Amerikāņu futbola federācija sešās Latvijas pilsētās organizēs paraugspēles
Šosezon aktīvu darbu uzsāk jaunizveidotā Amerikāņu futbola federācija, par galveno mērķi izvirzot, amerikāņu futbola atpazīstamības veicināšanu visā Latvijā. Sākot ar 2014.gada maiju Latvijas lielākajās pilsētās tiks īstenots paraugspēļu projekts "Amerikāņu futbols 8 pret 8”. Sezonas atklāšanas treniņš un spēlētāju atlase jau 5.martā!
Pēdējo gadu laikā amerikāņu futbols Latvijā ir manāmi attīstījies un gūst ar vien jaunus piekritējus. Latvijā šobrīd ir divas amerikāņu futbola komandas – viena Rīgā ("Riga Lions”) un otra - Saldū ("Saldus Warriors”). Nesen izveidota arī Amerikāņu futbola federācija, kas šogad uzsākusi aktīvu darbību, lai veicinātu šī pasaulē plaši pazīstamā sporta veida atpazīstamību arī Latvijā.
Sākot ar 2014. gada maiju Latvijas lielākajās pilsētās tiks īstenots paraugspēļu projekts "Amerikāņu futbols 8 pret 8”. Projektā piedalīsies abas esošas Latvijas komandas, un spēles plānots aizvadīt pilsētas svētku ietvaros Siguldā, Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Ventspilī un Liepājā. „Amerikāņu futbols 8 pret 8” izklaidēs skatītājus ar aizraujošām futbola spēlēm pilnā ekipējumā, spēles tiks aktīvi komentētas, lai skatītāji labi varētu izprast laukumā notiekošo. Spēļu pārtraukumos skatītājus izklaidēs karsējmeitenes, savukārt jaunākie līdzjutēji kopā ar komandu spēlētājiem varēs iesaistīties stafetēs un iegūt balvas.
5.martā amerikāņu futbola klubs "Riga Lions” aicina visus šī sporta veida interesentus uz sezonas atklāšanas treniņu un spēlētāju atlasi, kas notiks Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas āra sporta laukumā, Āgenskalna ielā 21a.
Informāciju sagatavoja:
Matīss Stabulnieks
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Cita lieta, ka tas ir ĻOTI svarīgs sākums tam, lai Latvijā kas tāds ne tikai parādītos, pamocītos un pazustu, bet, lai iedzīvotos. Šis sports priekš Latvijas varētu būt ļoti pat atbilstošs, ja vien tas OVERALL tiek pieņemts.
Kāds ir tas līmenis, ko Latvijā var sasniegt? Godīgi sakot - par Eiropas līmenī mēs visdrīzāk nebūsim kkādi grandi vai kā, jo ir valstis, kur šis sports ir jau ar labām saknēm, tradīcijām un izplatību, taču kā es redzu šo virzienu - tas var būt labs pakāpiens Latvijas sportistiem, kuri grib iekļūt ASV skolās.
Ja pietiek atlētisma un vēl ir kaut kādi sporta pamati, tad ir ļoti labas iespējas tikt kādā videnē un pēc tam arī koledžā... vai no tā sanāks spēlētāji - figviņzin, bet kā variants, lai tiktu pie pasaulē atzīta diploma - tīri ok.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Lai dabūtu stpendiju kā vieglatlēts, vajag būt +/- Latvijas TOPā būt starp sava vecuma kadriem.
NOTEIKTI tā nav, ka fiziskie parametri ir pirms spēlēšanas skila.
Turklāt, kā jau minēju, svarīgs ir arī HS posms, lai, līdzīgi kā J.Matulis, varētu parādīties skautiem jau videnē un tur būt ar kkādu bāzi. Matuļa lielākais mīnuss kāpēc viņš nespēlēja NCAA pirmās divīzijas FBS komandā bija neesošā pieredze, tā viņu lūkoja K-State. Palika 2. divīzija, kur viņu ņēma pretī... viena no labākajām 2. divīzijas skolām, taču... ne K-State.
[+] [-]
+2 [+] [-]
Lai kā amerikāņi censtos, par naudu nevar nopirkt interesi par ''sporta'' veidu, tas drīzāk ir cirks,kura reklāmā ieguldīti miljoni
-1 [+] [-]
[+] [-]
Eiropā protams popularitātē nepārspēs parasto futbolu, bet piemēram Polijā finālu noskatījās 25000 skatītāju. Ukrainas finālā bija ap 10000 skatītāju. Krievijā ir dažu komandu derbiji, kuri ir savi 5000 regulāri. Latvijā nebūs 16 komandas un 24 NFL spēlētāji. Tomēr tas ir labs pakāpiens uz ASV koledžām vietējiem sportistiem. Uz jautājumu, kas vieglāk ir labam vieglatlētam tikt pie stipendijas ASV ar astoņcīņu, vai futbolu, tad par labu futbolam. Protams tā nebūs Alabama vai Florida, bet NCAA 2. divīzija mierīgi. Mums ir virkne sportisu, kuri netiekot olimpiskaja apritē būtībā pazūd. Kaut vai piemēram bobsleja stūmēji, cīkstoņi, vai svarcēlāji.
[+] [-]
Polijā un Vācijā uz fināliem nāk 20+ tūkstoši skatītāji, uz atsevišķu, labāko, komandu spēlēm, kurām ir atbilstoši stadioni ar vismaz daži tūkstoši salasās.
Priekš tāda pusamatieru sporta kāds amerikāņu futbols ir Eiropā, pat ĻOTI NESLIKTI.
Domājot, ka amfutbolas ir tikai Ziemeļamerikas sports pēc gadiem 5-10 var sanākt tā, ka sēdēsi un domāsi - a jomajo kā tagad futbols tik strauji attīstījies.
Uz šo brīdi tas attīstās ļoti strauji priekš sporta ar nu jau vairāk kā 100 gadu vēsturi. Un tas ar visu to, ka tas vēl tikpat kā nemaz netiek spēlēts Ķīnā.
Eiropā savā laikā bija pat ļoti ok līga - NFL Europa, kur spēlēja daudzi nākošie NFL stāri ar Kurtu Vorneru priekšgalā.
[+] [-]
Tikai komandas vajag vairāk!!!