu svaru. Ar to nodarbojas tādā sportā kā pauerliftings.
Dinamiskais spēks ir ķermeņa spēja pacelt pēc iespējas lielāku svaru īsākā laika posmā. To var attiecināt uz svarcelšanu.
Savukārt spēka izturība, ko trenē bodibilderi, ir muskuļu spēja pretoties ilglaicīgām fiziskām slodzēm. Te gan ir jāpiebilst, ka ilglaicīgas šīs slodzes ir salīdzinot ar pirmajām divām, t.i., kustība notiek ne 5 sekundes, bet, piemēram, 25 sekundes.
Un tad vēl ir statiskais spēks, kas ir spēja darboties izometriskā režīmā.
Laukos, strādājot ikdienas darbus, cilvēks attīsta spēka izturību vai statisko spēku, taču arī - šī attīstība notiek konkrētās robežās, t.i., līdz smagākajam darbam, ko cilvēks veic bez tehnikas, t.i., šī spēka attīstīšana nenotiek līdz maksimāli iespējamajai robežai.
Svaru zālē attīsta visus trīs spēka veidus (protams, kā nu kurš, bet tāds vidējais fizkultūrietis, kuram nav nekādas īpašas specifiskās vēlmes).
Taču šos veidus savā starpā salīdzināt NAV IESPĒJAMS. Tb viens paceļ 400 kg vilkmē, bet cits 100 reizes pievelkas. Kurš stiprāks?
Savukārt par jaunieša stāstu par 65 kg un apstrādāšanu. Tas vispār nekādā gadījumā neparāda spēku.
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Sasaucoties ar iepriekšējo komentāru par spēka veidiem, bodibilderim ir vienalga cik viņš ceļ, ja tiek panākts uzstādījums, ka šis svars ir optimāls, lai strādātu konkrētā režīmā. Turklāt, atklāšu noslēpumu, bodibilderi vienmēr ņems mazāko svaru, ja ar to varēs panākt ekvivalentu efektu kā ar lielu svaru strādājot.
Un jā, instagramā neviens nelielās ar spēku, bet ar muskuļu apjomiem, proporcijām, kvalitāti. Tāpēc visi, kas tur mēģina saskatīt spēku... nu tas jau ir jūsu uztveres jautājums.
[+] [-]
Protams, ka cilvēks, kurš netrenējas konkrētā sportā nav konkurētspējīgs tajā. Un ir tikai loģiski, ka viņš var zaudēt citam.
[+] [-]