Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Norvēģija atgūst titulu stafetē, zviedru smērētāji "norok" komandu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Norvēģija atgūst titulu stafetē, zviedru smērētāji "norok" komandu
Norvēģijas kvartets. Foto:KAI PFAFFENBACH/Reuters

Pasaules čempionātā distanču slēpošanā sievietēm 4x5km stafetē, kur intriga diemžēl pazuda jau otrā posma vidū, titulu atguva Norvēģija, uzvarot sesto reizi pēdējos septiņos čempionātos. Tikmēr 2019.gada čempiones zviedrietes sliktās slēpju slīdamības dēļ no cīņas par medaļām izstājās jau otrajā posmā.

Tik ļoti gaidītā intriga un interesantā stafete sievietēm diemžēl izpalika, jo jau otrā posma vidū bija skaidrs, ka Norvēģija uzvarēs un Krievija iegūs otro vietu. Tikmēr vienas no galvenajām pretendentēm uzvaru Zviedrija, kurai bija acīmredzamas problēmas ar slēpju slīdamību, otrajā posmā ne tikai pazaudēja cerības uz uzvaru, bet arī vairs nevarēja lolot cerības būt tuvumā trijniekam, jo pat no sestās vietas atpalika vairāk nekā minūti. Ja Jonnai Sundlingai sākumā slēpes slīdēja labi, un viņa sāka mocīties pēdējā pusotrā kilometrā, un šķita, ka varbūt sprintere ir "noplīsusi", tad Šarlotei Kallai "negāja" jau no paša sākuma, un bija skaidrs, ka vaina ir slēpēs.

Norvēģijai labi pirmos divus posmus veica Tirila Venga un Heidi Venga. Trešajā posmā Terēze Juhauga, kaut arī ne tik iespaidīgi, bet tomēr nepieciešamo 20 sekunžu pārsvaru atveda, un beigās Helēnai Marijai Fossesholmai, ne bez piepūles, izdevās līderpozīcijas noturēt. Ja Juhaugai un Heidi Vengai jau bija trīs zelti stafetēs, tad Heidi māsīca Tirila un Fossesholma ieguva savu pirmo pieaugušo čempionāta zelta medaļu.

Arī Krievijas izlasē, kā jau to varēja gaidīt, pirmie divi etapi klasikā bija nevainojami – Jana Kirpičenko un Jūlija Stupaka. Kaut arī pēc klasikas daļas krievietes no norvēģietēm atpalika tikai 2,5 sekundes, tomēr izredzes viņām uzvarēt nebija, ja ņem vērā, ka Norvēģijai noslēdzošajos posmos palika Juhauga un Fosssholma. Taču otrā vieta Krievijai izskatījās ļoti droša. Vienīgā iespēja uzvarēt Krievijai būtu, ja pirmajos posmos kāda no Vengām vāji nobrauktu un, sākoties slidsoļa daļai, viņas norvēģietēm atrastos priekšā vismaz 15 sekundes. Tatjana Sorina salīdzinoši labi noturējās pret Juhaugu trešajā posmā, bet pēdējā Natālija Ņeprajeva noturēja stabilo otro vietu. Līdz ar to Krievija, kas pēdējos 15 gadus divas reizes bija tikusi trijniekā ar trešajām vietām, atkārtoja to pašu rezultātu, ko pirms 16 gadiem turpat Oberstdorfā. Līdz ar to šovakar krievietēm būs iemesls aiznest “pateicībā” zviedru smērētājiem savu nacionālo dzērienu.

Vienīgā interese bija cīņā par trešo vietu, uz ko ilgāku laiku pretendēja trīs izlases - Vācija, ASV un Somija, bet pēdējā kilometrā vairs tikai amerikānietes un somietes. Finiša spurtā starp Dzešiku Diginsu un Kristu Permekoski ātrāka bija somiete, tādējādi Somija pēc viena čempionāta pārtraukuma nopelnīja pēdējā desmitgadē ierasto bronzas medaļu. Tikmēr ASV bija tik tuvu savai pirmajai medaļai stafetē, bet pēdējā posmā trio velkošajai Diginsai finiša taisnē vairs nebija tik daudz spēka palicis. Pirmajā etapā otrajā aplī nedaudz “noplīsa” latviešu izcelsmes Heilija Svirbula, taču tik un tā labi nobrauca, ņemot vērā pašreizējo formas kritumu. Vācietes varēja būt gandarītas ar piekto vietu, bet ar sesto nepavisam nē zviedrietes. Zviedrija, kura iepriekšējos sešos čempionātos bija trijniekā, šodien atgriezās laikos no1997. līdz 2007.gadam, kad sešos čempionātos arī bija palikusi bez medaļas stafetē.

Mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņi arī bija uzlikuši savas komandas, taču bija skaidrs, ka tās tiks noķertas pa apli. Lietuvu apdzina par apli jau otrā posma sākumā, bet igaunietes noturējās līdz trešā posma beigu daļai.

Pasaules čempionāts distanču slēpošanā, 4x5km stafete sievietēm, Oberstdorfa (Vācija), 15 komandas

V.Valsts (sastāvs)Rezultāts
1.Norvēģija (T.U.Venga; H.Venga;T.Juhauga; H.M.Fossesholma)53:43.2
2.Krievija (J.Kirpičenko; J.Stupaka; T.Sorina; N.Ņeprajeva;)+26.6
3.Somija (J.Jensū; J.Matintalo; R.L.Roponena; K.Permekoski)+46.2
4.ASV (H.Svirbula; S.Mobē-Bjornsena; R.Brenana; Dž.Diginsa)+47.0
5.Vācija (L.Gimlere; K.Henniga; P.Finka; V.Karla)+1:06.4
6.Zviedrija (J.Sundlinga; Š.Kalla; E.Andersone; F.Karlsone)+2:00.0

  +1 [+] [-]

, 2021-03-04 16:49, pirms 2 mēnešiem
Zviedrietēm pilnīga katastrofa. Taču prieks par somietēm.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-04 16:57, pirms 2 mēnešiem
Man atkal prieks par bikini slēpojošajām amerikānietēm.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-04 16:58, pirms 2 mēnešiem
Mjā, pēc rezultātiem izskatās, ka Kalla ir slēpojusi ar kocenēm (1:27 pret ātrāko tikai nieka 5 km!)... Pats arī mēdzu paslēpot un zinu, ko nozīmē, kad slīd un kad neslīd. Pieļauju, ka mūsu biatlonistiem (izņemot Rastorgujevu un Bendiku) bieži vien arī slēpes neslīd tik labi kā sāncenšiem, ņemot vērā pieejamos resursus, bet to jau mēs, dīvāna eksperti nezinām.

Kā tā var netrāpīt? Tiešām Zviedrijai neslīdēja uz priekšu vai arī "sita atpakaļ" (pats neredzēju sacīkstes, tāpēc varbūt šāds nedaudz dumjš jautājums)?

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:01, pirms 2 mēnešiem
Ja par slīdamību. Šķiet, ka no nākamās sezonas vairs nedrīkstēs izmantot fluoru (tā vismaz plāno biatlonā), un tas laikam nozīmē, ka komandām ar mazāku budžetu un iespējām būs vēl lielāka atpalicība slēpju sagatavošanā un slīdamībā?

  -1 [+] [-]

, 2021-03-04 17:04, pirms 2 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Mjā, pēc rezultātiem izskatās, ka Kalla ir slēpojusi ar kocenēm (1:27 pret ātrāko tikai nieka 5 km!)... Pats arī mēdzu paslēpot un zinu, ko nozīmē, kad slīd un kad neslīd. Pieļauju, ka mūsu biatlonistiem (izņemot Rastorgujevu un Bendiku) bieži vien arī slēpes neslīd tik labi kā sāncenšiem, ņemot vērā pieejamos resursus, bet to jau mēs, dīvāna eksperti nezinām.

Kā tā var netrāpīt? Tiešām Zviedrijai neslīdēja uz priekšu vai arī "sita atpakaļ" (pats neredzēju sacīkstes, tāpēc varbūt šāds nedaudz dumjš jautājums)?
Kalla pati bija garām. Atpakaļ nekas nesita.
Temperatūra jau nemainās kuro dienu. Kā tad varēja izcelt medaļas ar tiem pašiem smērētājiem. Slidsoļa dāmas jau noturēja to -1:50, kas tika iekrāts pēc Šarlotes

  +1 [+] [-]

, 2021-03-04 17:12, pirms 2 mēnešiem
nicks rakstīja: Kalla pati bija garām. Atpakaļ nekas nesita.
Temperatūra jau nemainās kuro dienu. Kā tad varēja izcelt medaļas ar tiem pašiem smērētājiem. Slidsoļa dāmas jau noturēja to -1:50, kas tika iekrāts pēc Šarlotes
Tas nav tik vienkārši kā varētu likties

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:14, pirms 2 mēnešiem
nicks rakstīja: Kalla pati bija garām. Atpakaļ nekas nesita.
Temperatūra jau nemainās kuro dienu. Kā tad varēja izcelt medaļas ar tiem pašiem smērētājiem. Slidsoļa dāmas jau noturēja to -1:50, kas tika iekrāts pēc Šarlotes
Tieši tāpēc tāds jautājums radās, jo slidsoļa dāmas nobrauca normāli.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-04 17:19, pirms 2 mēnešiem
Zviedrijas smērētāju šefs uzņēmās visu atbildību. Viņi ir smagi kļūdījušies divreiz-pirmoreiz ar Sundlingas slēpēm,jau pirmajā kāpumā sita atpakaļ,tāpēc steidzīgi metušies glābt Kallas slēpes ,bet kļūdījusies vēl vairāk.

