Krivuņecs: "Nesaprotu, kur virzās viss mūsu futbols"
"Pašlaik spēlējam par brīvu - ja netiec trijniekā, viss jānoraksta mīnusā," intervijā kluba mājaslapā saka "Synottip" Virslīgas futbola kluba RFS ģenerāldirektors Maksims Krivuņecs. Piedāvājam fragmentus no intervijas.
Par ģenerāldirektora amatu un pienākumiem
"Kā ģenerāldirektoram mans galvenais uzdevums ir nodrošināt kluba funkcionēšanu. Nevis kā komandai, bet kā uzņēmumam. Lai visiem būtu nodrošinātas darba vietas, labi apstākļi. Nodarbojos ar finansēm, lai viss būtu laicīgi izmaksāts, ar budžeta plānošanu, izdevumu sadaļu, sekoju līdzi, lai izdevumi atbilstu pieņemtajam budžetam. Ieviešu korekcijas, saskaņoju ar akcionāriem vai sponsoriem. Meklēju jaunus sponsorus. Kārtoju jautājumus saistībā ar komandas uniformu piegādātājiem. Mums ir atsevišķa mārketinga daļa, bet es nodarbojos ar stratēģisko mārketinga plānošanu. Es nosaku toni mārketinga daļai. Piedalījos arī logo izstrādē. Tas ir kā mans bērns - visu saskaņoju ar dizaineriem un akcionāriem. Izvēlējos kluba krāsas. Funkciju patiesībā ir ļoti daudz. Daudz darba ir arī ar spēļu un pasākumu organizēšanu. Visam jābūt savā vietā, lai skatītājiem būtu komfortabli skatīties maču, lai varētu paēst, lai būtu radīti visi apstākļi patīkamai futbola vērošanai. Varu arī stadionos līmēt plakātus, ja darbaspēka trūkuma dēļ ir tāda vajadzība. Galvenais, lai viss ir labi noorganizēts. Pirmajā sezonā nezinājām, cik daudz cilvēku vajadzēs, tāpēc daudz sanāca darīt pašiem. Pats braucu izvēlēties formas, taisīt uzlīmes. Virkne tādu uzdevumu, kuri neietilpst ģenerāldirektora amata aprakstā, bet, tā kā visi bija aizņemti, to nācās darīt man. Tagad tas ir savādāk. Šīs atbildes īsā versija varētu būt - galvenais uzdevums, lai klubs kā uzņēmums funkcionētu."
Par "LNK Group" iesaistīšanos futbolā tieši ar RFS
""Skonto" tajā laikā vēl bija Virslīgā un piederēja citiem cilvēkiem, kuri neplānoja to pārdot. Otrkārt, analizējot klubus, kuri bija tirgū, mūsu galvenie nosacījumi bija: klubs no Rīgas un spēlē 1. līgā. Variantu nebija daudz. Viens no tiem bija RFS, kuram, turklāt bija iespēja izmantot pilsētas infrastruktūru, kas nav mazsvarīgi. Infrastruktūra ir liela problēma ne tikai Rīgā bet arī reģionos, un tas bija viens no iemesliem, kāpēc izvēlējāmies RFS. Mūsu vēlmes sakrita ar īpašniekiem, mēs to pārņēmām un izveidojām stipru, spēcīgu komandu, kas varētu cīnīties par augstākajiem mērķiem."
Par mērķiem un infrastruktūru
"Galvenais uzdevums jebkuram sporta klubam ir būt līmenī, trijniekā, cīnīties par medaļām. Protams, nekas nav svarīgāks par pirmo vietu. Kā teica Vinss Lombardi: "Jums taisnība. Pirmā vieta nav pats galvenais. Tas ir vienīgais galvenais." Nodrošināt kluba stabilitāti var tikai tad, ja esi tabulas augšgalā un saņem atbalstu no UEFA. Tas dod iespēju attīsties kā klubam, akadēmijai un attīstīt infrastruktūru. Tāpēc jābūt trijniekā.
