Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

Ar septiņām sacensībām noslēgusies PK sezona ātrslidošanā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Ar septiņām sacensībām noslēgusies PK sezona ātrslidošanā
Bārts Svings olimpiskajam zeltam pievienoja Pasaules kausa trofeju masu startā. Foto: Reuters/Scanpix

Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā noslēdzies Pasaules kausa fināla posms ātrslidošanā, noskaidrojot vēl septiņus šīs sezonas uzvarētājus.

• Šajā nedēļas nogalē noslēgsies Pasaules kausa izcīņas sezona ātrslidošanā. Fināla posmā sprinteri aizvadīs pa divām sacensībām, bet pārējās distancēs pa vienai, izņemot 5000 metros sievietēm un 10000 metros vīriešiem. Finālposmā notiek sacensības tikai A divīzijā, uz starta stājoties ne vairāk kā 15 ātrslidotājiem katrā disciplīnā. Šajā posmā bija iespēja nopelnīt uz pusi vairāk kopvērtējuma punktu katrās sacensībās. Sacensībās nedrīkstēja piedalīties Krievijas un Baltkrievijas ātrslidotāji sakarā ar sankcijām pret šīm valstīm par karu Ukrainā.

• Vakar 500 metru sacensībās sievietēm uzvarēja Erina Džeksone no ASV, sperot vēl vienu soli pretī uzvarai kopvērtējumā. Viņu vēl varēja apsteigt japāniete Nao Kodaira, bet arī Džeksonei vajadzēja nostartēt īpaši vāji. Šāds scenārijs nenotika. Trešajā slidojumā vadībā izvirzījās Džeksones tuva draudzene un komandas biedre Britānija Bove, bet piektajā slidojumā plecu pie pleca slidoja Džeksone un Kodaira, krietni pārākai esot Džeksonei, kura pārspēja arī Bovi. Kodaira tobrīd bija trešā, bet viņu pārspēja arī korejiete Minsuna Kima un Femke Koka no Nīderlandes, atstājot piektajā pozīcijā. Tādējādi Pasaules kausa sezonā 500 metros triumfēja Džeksone.

Pasaules kausa kopvērtējums 500 metros sievietēm

VietaSportistePunkti
1.E.Džeksone (USA)660
2.N.Kodaira (JPN)572
3.K.Zjomeka (POL)432
4.F.Koka (NED)410
5.A.Goļikova (RUS)404
6.K.Minsuna (KOR)388

• 500 metros vīriešiem otro dienu pēc kārtas uzvaru spēja izcīnīt Tacuja Šinhama no Japānas, kurš izmisīgi centās kopvērtējumā noķert Lorānu Debreilu no Kanādas. Kanādietim šoreiz neizdevās iekļūt labāko trijniekā, uzrādot ceturto ātrāko laiku, kamēr uz goda pjedestāla sezonas pēdējās sacensībās stājās polis Pjotrs Mihalskis un japānis Vataru Morišige. Kopvērtējumā gan uzvaru nosargāja Debreils, aiz sevis atstājos Šinhamu un Morišigi, bet no sestās un ceturto vietu spēja pakāpties Mihalskis.

Pasaules kausa kopvērtējums 500 metros vīriešiem

VietaSportistsPunkti
1.L.Debreils (CAN)614
2.T.Šinhama (JPN)586
3.V.Morišige (JPN)555
4.P.Mihalskis (POL)439
5.J.Macui (JPN)436
6.J.Murakami (JPN)397

• 3000 metru distancē sievietēm izteikta sacensību favorīte bija Irēne Shautena no Nīderlandes, kura šosezon palikusi nepārspēta garajās distancēs. Viņas situāciju uzlaboja arī tiešās konkurentes Izabellas Veidemanas nestartēšana. Pēc vakar izcīnītās trešās vietas 1500 metros, uz pusi garākajā distancē pirmā ātrāk par četrām minūtēm slidoja Ragne Viklunda no Norvēģijas. Shautenai vajadzēja pamatīgi pacīnīties neklātienē, lai spētu pārspēt Viklundu, bet viņai tas izdevās, kas, izlaižot vienas sacensības, ļāva arī kopvērtējumā norvēģieti atstāt otrajā vietā. Vēl par četrām minūtēm sacensībās ātrāk spēja slidot vien Martina Sāblikova no Čehijas, paliekot trešā, bet kopvērtējumā par vienu punktu piekāpjoties Frančeskai Lolobridžidai no Itālijas.

