Bogdanovičs un Serbija sagādā ASV vēsturiski sliktāko turnīru
Pasaules kausā basketbolā vīriešiem noslēgusies divu turnīra smagsvaru cīņa starp ASV un Serbijas valstsvienībām. Par 5. vietu turnīrā cīnīsies Serbija, kas pieveica ASV ar rezultātu 94:89 un sagādāja tai vēsturē sliktāko lielo turnīru.
Liela daļa basketbola līdzjutēju alka redzēt ASV un Serbiju ja ne finālā, tad vismaz pusfinālā. Tā nu ir sanācis, ka abas izlases tikās pusfinālā, bet vien tajā, kurā noskaidroja to izlasi, kas cīnīsies par piekto un kas par septīto vietu, jo ceturtdaļfinālā attiecīgi zaudēja Francijai un Argentīnai. Abas izlases pēdējo reizi tikās Rio Olimpiskajās spēlēs, kad abās spēlēs pārāka bija zvaigžņu pilnā ASV izlase. Tagad situācija laukumā bija pavisam savādāka, daudz ko izšķirot tam, cik komandas bija gatavas turpināt cīnīties pēc izstāšanās no pretendentu loka uz medaļām.
Pirmajās trīs minūtēs savu darbu vislabāk darīja Bogdans Bogdanovičs, realizējot trīs tālmetienus un pie rezultāta 11:2 piespiežot Gregu Popoviču ņemt pārtraukumu. Pēc tā Kemba Vokers atzīmējās ar precīzu tālmetienu, bet otrā laukuma galā neapturams turpināja būt Bogdanovičs, ASV izlasei iekrītot perimetra aizsardzībā. Pie ciešākas segšanas amerikāņi iekrita otrā grāvī, divreiz pārkāpjot noteikumus pret Vladimiru Lučiču, kurš realizēja visus sešus soda metienus. Ceturtdaļas otrajā pusē Serbija turpināja audzēt pārsvaru ar tālmetieniem, kamēr ASV basketbolisti nespēja iemest teju neko. Serbija pirmajā ceturtdaļā iemeta astoņus no deviņiem tālmetieniem, un pēc tās bija vadībā ar graujošu rezultātu 32:7.
Otrajā ceturtdaļā ASV izlase sāka atdzīvoties, kā arī pamazām deldēja pretinieku pārsvaru. Pirmajās trīs minūtēs izdevās sadeldēt deficītu līdz 16 punktiem (18:34). Līdz ar neprecīziem metieniem serbiem piezagās arī nedrošība un nepārliecinošas darbības uzbrukumā, visu pārlieku sarežģījot. Tikmēr Kriss Midltons trāpīja tālmetienu, bet Mailzs Tērners ar triecienu grozā no augšas lika serbiem ņemt pārtraukumu (26:36). Tas neko daudz nedeva, jo ASV bija pilnībā pārņēmusi iniciatīvu. Vien pirmā puslaika izskaņā pie pirmajiem punktiem tika Nikola Jokičs. ASV parūpējās, lai otrais puslaiks principā sāktos no vienādām pozīcijām. Lielajā pārtraukumā vadībā vēl devās Serbija - 44:40.
Pēc lielā pārtraukuma komandas cīnījās līdzvērtīgi, Serbijai saglabājot nelielu pārsvaru. ASV izlases uzbrukumu noslēgumu uzņēmās Harisons Bārnss, nereti tiekot pie soda metieniem. Serbi regulāri spēja atbildēt ar sekmīgiem metieniem, divreiz no tālienes trāpot Bogdanovičam (61:51). ASV uzreiz atbildēja ar astoņu punktu izrāvienu, nepieļaujot pirmās ceturtdaļas scenārija atkārtošanos. Serbu galvenais ierocis turpināja būt tālmetiens, kamēr ASV izlase ar daudzpusīgāku uzbrukumu turējās līdzās. Pēc 30 spēlētām minūtēm Serbija bija vadībā ar 71:68.
Ceturtās ceturtdaļas sākumā Serbija centās izmantot savu auguma pārsvaru. Ar Bobana Marjanoviča pūlēm izdevās atjaunot 10 punktu pārsvaru (78:68). Kad ASV centās atgūties, sekoja precīzs tālmetiens otrā laukuma galā, serbiem nedomājot, ka varētu šo spēli izlaist. Tuvojoties mača pamatlaika beigām, ASV aizsardzība sāka jukt pa vīlēm. Divi viegli caurgājieni ļāva Serbijai divas minūtes līdz beigu sirēnai atjaunot 10 punktu pārsvaru (91:81). ASV cerību deva Bārnss, kurš trāpīja tālmetienu, izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un sagādāja Vokeram precīzu tālmetienu (87:91). Serbija pēdējā minūtē nepieļāva izšķirošas kļūdas, nosargājot uzvaru ar rezultātu 94:89.