Jā, protams, mums ir plāni attīstīt infrastruktūru. Uztaisīt jaunu futbola stadionu ar tribīnēm, kurā varam gan trenēties, gan spēlēt un būt neatkarīgi. Nevis kā tagad – viena spēle Hanzas vidusskolas laukumā, viena Kauguros. Mūžīgi esam kustībā, bez savām mājām. Tātad mums nav mājas priekšrocību. Spēlētājiem ir svarīgi justies kā mājās. Plānojam uzlabot infrastruktūru, laukumus un nākotnē uzbūvēt bāzi. Vēlamies uzbūvēt kompleksu, kurā būtu viss svarīgākais - sporta zāle, ģērbtuves, atpūtas istaba spēlētājiem, telpas preses konferencēm. Ilgtermiņā mums ir tāds plāns. Grūti pateikt, cik ātri to izdosies realizēt. Jāatrod vieta, kur “uzlikt” laukumu, jāsavāc līdzekļi. Jāsaprot, sporta kompleksam nav atdeves naudas ziņā. Tas nav investīciju projekts. Tas ir veids, kā samazināt izdevumus uz izbraukumiem un laukumu īri, nodrošināt bērniem brīvu laiku laukumam. Tas ir svarīgi.
Maz cerību, ka tas būs dabīgais [laukums], jo tas vienkārši nav racionāli. Jātaisa laukums, kur var gan spēlēt, gan trenēties. Ja taisām dabīgo, tad tas būtu divreiz dārgāk. Mūsu klimatā, kluba vajadzībām tas nav izdevīgi. Sportā investīciju ir maz un izdevīgāk ir taisīt kvalitatīvu sintētisko, lai uz viena laukuma varētu gan trenēties gan spēlēt."
Par debijas sezonu Virslīgā
"Ļoti svarīgi saprast, ka mēs tikai pāris nedēļas pirms sezonas sākuma saņēmām piedāvājumu spēlēt virslīgā, vajadzēja veikt daudzas izmaiņas sastāvā un treneros. Tādā haosā uz augstiem rezultātiem nevar cerēt. Tāpēc jebkurā čempionātā klubam, kurš pirmoreiz vēsturē iekļūst augstākajā divīzijā, galvenais uzdevums ir saglabāt vietu. Tāds arī bija plāns, un to teicām spēlētājiem un treneriem. Vēlējāmies pabeigt sezonu bez kļūdām, lai nākamajā sezonā būtu pamats ar ko varētu strādāt, tāpēc 6. vieta, turklāt tik tuvu 5. vietai ir labs rezultāts. Tur starpība ir maza un piekto vietu ieņēma "Riga FC", kura varēja pilnvērtīgi sagatavoties, tāpēc uzskatu, ka mums nemaz nav sliktāks rezultāts. Brīnumi nenotiek, un rezultāts ir līdzīgs gaidītajam. Sezona bija veiksmīga, izpildījām uzdevumu un virzāmies uz priekšu, bet apetīte rodas ēdot un tad, kad sezonas laikā bijām četriniekā, gribējās būt augstāk un tad tas šķita reāli, bet kopumā esam apmierināti."
