7,2 miljoni – izsolē pārdota trešā visu laiku dārgākā sporta kartīte
Beibs Rūts ir viens no visu laiku izcilākajiem beisbolistiem. Kartīte no viņa debijas sezonas 1914. gadā nule izsolē pārdota par 7,2 miljoniem dolāru.
Trīs visu laiku dārgākās sporta kartītes pārstāv beisbolu. Pagājušā gada augustā par Mikija Mentla kartīti no 1952. gada tika samaksāti 12,6 miljoni, un tā ir visu laiku dārgākā sporta relikvija, kas jebkad pārdota. Iepriekš rekords piederēja Honusa Vāgnera kartītei, kas arī tika pārdota pagājušā gada augustā – par 7,25 miljoniem.
Beiba Rūta kartīte, kas nupat pārdota par 7,2 miljoniem, izdota tikai desmit eksemplāros. Iepriekšējā reize, kad kāda no viņa debijas sezonas kartītēm mainīja īpašniekus, bija 2013. gadā. "Pēdējā laikā vieglāk bijis nopirkt NFL komandu, nevis Beiba Rūta kartīti," secināja Braiens Dvaijers, kurš vadīja izsoli.
Mentla kartīte ir visu laiku dārgākā sporta relikvija. Otro vietu ieņem Maikla Džordana spēles krekls no 1998. gada fināla – par to savulaik samaksāja mazliet virs desmit miljoniem dolāru. Trešajā vietā ir Djego Maradonas krekls no 1986. gada Pasaules kausa, kas izsolē tika pārdots par 9,3 miljoniem.
Beisbolā dārgākais krekls pieder tieši Rūtam – viņa krekls no laika perioda starp 1928. līdz 1930. gadu tika pārdots par 5,6 miljoniem.
Basketbolā dārgākā kartīte ir no Lebrona Džeimsa debijas sezonas. Ar Džeimsa parakstu tā 2021. gada aprīlī tika pārdota par 5,2 miljoniem. Savukārt hokeja dārgākais krekls ir no Veina Grecka noslēdzošās spēles Edmontonas "Oilers" rindās – 2022. gada vasarā par to samaksāja 1,45 miljonus.
Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/mlb/story/_/id...
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
Popkultūra ar visām izrietošajām dīvainībām... kosmiski cipari transfēros un līgumos, utt.
[+] [-]
-1 [+] [-]
Jā, cilvēce šķiesties ar naudu ir mīlējusi vienmēr, un arī turpmāk tā būs. Man stāsts bija par naudas apjomu.
Piemēram, ja mega zvaigznes Maikla Džordana līgums 90-tos, kurus viņš slēdza pa vienam gadam, bija 30 miljoni, un tas skaitījās ļoti liels līgums, tad tagad tas ir tāds +/- vidējs līgums uz vienu sezonu. Un pie tam ne tuvu NBA pirmā lieluma zvaigznēm.
Paskaties vecās Holivudas filmas, 70-80-tie gadi, un tur bieži redzams, ka par salīdzinoši nelielām naudas summām (25 tūkstošiem) var nopirkt, piemēram, salīdzinoši krutu māju. Tagad ko tādu iedomāties vien ir smieklīgi.
-2 [+] [-]
Tas arī ir galvenais iemesls labu māju dārdzībai un vispār dzīvojamai platībai.
Gan jau pat ASV lauku teritorijās var uzcelt māju no lētiem materiāliem un pa lēto.
Daudzas citas lietas ir pat palikuši lētāki- telefoni, datori, auto, sakari.
Savukārt sporta līgumi ir auguši, jo sports spēj aptvert visu ASV un visu pasauli!
+2 [+] [-]
Tomēr der atcerēties par inflācijām, un naudas drukāšanas mašīnu palaišanu.
Pamēģini atcerēties cik piepildīts bija tavs pārtikas maisiņš par 10 euro pirms 10 gadiem, un cik tas pats maisiņš ir tagad piepildīts par to pašu summu. Atšķirība ir milzīga, ne?
[+] [-]
Varam ņemt primitīvu piemēru. Pirms 50+ gadiem neviens nesatraucās, ka nafta var beigties, ka fosilie čakarē dabu utt. Cilvēku uz Zemes bija ievērojami mazāk. Mazāk dažādu drošības prasību attiecībā uz pārtiku, celtniecību utt. Pasaule kā tāda globāli bija mazāk saistīta, jo vēl nebija iespējams nodot jebkuru ziņu uz jebkuru vietu pāris sekundēs vai pārsūtīt naudu sekundes laikā. Saliec to visu kopā - tur arī rodās tās inflācijas, dārdzība un vajadzība pēc naudas drukāšanas.
[+] [-]
[+] [-]