Salivans: "Teicu Tedijam, lai viņš mums uzticas, un tad viņš būs daļa no komandas"
Nacionālās hokeja līgas kluba Pitsburgas "Penguins" sastāvā pēc vienas spēles izlaišanas atgriezās Teodors Bļugers, un latviešu uzbrucējs to atzīmēja ar uzvaras vārtiem mačā pret Edmontonas "Oilers". Kā norādīja komandas galvenais treneris Maiks Salivans, Bļugera vārtu guvumi ir labs papildinājums viņa kopējā spēlē.
2016. un 2017. gada Stenlija kausa ieguvēja Pitsburgas "Penguins" savā laukumā ar 3:1 pārspēja Edmontonas "Oilers", un Teodors Bļugers uzvaras vārtus guva otrajā trešdaļā no vārtu priekšas, kad saņēma Krisa Letanga piespēli.
Pirms iepriekšējā mača galvenajam trenerim Maikam Salivanam bija saruna ar Bļugeru, kurā viņš paskaidroja, kāpēc latvietis, kurš sešās spēlēs bija guvis divus vārtus, tiks atstāts rezervē un nespēlēs pret Filadelfijas "Flyers". Šoreiz laukumā izdevās tikt, jo diskvalificēts bija Jevgeņijs Malkins, un Bļugers savu iespēju izmantoja lieliski.
"Tedijs ir parādījis, kāpēc viņš komandai ir nepieciešams. Viņš ir spēlējis ļoti labi," komentēja Salivans. Latvietis, kurš spēlēja trešās maiņas kreisajā malā, uz ledus pavadīja 13:42 minūtes un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Ar Bļugeru laukumā "Penguins" bija pārsvars gan izdarītajos metienos, gan izveidotajos momentos.
"Teicu viņam, lai uztraucas par lietām, kuras var ietekmēt, un lai uzticas mums, un tad viņš būs daļa no komandas," skaidroja Salivans. "Viņš ir ļoti labs spēlētājs, kuru varam izmantot gan malā, gan uzbrukuma centrā. Viņš ir vēl viens hokejists, kurš pieprot spēli mazākumā. Un viņš strādā visa laukuma garumā. Fakts, ka viņš palīdzējis arī uzbrukumā un iemetis vairākus vārtus, ir patīkams bonuss."
"Uzskatu, ka spēlēju diezgan labi. Protams, ir mazās nianses, kuras jāiemācās un kurās jākļūst labākam. Kopumā varu teikt, ka arvien labāk tieku galā ar ātrumiem, ar katru maču spēle kļūst lēnāka. Jūtos arvien komfortablāk," pauda Bļugers. "Vārti palīdz iejusties komandā – rodas sajūta, ka piedalies uzvaras veidošanā, ka palīdzi komandai."
Ar Malkina atgriešanos sastāvā "Penguins" treneru korpusam būs jāveic izmaiņas, un Bļugera pozīcijas pat pēc uzvaras vārtiem nav akmenī iekaltas. Desmit spēles bez punktiem ir Patriks Hornkvists, vienus vārtus pēdējos 13 mačos iemetis Tanners Pīrsons, bet uzbrucējus ar tik lieliem līgumiem rezervē parasti neatstāj. Savukārt pret "Oilers" labi kopā izskatījās ceturtās maiņas uzbrucēju Mets Kalens, Zaks Astons-Rīss un Gerets Vilsons.
"Visu laiku esam zinājuši, ka viņš ir hokejists, kurš prot spēlēt aizsardzībā. To, vai viņš ilgtermiņā ir spējīgs palīdzēt uzbrukumā, vēl redzēsim. Bet jāsaka, ka viņa sniegums ir licis mums šo un to pārdomāt," teica Salivans.
Izmantotie resursi:
https://www.post-gazette.com/sports...
+6 [+] [-]
+3 [+] [-]
Cerams ka aizmainīs uz citu komandu, piemēram Minesotu, Karolīnu vai Kalgari. 🤔👍
[+] [-]
-1 [+] [-]
kāpēc NHL tāda nejēdzīga prakse?
NBA un MLB milzīgi līgumi nereti paliek uz soliņa.
-2 [+] [-]
Aizmirstiet to ahl statistiku, tagad tā visa ir pagātne. Vairākiem mūsējiem ir bijusi laba statistika ahl, bet neviens no viņiem nav nhl.
