Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3
Autors: Ivars Bācis

I.Bikše pieklājīgi iesāk "Tour de ski"

I.Bikše pieklājīgi iesāk "Tour de ski"
S.Nilsone. Foto: Nordic Focus.

Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše, no līdera atpaliekot 19,5 sekundes, Šveices ciematā Valmusterā 1,5km sprinta brīvajā stilā kvalifikācijā uzradījis 77.laiku, apsteidzot 8 konkurentus, tādējādi tīri pieklājīgi iesākot „Tour de ski” pirmo posmu savā debijā šajā grūtajā un prestižajā vairāku posmu distanču slēpošanās seriālā. Pārliecinošas uzvaras gan kvalifikācijā, gan finālā izcīnīja krievs Sergejs Ustjugovs un zviedriete Stīna Nilsone.

Šodien Valmusterā ar sprintu brīvajā stilā sākās vienpadsmitais izlaidums vairāku posmu distanču slēpošanas seriālam „Tour de ski”, kurā šogad pirmo reizi startēja arī Latvijas pārstāvis Indulis Bikše. No 85 uz starta izgājušajiem dalībniekiem Indulim, ņemot vērā sprinta rangu, bija ticis salīdzinoši augstais 62.numurs, taču tas vēl nenozīmēja, ka mūsu slēpotājs apdzīs vienu ceturtdaļu un cīnīsies par sešdesmitnieku, jo vairākiem regulāriem PK posmu dalībniekiem sprinta reitings neatbilst reālajam varējumam, t.i., viņi ir labāki nekā viņu reitings norāda. Piemēram, pasaules kausa apritē atgriezušais itāļu veterāns un Olimpiskais čempions Džordžio Dičenta, kurš pēdējā gada laikā bija tikai vienreiz startējis sprintā un kuram reitings līdz ar to ir zems, bet savulaik ne vienu reizi vien ir bijis labāko trīsdesmitniekā, un pat pusfinālā un finālā. Tāpat gadu izlaidušais pasaules kausa pusfinālists un ar 81.numuru startējušais Tims Čarnke no Vācijas, kā arī vairāki vidējās un garās distancēs spēcīgi slēpotāji, kas nebūt nav lēni īsās distancēs, taču sprintos startē reti, pamatā PK posmos vai citas spēcīga sastāva sacensībās, līdz ar to viņiem nav labs reitings.

Sprintā 750 metrus garais aplis ar diviem kāpumiem bija jāveic divas reizes, Indulim tos veicot 3:20,74 un no līdera atpaliekot 19,5 sekundes. Tikpat daudz viņš zaudēja pirms divām nedēļām neveiksmīgajā startā Davosā, taču šoreiz trase bija grūtāka un arī tajā pavadītais laiks vadošajiem sprinteriem bija gandrīz par trešdaļu ilgāks, līdz ar to arī ar šādu deficītu rezultāts ir labāks, ko apstiprina 129 FIS punkti (Davosā bija 164 FIS punkti – aut.piez.). Vēl jāņem vērā, ka šoreiz ne tikai finālbraucienos, bet jau kvalifikācijā lielisks bija Sergejs Ustjugovs, kurš pat otrā laika uzrādītāju kvalifikācijā itāli Federiko Pelegrini apsteidza par 4 sekundēm. Protams, izpētot rezultātus un līdzās esošos konkurentus, nereāla nešķiet sekundes vai pusotras „nomešana”, taču tai pat laikā apsteigts igaunis Karels Tamjarvs, kurš brīvā stila sprintos ar pasaules spēcīgākajiem ir pelnījis zem 80 un pat 70 FIS punktiem. Tikai divas sekundes priekšā bija pasaules čempionāta finālists Peters Kummels, kurš, tiesa, pēdējā laikā neuzrāda rezultātus tuvu kādreizējiem.

Finālā otrā apļa sākuma daļā lielākajā kāpumā pārējos konkurentus „nometa” Ustjugovs un tāpat ka Davosā tika pie pārliecinošas uzvaras. Pelegrini otrā vieta, bet labākais no norvēģiem Fins Krogs noslēdza godalgoto trijnieku. Tā kā tūrē šogad ir tikai viens sprints, tad šoreiz piedalās mazāk izteiktāku sprinteru nekā parasti, līdz ar to daži pirmo reizi tika PK posma trīsdesmitniekā, kā, piemēram, 21 gadus vecā Induļa Bikšes vienaudzis no Slovēnijas Miha Simencs, kurš ieguva 22.vietu.