Rezultatīvākais uzvarētāju rindās, realizējot septiņus tālmetienus, ar 28 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Bogdans Bogdanovičs, bet 15 punkti, realizējot visus trīs tālmetienus, Vladimira Lučiča kontā. ASV izlases labā 22 punktus guva Harisons Bārnss, bet 18 punkti un sešas atlēkušās bumbas Kembam Vokeram.
Līdz ar to Serbija sestdien cīnīsies par piekto vietu, kamēr ASV vien par septīto, kas tāpat būs sliktākais rezultāts ASV vīriešu basketbola izlases vēsturē. Līdz šim neveiksmīgākais turnīrs amerikāņiem bija 2002. gadā, kad pasaules čempionātā vajadzēja samierināties ar sesto vietu.
Pusfināls par 5.-8. vietu, 12. septembris, Donguana
Serbija – ASV 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21)
Serbija: Bogdanovičs 28 (6 rp, 3pts 7/14), Lučičs 15 (3pts 3/3), Micičs 10, Jokičs 9 (7 rp), Jovičs 9, Bjelica 8, Marjanovičs 8, Milutinovs 7, Simonovičs.
ASV: Bārnss 22, Vokers 18 (8 rp), Midltons 16 (6 ab), Tērners 10, Mičels 9, Brauns 4, Heriss 4, Lopess 2, Plamlī 2, Vaits 2.
[+] [-]
+4 [+] [-]
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
#PaKrūmiem!
Ceru Popam jau sagatavots atlūgums
Kā jau esmu minējis, bez nesavtiguma titulu neredzēt kā savas ausis, no Iggy, no party!
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
--------
kas tas ir?
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
Bogdanovičs un Jokičs ir VARBŪT labāki uz papīra, bet pārējie serbi ir švakāki. Tātad taktika nestrādā. Tātad treneri nespēj savākt komandu. 1on1 neuzvarēsi ar all stariem, ne superstariem...
+3 [+] [-]
Rezultāts ir likumsakarīgs.
-3 [+] [-]
+10 [+] [-]
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
Jā nāk no NBA, jā ir miljonāri... bet patiesībā, cik no šiem ir tādi, kurus ieliktu pirmajā 15itniekā? Mitčels, kā jaunais? Vokers?
Viņus, ja ņemtu izlasē, tad, lai spēlētu 10 minūtes, lai aizpildītu caurumus, neveiksmīgas dienas, piezīmju problēmas, bet ne kā vilcējus... Kā pamata rezultāta veidotājus. Te pēkšņi, viņiem ir jāvelk pret komandām, kuras jau divus mēnešus gaida, kā sasitīs tos švakos (šogad) amerikāņus beidzot Brīnos vispār kā turnīra sākumā vēl tik augsti koeficientu par ASV uzvaru bija.
Bet basketbolam šis nāks tikai par labu. Citas komandas ieguva pārliecību, uz spēli neies kā zaudētāji, arī, ja atbrauks divreiz labāks sastāvs, tas lielais bieds kas emocionāli pārņēma lielu dālu izlases, tas būs paklīdis.
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
4.57 no vairoga, vairogs no gala līnijas 1.22 - sanāk 5.79 no gala, līnijas biezums ar kādi 5cm, būs apmēram 5.85.
19 pēdas karoče
Smagi kļūdījos ar saviem 4 m
+6 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
Smarts, Barnss, Midleton, Turners 2. vijoles.
Kas ASV pietrūka ir garie, manuprāt, un vienkārši komandas spēle uzbrukumā. 1uz1 ir forši, bet ar internacionāliem noteikumiem ar to var cīnīties. Pickenrolu ar viņi nevar uzspēlet, jo Turners es neteiktu ir baigi uzticamais.
Vispār pati komandas aizsardzība arī nekas dižs, jo tas ļautu viarāk skriet ātrajos uzbrukumos.
+7 [+] [-]
Viņu zaudējumi nu galīgi nav nekas jauns.
+6 [+] [-]
Otrā problēma ir tā, ka tas bariņš arī nesitīsies līdz kaulam par savas valsts kreklu kā to darīs pārējie.
Talants jau tur ir, es domāju pat serbi priecātos, ja viņiem būtu tamlīdzīgs 12 nieks atbraucis.
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Smarts otrā vijole?
Barnss otrā vijole?
Mēs vienu un to pašu NBA skatamies?
Kurš šeit rakstīja (un rakstīja pareizi). Nebūtu atteikumi, vienīgais sastāvā varbūt tiktu Kemba. VISS.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]