Par šosezon iespēto un mērķiem
"Uzdevums ir trijnieks. Ceru, ka izpildīsim šo uzdevumu. Pagājušogad ielikām labus pamatus. Sakārtojām funkcijas un pienākumus. Šogad katrs no mums jau zina, ko darīt, zinām savu sfēru un optimizēsim savu darbu. Tas ir galvenais uzdevums. Katru nedēļu tiekamies un plānošanas sapulcēs apspriežam, kā strādāt efektīvāk, kā optimizēt, tajā skaitā arī izmaksas, un kā varam sasniegt uzstādītos mērķus. Arī skatoties dažādus rādītājus, piemēram, skatītāju skaitu - gribam būt atpazīstamākā komanda ar visvairāk līdzjutējiem. Gan virtuāli, gan stadionā. Sociālo tīklu, publikāciju attīstīšana, lai cilvēkiem būtu interesanti lasīt, interesēties. Treneriem jāuzlabo analītikas darbs, arī atskaišu ziņā, lai saprastu, kas notiek komandā. Piemēram, jāievieš traumu žurnālu, traumu izmaksu datubāzi, lai saprastu, kā efektīvāk ārstēt. Principā pieslīpēšana notiek tādās detaļās. Savukārt pēc atskaitēm veicam analīzi. To veicam kopīgi, visu laiku mēģinām kaut ko uzlabot. Ir sapulces protokols ar jautājumiem katrā sfērā, traumas, fiziskā sagatavotība, individuālā gatavība, spēlētāju īpašības, vājās vietas, un kā to uzlabot. Skatāmies, kā labāk organizēt izbraukumus, kā organizēt mājas spēles, strādājam ar līdzjutējiem. Galvenais uzdevums - uzlabot katru procesu klubā. Protams ir arī sportiskie uzdevumi, izmaksu optimizācija un efektivitātes paaugstināšana katram komandas dalībniekam."
Par vietējā futbola līmeni
"Mēs esam tālu no vidējā Eiropas līmeņa. Ja paņemam UEFA (54 asociācijas), esam beigu pusē. Arī pēc sportiskajiem rādītājiem. Arī infrastruktūras un izpratnes ziņā. Pašlaik nesaprotu, kur tiecas viss mūsu futbols. Visi saprot, ka vajag skatītājus, bet neredzu, ka kaut kas globāli tiktu darīts šajā jomā. Visa futbola būtība ir spēcīgs vietējais čempionāts. Tam ir jābūt pēc iespējas stiprākam. Lai to izdarītu, vajag par to runāt. Pašlaik nav datu par to, kādas izmaiņas novestu pie čempionāta pastiprināšanās. Iespējams, ka jāpalielina leģionāru skaits. Jā, tas iespaidos vietējos, bet uzskatu, ka lielāka konkurence veicinās viņu attīstību. Varbūt samazināsies profesionālu futbolistu skaits, bet būs vairāk tādu, kuri ir gatavi cīnīties. Tādējādi tas pacels līmeni. Redzu, ka varam paaugstināt līmeni, izveidojot balvu fondu. Ja klubam būs papildus stimuls iegūt pirmo vietu, tad tā cīņa varbūt būs prestiža. Sponsoriem būs interesanti, viņiem var solīt atdevi ne tikai reklāmas ziņā, bet kaut ko, kas var dot jaunas investīcijas. Pašlaik spēlējam par brīvu, ja netiec trijniekā, viss jānoraksta mīnusā. Tie ir tikai izdevumi. "Metta" ir visstabilākais klubs, jo lielāko daļu no budžeta saģenerē no kvalitatīvas akadēmijas. Klubam vajag nodarboties ar akadēmijām, lai akadēmijas nestu līdzekļus, bet tam vajag investīcijas. Tas ir apburtais loks. Čempionāta stiprināšanu redzu arī kā pamatu stiprai izlasei. Čempionāts pievilks skatītājus. Var izveidot arī Baltijas līgu, bet nav teikts, ka tas piesaistīs publiku. Tad būs konkurence starp valstīm un izdzīvos stiprākais. Bet arī tad ir jābūt balvu fondam. Arī infrastruktūras fondam jābūt. Ja federācija to nevar, tad jāpalielina balva par pirmo vietu, klubs cīnīsies par pirmo vietu, dabūs naudu un varēs attīstīt savu akadēmiju. Mūsu čempionāts pašlaik nenes ienākumus. Tam nav peļņas. Vienīgie klubu ienākumi ir no UEFA. Tas ir stabils, bet klubu budžeti pārsniedz šo summu. No UEFA iegūst 200 - 400, varbūt 500 tūkstošus, bet tēriņi ir lielāki. Jebkurā gadījumā tie ir mīnusi, bet klubam vajag būt pa nullēm, vai pelnīt, tad tas būtu interesantāk lielākam lokam. Nav stimula investēt un, kamēr nekas nemainīsies, būsim vāji un citiem zaudēsim."