[+] [-]
Tomēr kopumā - visās lielajās līgās ir tā, ka sportists ar lielāku līgumu, pie pārējiem +/- vienādiem apstākļiem, saņems lielāku spēles laiku. Kāpēc? Tāpēc, ka nauda ir jāatpelna.
[+] [-]
2. mazāk vajag lasīt ko sc autori dzejo...
3. praksē viss daudz savādak, lieli līgumi ir beņķi deldējuši, ārpus sastāva atstāti, līgumi lauzti un uz fermām sūtīti...tas, ka lielam līgumam dos vairak spēlēt un pēc 4-5 spēlēm tukšām spēlēm nesūtīs uzreiz prom vai neatstās malā, manuprat ir visās līgās. ir vietas komandā tik, cik ir...
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Uzskatu, ka gan Daugaviņš, gan Ķēniņš, gan Karsums varēja spēlēt vēl NHL, vienkārši nebija pareizajās komandās pie pareizajiem trenneriem.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Par "pareizajiem treneriem" - vienmēr, kad kāds kaut kur netiek, sākas šādi stāsti. Treneris ne tas vai kas vēl, lai gan patiesībā katram no šī trijnieka bija savs stāsts. Sākot no objektīviem (traumas) līdz subjektīviem (nevēlēšanās sisties visu dzīvi pa minoriem).
Vispārīgi runājot, Latvijas hokeja fanu redzējums par to vai citu spēlētāju nekad īsti objektīvs nav bijis - sākot ar Savielu, kurš "ne tajā komandā tika", noslēdzot ar, šķiet, pagaidām pēdējo, kas tā arī neaizķērās NHL, Gudļevski, kuru "ļaunie treneri nelaiž spēlēt".
[+] [-]
Tik, kas interesanti, šogad pirmo reizi, NFL pēc vidējām algām ir apsteiguši NHL un tas jau ir interesanti, sevišķi, ja ņem vērā, ka tur komandas ir 2x lielākas kā NHL (oficiālā sastāvā vieta ir 53 spēlētājiem).
[+] [-]
+1 [+] [-]
Tās ir muļķības jau pēc būtības. NHL līmenī talanta ir TIK DAUDZ, ka, lai tur izceltos, ir jābūt patiešām "MAŠĪNAI". No otras puses - pret šīm "MAŠĪNĀM" ir arī kādam jāspēle. Speciāli jāgatavojas un jāspēlē, jo ar vienkāršu spēlēšanu aizsardzībā ir daudz par maz.
Es saprotu, ka daudzi jau sen gaida kādu, kas metīs golus NHL, jo jau 15 gadus, lai arī teju vienmēr kāds mūsējais līgā ir bijis, visi Latvijas hokejisti bija lomu spēlētāji. Taču tagad čīkstēt par to, ka, redz, golus metošais Bļugers vienalga amerikāņiem nav gana labs, lai būtu Top6 uzbrucējs, nu tas arī tā... labs divvirzienu spēlētājs ar stabiliem 30 punktiem sezonā ir ĻOOOOOTI laba līmeņa hokejists.
[+] [-]
par Savieli, tak izlasē un turpmākā karjera parāda, kas NHL spēlētāju un to man liekas tik viens bija uzbūris - Puče, ka Saviels būs NHL
[+] [-]
Es vairāk par to, ka NBA ir NBA un turienes līgumus un likumsakarības arī pašā ASV nemēģina kaut kā izprast. Nevajag jau arī, jo basketbolā viens spēlētājs var izvilkt komandu, kamēr hokejā, amfutbolā un pat beisbolā, to izdarīt ir tikpat kā nereāli, tāpēc arī NBA ir greizo spoguļu zeme (NFL ir tieši tāpat attiecībā uz QB pozīcijas spēlētājiem).
+1 [+] [-]
sākot ar žurnālistiem un tālāk jau "domino" efekts
[+] [-]
-1 [+] [-]
Ja jautātu man, tad es arī teiktu, ka Rēdlihs varēja tikt NHL. Vai viņš būtu pirmo pāru aizsargs? Nē. Sisties un sēdēt komandas rezervē - tāds apšaubāms pasākums. Bārtulis parādīja kā tas izskatās.
