Maikla, Kobes un Lebrona veikums pēc deviņām NBA aizvadītām sezonām
Daudzi vēlas salīdzināt un regulāri salīdzina savā starpā trīs lieliskus Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēlētājus - Maiklu Džordanu, Kobe Braientu un Lebrons Džeimsu. Rakstā neizvirzīšu versiju par to, kurš no viņiem ir labākais, bet vēlos uzsvērt, ko katrs no viņiem bija paveicis pēc deviņām līgā aizvadītām sezonām. Bezkaislīgi - ar statistikas faktiem.
Kādēļ tieši deviņas sezonas? Atbilde ir vienkārša, jo nupat Lebrons Džeimss, kuram 2011./2012. gada sezona bija pēc kārtas 9. sezona līgā, izcīnīja savu pirmo čempionu titulu Maiami “Heat” vienības sastāvā, kā arī tika atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju.
Maikls Džordans, kuru 1984. gada draftā Čikāgas “Bulls” 1. kārtā izvēlējās ar 3. numuru, NBA debitēja 1984./1985. gada sezonā, Kobe Braients, kuru 1996. gadā Šarlotes “Hornets” draftēja ar 13. numuru, savu debiju sagaidīja 1996./1997. gada sezonā, bet Lebrons Džeimss, kurš 2003. gadā ar 1. numuru draftēja Klīvlendas “Cavaliers”, savu pirmo spēli NBA aizvadīja 2003./2004. gada sezonā. Džordans NBA aizvadīja 15 sezonas, bet Braients ir aizvadījis jau 16 sezonas.
Maikls NBA karjeru uzsāka 21 gada vecumā, Kobe pirmo maču NBA aizvadīja 18, bet Lebrons - 19 gadu vecumā.
Pirmo deviņu sezonu laikā Džordans aizvadīja četras pilnas regulārās sezonas (82 spēles), Braients aizvadīja tikai vienu sezonu, kura vēl pie tam bija saīsinātā 50 spēļu sezona 1998. gada lokauta dēļ. Džeimss ir vienīgais no trijiem, kurš deviņu sezonu laikā nav aizvadījis nevienu pilnu regulāro sezonu, un galvenie iemesls, protams, ir nopietni vai mazāk nopietni savainojumi. Jāpiebilst, ka LBJ visās sezonās, izņemot aizvadīto, kurā bija 66 mači, ir aizvadījis vismaz 75 mačus.
Džordans septiņas reizes rezultatīvākais, Džeimss - vienu, bet Braients - nevienu
Visi trīs spēlētāji vienmēr ir bijuši un ir pretinieku lielākie murgi aizsardzībā, jo visi trīs spējuši veiksmīgi iekarot grozu gan no pustālās, gan tālās distances, gan ar caurgājieniem un bumbas triecieniem no augšas.
Džordans septiņās no deviņām sezonām kļuva par regulārās sezonas rezultatīvāko spēlētāju un visās septiņās viņš guva vidēji mačā vismaz 30 punktus. Braientam pirmo deviņu sezonu laikā par līgas rezultatīvāko spēlētāju neizdevās kļūt ne reizi, tomēr viņam tas izdevās savā 10. un 11. regulārajā sezonā. Džeimss savā 5. regulārā sezonā kļuva par līgas labāko punktu guvēju, vidēji mačā gūdams 30 punktus.
Džordans bija regulāras sezonas rezultatīvākais spēlētājs 1986./87.g. (37,1), 1987./88.g. (35,0), 1988./1989.g. (32,5), 1989./1990. g. (33,6), 1990./1991. g. (31,5), 1991./1992. g. (30,1) , 1992./1993. g. (32,6) sezonā.
Džeimss bija regulārās sezonas rezultatīvākais spēlētājs 2007./08. g. (30,0) sezonā.
MJ pirmo deviņu regulāro sezonu laikā trīs reizes bija sezonas labākais bumbu pārtvērējs: 87./88.g. sez. (3,2 pārtv. p.), 89./90.g. sez. (2,8), 92./93.g. sez. (2,8).
Regulāro sezonu tituli
Jāsāk ar mazāk nozīmīgiem individuālajiem tituliem, lēnām virzoties uz MVP titulu pusi. Džordans un Džeimss ir atzīti par Gada pirmgadniekiem savās debija sezonās, bet Braienta debijas sezonā šo balvu ieguva Alens Aiversons.
1987./1988. gada sezonā Džordans tika atzīts par līgas labāko aizsardzības spēlētāju jeb Defensive Player of the Year. Ne Braientam, ne Džeimsam nav bijis šādu titulu pirmo deviņu sezonu laikā. “Bulls” līderis tajā pašā 87./88. gada sezonā ieguva Visu Zvaigžņu spēles MVP titulu, savukārt Lebronam ir divi šādi tituli. Kobe pirmo deviņu sezonu laikā vienu reizi tika atzīts par Visu Zvaiģžņu mača vērtīgāko spēlētāju un tas notika 2001./02. gada sezonā.