Sievietēm uzvarētājas likteņa noskaidrošanā pamati tika ielikti tajā pašā kāpumā otrā apļa sākuma daļā, taču vēl pilnībā viss nenoskaidrojās, kad no konkurentēm aizbēga Nilsone, kurai sekot izdevās vienīgi norvēģietei Maikenai Kaspersenai Fallai, bet turpinājuma norvēģiete pamazām sāka atpalikt un finiša taisnē, kaut it ka nebija tālu, tomēr olimpiskā čempione nebija konkurētspējīga pasaules vicečempionei no Zviedrijas. Lai arī kvalifikācijā viņa uzrādīja 20.laiku, trešo vietu izcīnīja kopvērtējuma favorīte Heidi Venga (Norvēģija).

Rīt vīriešiem otrajā posmā būs 10km klasikā ar masu startu, kas sāksies plkst.14.00 pēc Latvijas laika.

Rezultāti:
1) kvalifikacija vīriešiem: Sprint Qualification WC - Men's SP F Qual ...


, 2016-12-31 21:10, pirms 8 gadiem
Indulim pīrāgs!
Latvijas TV ...kam jūs mīzeliņi vajadzīgi?
, 2016-12-31 22:42, pirms 8 gadiem
77 62 BIKSE Indulis 1995 LAT
78 5 BURMAN Jens 1964 SWE
79 82 RICKARDSSON Daniel 1932 SWE
80 60 WICK Thomas 1941 GER
81 59 TAMMJARV Karel 2009 EST
82 80 NOTZ Florian 1952 GER
83 83 LIVERS Toni 1953 SUI
84 84 SEDOV Petr 1960 RUS
85 85 CHUCHUGANOV Yordan 1946

Spriežot pēc dz. gadiem - rēāli veterāni palika aiz mūsējā!!! .(izņemot protams jauno igauņu talantzēnu... )
, 2016-12-31 23:06, pirms 8 gadiem
Man gan vairāk izskatās, ka nepareizus datus esi atradis. Tas būtu patiešām iespaidīgi, ja šāda līmeņa sacensībās kādu valsti pārstāvētu 84 gadus vecs sportists... Pareizie dati ir šādi.
BURMAN Jens 1994 SWE
RICKARDSSON Daniel 1982 SWE
WICK Thomas 1991 GER
TAMMJARV Karel 1989 EST
NOTZ Florian 1992 GER
LIVERS Toni 1983 SUI
SEDOV Petr 1990 RUS
CHUCHUGANOV Yordan 1996 BUL
, 2016-12-31 23:28, pirms 8 gadiem
Njā, nekomentēšu. Devītais no beigām un pelnījis atzinību?

Vismaz labi, ka ir tādi meistari acu priekšā kā Ustjugovs, no kā mācīties pareizu tehniku.
, 2017-01-01 01:08, pirms 8 gadiem
Leons_Dravnieks rakstīja: Njā, nekomentēšu. Devītais no beigām un pelnījis atzinību?

Vismaz labi, ka ir tādi meistari acu priekšā kā Ustjugovs, no kā mācīties pareizu tehniku.
Zini, ja agrāk bija vēl sliktāk, ja arī pašlaik distanču slēpošana Latvijā nespēj turēt līdzi pasaulei, tad pat tāds it kā nenozīmīgs rezultāts tomēr jāvērtē pozitīvi. Slēpošanā nav tā bijis, ka kāds nepazīstams izlec no aizmugures un pēkšņi cīnās par medaļām. Ņemot vērā, kas ir Tour de Ski. Tajā vēl tikt vajag, kuru katru tur neuzņem.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2017-01-01 21:28, pirms 8 gadiem
Džeki, bet nu jums ir kāds reāls pamats pieprasīt medaļas?

Nnnu, nezinu. Piemēram: es, Aldis Kārkliņš, 2016 gadā noziedoju slēpošanas federācijai 10 000 EUR, tāpēc man nepatīk, ka šī nauda tiek tērēta dalībai Tour de Ski.

Vai piemēram: es, Aldis Kārkliņš, trenējos slēpošanā no 3 gadu vecuma un ieguvu bronzas godalgu pasaules kausa posmā. Tāpēc uzskatu, ka Latvijā ir daudz talantīgāki sportisti par I. Bikši, kuriem jādod iespēja.

Jābūt taču kaut kādam pamatam kaut ko prasīt. Un tam jābūt kaut kam labākam par jūsu zemo pašnovērtējumu, ka jūs gribat sevi asociēt tikai ar čempioniem, līdz ar to, jūtaties slikti, ka kāds nebrauc par medaļām.

Jo sportisti neprasa - viņi dara to, kas viņiem patīk un padodas. Aug, attīstās, iegulda milzīgu darbu treniņos.