Pasaules kausa kopvērtējums garajās distancēs sievietēm

VietaSportistePunkti
1.I.Shautena (NED)300
2.R.Viklunda (NOR)290
3.F.Lolobrigida (NED)266
4.M.Sāblikova (CZE)265
5.Dž.Bēne (NED)210
6.I.Veidemana (CAN)205

1500 metru distancē vīriešiem šosezon pie ieskaites punktiem tika arī Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš šajā distancē startēja arī Pekinas olimpiskajās spēlēs, ieņemot 24. vietu. Pasaules kausa kopvērtējumā viņš ar 10 punktiem ierindojās 48. vietā. Cīņā par uzvaru kopvērtējumā neizdevās iesaistīties Nīderlandes ātrslidotājiem, kuri izlaida vienu no posmiem. Tas gan neliedza vismaz pēdējās sacensībās zeltu izcīnīt Kjeldam Nuisam, kurš vakar bija ātrākais 1000 metros. Otro vietu izcīnīja viņa tautietis Tomass Krols, bet trešais ātrākais laiks Konoram Hovam no Kanādas. Kopvērtējumā spēja uzvarēt Džoijs Mantija no ASV, kurš sezonas pēdējās sacensībās uzrādīja vien 12. labāko rezultātu.

Pasaules kausa kopvērtējums 1500 metros vīriešiem

VietaSportistsPunkti
1.Dž.Mantija (USA)280
2.K.Hovs (CAN)256
3.K.Nuis (NED)224
4.T.Krols (NED)221
5.B.Svings (BEL)215
6.P.Kongshaugs (NOR)210
48.H.Silovs (LAT)10

• Vakar 1500 metru sacensībās uzvarēja Miho Takagi no Japānas, kura pat ar izlaistu posmu uzvarēja kopvērtējumā. Viņa to cerēja paveikt arī 1000 metros. Takagi vienīgā slidoja ātrāk par minūti un 14 sekundēm, pārliecinoši izcīnot uzvaru sezonas pēdējās sacensībās, bet otrajā vietā ierindojās Britānija Bove no ASV, kurai ar to pietika, lai tomēr izcīnītu uzvaru kopvērtējumā, ko šoreiz garantēja dalība visos Pasaules kausa posmos. Trešo labāko rezultātu uzrādīja Kimi Gece no ASV, kura kopvērtējumā palika ceturtā aiz Nao Kodairas no Japānas.

Pasaules kausa kopvērtējums 1000 metros sievietēm

VietaSportistePunkti
1.B.Bove (USA)330
2.M.Takagi (JPN)288
3.N.Kodaira (JPN)268
4.K.Gece (USA)227
5.J.Aidova (KAZ)204
6.F.Koka (NED)175

Pasaules kausa izcīņas masu starta kopvērtējumā Haralds Silovs ierindojās 29. vietā, ne reizi nespējot iekļūt kāda posma finālsacensībās. Finālposmā nenotika ierastie pusfiniāli, sacenšoties 16 sportistiem. Sacensību galvenais favorīts bija Pasaules kausa izcīņas līderis un olimpiskais čempions, Bārts Svings no Beļģijas. Viņš spēja sacensību beigās pārspēt Andrea Džiovanini no Itālijas un Joritu Bergsmā no Nīderlandes, triumfējot sacensībās un kopvērtējumā, kurā otrais palika Džiovanini, bet trešais - krievs Ruslans Zaharovs, kurš, kā minēts, sacensībās nevarēja piedalīties.

Pasaules kausa kopvērtējums masu startā vīriešiem

VietaSportistsPunkti
1.B.Svings (BEL)652
2.A.Džiovanini (ITA)550
3.R.Zaharovs (RUS)425
4.Č.Dževons (KOR)376
5.J.Bergsmā (NED)371
6.I.Kvins (USA)330
29.H.Silovs (LAT)90

• Pēc uzvaras 3000 metros, pie vēl viena panākuma Pasaules kausa sezonas noslēgumā tika Irēne Shautena, kura spraigā cīņā bija labākā masu startā. Otrajā vietā finiša līniju šķērsoja viņas tautiete Marijke Grūnevauda, bet cīņā par trešo vietu Frančeska Lolobridžida pārspēja Ivaniju Blondīnu no Kanādas. Tas ļāva Lolobridžidai izraut uzvaru kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Blondīnu, bet Shautena, izlaižot vienu posmu, palika trešā.

Pasaules kausa kopvērtējums masu startā sievietēm

VietaSportistsPunkti
1.F.Lolobridžida (ITA)458
2.I.Blondīna (CAN)578
3.I.Shautena (NED)506
4.M.Grūnevauda (NED)476
5.V.Maltais (CAN)362
6.D.Guo (CHN)358

Pasaules kausa izcīņas fināla posms ātrslidošanā, 2. diena

Vieta500m (s)500m (b)3000m (s)1500m (v)1000m (s)masu starts (v)masu starts (s)
1.E.Džeksone (USA)T.Šinhama (JPN)I.Shautena (NED)K.Nuis (NED)M.Takagi (JPN)B.Svings (BEL)I.Shautena (NED)
2.B.Bove (USA)P.Mihalskis (POL)R.Viklunda (NOR)T.Krols (NED)B.Bove (USA)A.Džiovanini (ITA)M.Grūnevauda (NED)
3.K.Minsuna (KOR)V.Morišige (JPN)M.Sāblikova (CZE)K.Hovs (CAN)K.Gece (USA)J.Bergsmā (NED)F.Lolobridžida (ITA)