MVP tituls ir neapšaubāmi nozīmīgākā individuālā regulārās sezonas trofeja. Maikls pirmo deviņu sezonu laikā nopelnīja trīs šādas trofejas, Kobe - nevienu, bet Lebrons - trīs.
Finālsēriju tituli
Katrs no spēlētājiem pirmo deviņu sezonu laikā NBA finālsērijā ir piedalījies trīs reizes. Gan Džordans (1991-1993), gan Braients (2000-2002) uzvarēja visos trijos finālos, katrs izcīnot trīs titulus pēc kārtas. Džeimsam tik labi neveicās, jo pirmajā finālsērijā 2007. gadā viņš kopā ar Klīvlendas “Cavaliers” ar 0-4 kapitulēja Sanantonio “Spurs”, bet 2011. gadā jau “Heat” rindās viņš finālsērijā atzina Dirka Novicka un Dalasas “Mavericks” pārākumu ar 2-4.
Maikls visos trijos finālos tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju, savukārt, kad Kobe ieguva pirmos trīs titulus, par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts izcilais Šakīls O’Nīls.
Jāuzsver, ka nevēlējos salīdzināt visu triju spēlētāju karjerā kopumā paveikto, jo Braients un Džeimss vēl nav beiguši karjeras, tādēļ ar Džordanu viņus vēl nevar salīdzināt. Iespējams, ka abi vēl paspēs izcīnīt pa kādam čempionu titulam vai pievienot vēl kādu MVP trofeju savam trofeju plauktam. Lebronam bez šaubām ir lielākas izredzes izcīnīt vēl vismaz vienu vai divus čempionu titulus, jo viņam priekšā vēl ir, kā minimums, piecas līdz septiņas NBA sezonas, savukārt Kobem, kurš regulāri cīnās ar savainojumiem, vēl priekšā divas līdz trīs sezonas.
Ko tad Džordans un Braients paveica nākamajās sezonās?
Paši nozīmīgākie fakti: Džordans tika pie vēl trijiem čempionu un finālsērijas MVP tituliem, bet Braients jau bez O'Nīla ir spējis izcīnīt divus regulārās sezonas MVP titulus, kā arī divus čempionu un finālu MVP titulus.
Vēlos vēlreiz atgādināt, ka visa iepriekš uzskaitītā statistika ir par spēlētāju pirmajām deviņām NBA sezonām, nevis par visu karjeru kopumā.
+12 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
gan jau autors zin, ka KB spēlēja kopā ar Š.O'Nīlu - to nenorādīt nav korekti.
"..Jāsāk ar mazāk nozīmīgiem individuālajiem tituliem.."
bet ar svarīgākajiem čempionu tituliem tā arī nav pabeigts - sanāk šaurs un ierobežots salīdzinājums.
+10 [+] [-]
+7 [+] [-]
+9 [+] [-]
+1 [+] [-]
apskaties sezonas un playoff average tajās sezonās. Loģiski, ka finālu MVP bija Šakam, jaunais gurķis Kobe jau toreiz vel nebija tāda LA sirds.
+6 [+] [-]
+8 [+] [-]
+2 [+] [-]
Te jau apkopots galvenokārt šo spēlētāju komandu sasniegumi. NBA čempiona tituls - ir un paliek kā komandas sasniegums. Lelā mērā Fināla MVP arī dodas labākās komandas labākajam nevis absolūti labākajam. Nav jau tik neiespējami uzvarēt čempi ja ar tevi kopā spēlē 3 slavas zāles līmeņa basketbolisti. Protams visi trīs ir Leģendāri, bet nu autor varēji labāk pacensties. Bet paldies.
+7 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Ja salīdzinam titulus, tad jau jaunais apsmiekla objekts - Edijs Karijs, kuram, kā apskatnieki teica, lēkāšana kopā ar Lebronu īsi pirms uzvaras pār OKC, bija lielākais fiziskais pārbaudījums visās izslēgšanas spēlēs, ir labāks par Stoktonu, Melounu, Nešu, Bārkliju, jo Karijam taču ir gredzens.Protams, nevar jau Kobi likt vienā kategorijā ar Kariju, bet tomēr, ne jau tikai no Lebrona vai Kobes ir atkarīgs, cik gredzenus komanda izcīnīs.Kobem tomēr LAL bija lielāki palīgi kā Lebronam Klīvlendā.
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
nezini kas ir Roberts Orijs!!??? paldies un uz redzēšanos!!! cik ilgi par nba interesējies vai arī cik tad tev tie gadi!!???
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]