Par profesionāļa statusu futbolistiem
"Nesaprotu, kā profesionālā klubā var nebūt profesionāļi. Tas ir viņu darbs. Jā, var būt jauni spēlētāji, kuri vēl ir izvēles priekšā, viņi ir talantīgi, spēlē jauniešu izlasēs, bet viņi nav profesionāļi. Pārējiem ir jābūt profesionāļiem un jāsaņem par to nauda. Uzskatu, ka visiem augstākajā līgā spēlējošajiem ir jābūt profesionāļiem.
Mēs arī no administratīvās puses esam profesionāls klubs. Cilvēki aizņemti tikai ar futbolu. Tikai mārketinga nodaļa nodarbojas arī ar pārējiem "LNK Group" projektiem, es arī zināmā mērā esmu fokusēts uz RFS, bet šo to vēl daru "LNK Group", attīstu dažādus projektus. Pašlaik varu to apvienot un ceru, ka daru to profesionāli.
Jā, esam profesionāls klubs un cenšamies tā izskatīties. To, kā mēs organizējam treniņprocesu, spēles, kā izskatāmies internetā, pasaulē, laukumā, formas, logotipi, kluba autobuss. Mēs gribam asociēties ar kvalitāti. Kvalitatīvs klubs ar labu reputāciju, kam gribētos just līdzi. Protams, vajag arī rezultātus! Pie tā vēl nonāksim, saliksim šo puzli un cilvēkiem būs interesanti mums sekot."
Trīs intervijas daļas ar Krivuņecu:
1) Maksims Krivuņecs. 90’ intervija. - RFS
2) Maksims Krivuņecs. 90’ intervija. Otrais...
3) Maksims Krivuņecs. 90’ intervija. Kompensācijas...
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
Bet šis gan mauc kā tikko no koka nokāpis, - tik ļoti pārsteigts
par situāciju!
Bet līdzjutējus ir jāmāk piesaistīt ,ko acīmredzot, šis gurķis īsti nesaprot.
+3 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Ventspils iekļūstot UEFA līgas grupā vismaz 2 miljonus
Futbolā situācija ir labāka nekā basketbolā, kur VTB un FIBA dod vēl mazāk, bet izmaksas mazākas nav
Grūti teikt ko darīt. Lai piesaistītu lielu skatītāju skaitu un sponsorus, vajag būtiski celt līmeni. Sākumā, protams, ar leģionāriem. Bet tās atkal būs izmaksas. Turklāt nav garantēts, ka skatītāju skaits arī būtiski pieaugs, jo Latvijas skatītājs ir kūtrs un kuram nav asinīs just līdzi vietējam sporta klubam
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Nabagi
Traumēsiet nākamās Cauņas
"Maz cerību, ka tas būs dabīgais [laukums], jo tas vienkārši nav racionāli. Jātaisa laukums, kur var gan spēlēt, gan trenēties. Ja taisām dabīgo, tad tas būtu divreiz dārgāk. "
+1 [+] [-]
Grobiņa Jūs nopērs!!!
+1 [+] [-]
Nesaprotu, kā profesionālā klubā var nebūt profesionāļi. Tas ir viņu darbs. Jā, var būt jauni spēlētāji, kuri vēl ir izvēles priekšā, viņi ir talantīgi, spēlē jauniešu izlasēs, bet viņi nav profesionāļi. Pārējiem ir jābūt profesionāļiem un jāsaņem par to nauda.