Saviels - protams, ka tā laika žurnālistu spēks bija MILZĪGS un viņi varēja uzburt tādas ainiņas, ka pat 20 gadus vēlāk tās daudzi uzskata par patiesību, taču, no otras puses, junioros Saviels bija labs. Pāreja uz veču hokeju gan neizdevās, ko varēja redzēt gan minorlīgās, gan Eiropā. Taču šajā pārejas vecumā daudzi ir salūzuši un to prognozēt nevar neviens. Vienkārši tā sanāk.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Karsums, Daugaviņš, A.Kulda pa minoriem ņēmās ilgi un bija izlases balsti, bet tāpat pietrūka līdz NHL nostiprināties...Bļugers cik jau mauc minoros ? pēc NCAA!
-1 [+] [-]
Bukarts - labs hokejists, protams, taču nedraftēts un CHL spēlēja kā overeidžs (20-21 gada vecumā sacentās ar 16 gadīgiem puikām). Tādiem mūsdienu NHL ir ārkārtīgi grūti tikt. No otras puses - nespēlējot NHL viņš nav palicis par sliktāku hokejistu.
Kulda - 7. drafta kārta un VIENA normāla CHL sezona, taču kā overeidžs sakrāja tikai pusi no sezonu iepriekš iespētā.
Dzierkals - pateikšu, varbūt, tā diezgan tieši, taču precīzi - Kad sāks saprast, ka hokejs ir darbs, nevis spēle, tad būs TOP līmenī. Citādāk tās viņa replikas no sērijas "mīliet mani tādu kāds es esmu" ir nu... nedaudz negaidīti dzirdēt no hokejista, kurš faktiski PRO līmenī sevi vispār nebija/nav parādījis.
Stāsts ir ļoti vienkāršs - mums, Latvijā, tie ir BUKARTS, KULDA, DZIERKALS, bet NHL viņi ir bez maz vai "training squad", kurus paņem tikai, lai būtu pret ko spēlēt "lielajiem" un, ja nu kāds patiešām parādās labs, tad, jā, tad to paņem.
Tāpat pie mums vēl ir MILZĪGAS problēmas ar Ziemeļamerikas sistēmas izpratnu. Protams, nav tā kā bija pirms 10 gadiem, kad OHL tika likta vienā plauktā ar AHL utt.
Jevpalova piemērs bija GRANDIOZI PAMĀCOŠS, kad pēc tās 100 punktu sezonas visi PIEPRASĪJA, lai tik labu un rezultatīvu hokejistu ņem izlasē! Nekādas iebildes, ka viņš to visu iespēja junioru līgā kā pāraugušais hokejists, nelīdzēja. Tā arī sākas tie stāstiņi.
[+] [-]
[+] [-]
Bukarts ir labs, taču ne visās sistēmās. Čehijā un RD nekas nesanāca. Izlasē, DEL iet. - pie sirds iet fiziskāks hokejs.
Jevpalovs šajā sezonā apliecina, ka potenciāls ir un liela nozīme trenerim. RD viņš klusēja, nonācis AHL pie trenera pie kura sasniedza 100+ junioros, spēlē solīdi
[+] [-]
Precīzāk, kā sanāk - no sākuma līdzjutēji paši ieraksta hokejistu "NHL zvaigžņu" kārtā, bet, kad tā nenotiek, apvainojas uz visiem pēc kārtas - hokejistiem, komandu menedžeriem un treneriem.
Tā nu sanāk, kamēr kādu, kurš NHL pat tuvumā netiek daudzi vēl gadus pēc viņa aiziešanas no Ziemeļamerikas mēģina "iesmērēt" atpakaļ, kamēr citiem netic pat tad, kad ir NHL līgums kabatā un spēlē AHL. Abu variantu mūsu hokejā ir bijis gana.
[+] [-]
ko par Kivlenieku piebūru rudenī par pirmssezonas nometni
+2 [+] [-]
Neesmu šogad skatījies viņa spēles, taču domāju, ka piekritīsi, ka tas nav tas, ko no viņa varēja gaidīt, pat pilnībā izprotot viņa 100 punktu stāsta "bekgraundu".
Izlasē, ja nemaldos, viņš arī savu pirmo golu nav iemetis.
+2 [+] [-]
Var jau teikt, ka ir jāstrādā un jāpierāda (taisnība tajā ir)... bet ja tev jāspēlē pa 4. maiņu, pierādīt gribi vai nē, ir grūti...
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]