Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

Polijas ātrslidotāji pārsteidz Pasaules kausa otrajā posmā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Polijas ātrslidotāji pārsteidz Pasaules kausa otrajā posmā
Kaja Zjomeka šodien izcīnīja bronzu individuāli un zeltu komandu sacensībās. Foto: EPA/Scanpix

Norvēģijas pilsētā Stavangerā turpinās Pasaules kausa izcīņas otrais posms ātrslidošanā. Individuālajās un komandu sprinta sacensībās patīkami pārsteidza Polijas sportisti, kas spēja tikt pie četrām godalgām, kamēr 10000 metru distancē vīriem nepārspēts turpina būt Nils van der Pēls no Zviedrijas.

• Otrā sacensību diena A divīzijā sākās ar 500 metru sprintu sievietēm. Polijā divas uzvaras izcīnīja Erina Džeksone no ASV, kura bija galvenā favorīte arī Stavangerā. Septītajā slidojumā jaunu personīgo rekordu (37.746 sekundes) uzstādīja poliete Kaja Zjomeka, kļūstot par sacensību līderi. Nākamajā slidojumā Džeksone uzlaboja viņas rezultātu par 0.14 sekundēm. Astotajā slidojumā cīņā par uzvaru iesaistījās japāniete Nao Kodaira, bet viņai tomēr nebija pa spēkam pēdējā aplī atgūt distances sākumā zaudēto sekundes desmitdaļu, kas viņu šķīra no līderes goda un ļāva ierindoties otrajā pozīcijā. Labāko trijnieku vēl varēja izjauk krievietes Angelina Goļikova un Olga Fatkuļina, bet abas, aizvadot ļoti sīvu savstarpējo cīņu, beigās palika uzreiz aiz goda pjedestāla, ļaujot karjeras lielāko panākumu iegūt polietei Zjomekai, kamēr Džeksonei trīs uzvaras tikpa sacensībās.

• Arī vīru sacensībās par pārsteigumu parūpējās Polijas ātrslidotājs Mareks Kanija, kurš pirmajā slidojumā uzstādīja personīgo rekordu (34.653 sekundes), saglabājot sacensību līdera godu līdz pat astotajam slidojumam, kurā sacentās Artjoms Arefjevs no Krievijas un Laurēns Debruils no Kanādas. Sākumā vadībā izvirzījās Arefjevs, bet otrajā aplī Debruils spēja pārspēt konkurentu finiša taisnē par 0.03 sekundēm, abiem ieņemot pirmās divas vietas. Pēdējos slidojumos neviens nespēja pacīnīties par vienu trijniekā, pie bronzas tiekot Kanijam, kurš uzvarētājām zaudēja 0.08 sekundes.

• Savu milzīgo dominanci garajās distancēs turpina Nils van der Pēls no Zviedrijas, kurš uzstādīja jaunu trases rekordu (12:38.928 minūtes) 10000 metru distancē. Viņš pēdējā slidojumā startēja pārī ar Joritu Bergsmā no Nīderlandes, kuru pārspēja par 17.16 sekundēm, atstājot otrajā vietā. Cīņā par trešo vietu droši tajā ierindojās kanādiets Teds-Jans Blemens, kurš neklātienes cīņā aiz sevis atstāja tautieti Greiemu Fišu.

• Pirmo reizi šosezon tika aizvadītas komandu sprinta sacensības, kurās pie vēl vienas godalgas izdevās tikt Zjomekai, kas palīdzēja Polijas komandai otrajā slidojumā pārspēt Kanādas komandu. Sacensību turpinājumā noskaidrojās, ka tā bija cīņa par uzvaru tajās. Nākamajā slidojumā ķīnietes uzrādīja trešo rezultātu, kamēr Baltkrievijas komandu diskvalificēja. Labāko trijnieku varēja reāli izjaukt gan Krievija, gan Nīderlande, bet šie trio beigās palika attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā.

• Vīriešu sacensībās neveiksmīgi nostartēja nīderlandieši, kuri nesasniedza finišu, jo kritienu piedzīvoja Serže Joro. Vienu slidojumu iepriekš labāko laiku uzstādīja un sacensībās uzvarēja Ķīnas ātrslidotāji. Klātienes cīņā par otro un trešo vietu sacentās Norvēģijas un Polijas ātrslidotāji. Distances vidū vadībā turējās poļi, bet pēdējā aplī Norvēģijas komandai izdevās atgūt zaudēto un izraut uzvaru slidojumā, kas deva otro vietu, kamēr Polijas komanda palika trešā.

• Svētdien Pasaules kausa izcīņas otrais posms noslēgsies ar sacensībām 1500 metros sievietēm un vīriešiem, kā arī vēlreiz tiks aizvadītas sacensības 500 metru distancē. A divīzijas sacensībām no plkst. 16:00 varēs sekot līdzi Skating ISU YouTube kanālā.

Pasaules kausa izcīņas otrais posms ātrslidošanā A divīzijā, 2. diena

Vieta500m (s)500m (v)10000m (v)Kom. sprints (v)Kom. sprints (s)
1.E.Džeksone (USA)L.Debruils (CAN)N.van der Pēls (SWE)ĶīnaPolija
2.N.Kodaira (JPN)A.Arefjevs (RUS)J.Bergsmā (NED)NorvēģijaKanāda
3.K.Zjomeka (POL)M.Kanija (POL)T.J. Blemens (CAN)PolijaĶīna