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:19, pirms 2 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Mjā, pēc rezultātiem izskatās, ka Kalla ir slēpojusi ar kocenēm (1:27 pret ātrāko tikai nieka 5 km!)... Pats arī mēdzu paslēpot un zinu, ko nozīmē, kad slīd un kad neslīd.
vienītī slēpojot, dīvainākais ir tas, ka pats to pat citreiz neizjūti, liekas ka iet normāli, laiks nekāds, citā reizē liekas ka īsti neslīd, pēc tam paskaties laikus un pašam patīkams šoks

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:35, pirms 2 mēnešiem
v-mann rakstīja: Zviedrijas smērētāju šefs uzņēmās visu atbildību. Viņi ir smagi kļūdījušies divreiz-pirmoreiz ar Sundlingas slēpēm,jau pirmajā kāpumā sita atpakaļ,tāpēc steidzīgi metušies glābt Kallas slēpes ,bet kļūdījusies vēl vairāk.
Tad tomēr sita atpakaļ, nevis neslīdēja uz priekšu?

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:36, pirms 2 mēnešiem
v-mann rakstīja: Zviedrijas smērētāju šefs uzņēmās visu atbildību. Viņi ir smagi kļūdījušies divreiz-pirmoreiz ar Sundlingas slēpēm,jau pirmajā kāpumā sita atpakaļ,tāpēc steidzīgi metušies glābt Kallas slēpes ,bet kļūdījusies vēl vairāk.
Ka Sundlingai sita atpakaļ varēja labi redzēt tv. Par Kallu nemāku teikt, jo vairs īsti viņai nesokoju un liekas ka arī mazāk rādija. Bet tas a atpalika tik daudz bija šoks. Lai gan man liekas ka viņu vajadzēja likt slidsoļa etapā.
Smērētāji gan jau sastresojās. Tur lēmums jāpieņem sekundēs. Un ja tādiem profesionāļiem gadās, tad ...

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:37, pirms 2 mēnešiem
Varētu notikt brīnums un Latvija rīt startētu vīru stafetē? Lietuvas dāmas šodien nepakautrējās.

     [+] [-]

, 2021-03-04 17:38, pirms 2 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Ja par slīdamību. Šķiet, ka no nākamās sezonas vairs nedrīkstēs izmantot fluoru (tā vismaz plāno biatlonā), un tas laikam nozīmē, ka komandām ar mazāku budžetu un iespējām būs vēl lielāka atpalicība slēpju sagatavošanā un slīdamībā?
Ja ievēro ka šo problēmu pacēla Norvēģija un ka viņiem ir vislielākā "mašinērija" slēpošanas smērēšanā, tad tur jautājumi lieki.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-04 17:42, pirms 2 mēnešiem
Sundlingai sita atpakaļ,Kallai vnk neslīdēja.Tāpēc arī bija gatava.Nevar arī salīdzināt arī slēpju sagatavošanu slidsolim un klasikai.Pie tam trasi visu laiku gatavo no jauna,sniegs tur esot ļoti sarežģīts.

     [+] [-]

, 2021-03-04 18:22, pirms 2 mēnešiem
Ok, pieņemam. No rīta 8 pāri sagatavoti, pirms starta iesildīšanās 3. Saprastu ja nav pieredzes un nav no kā izvēlēties.
Ja sit atpakaļ, tad labi slīd uz priekšu.

     [+] [-]

, 2021-03-04 18:39, pirms 2 mēnešiem
v-mann rakstīja: Zviedrijas smērētāju šefs uzņēmās visu atbildību. Viņi ir smagi kļūdījušies divreiz-pirmoreiz ar Sundlingas slēpēm,jau pirmajā kāpumā sita atpakaļ,tāpēc steidzīgi metušies glābt Kallas slēpes ,bet kļūdījusies vēl vairāk.
Jā, šo es arī lasīju. Gan jau pēdējā brīdī Kallai ielika niknāku pēdu, kā rezultātā vairs neslīdēja uz priekšu

     [+] [-]

, 2021-03-04 20:00, pirms 2 mēnešiem
nicks rakstīja: Kalla pati bija garām. Atpakaļ nekas nesita.
Temperatūra jau nemainās kuro dienu. Kā tad varēja izcelt medaļas ar tiem pašiem smērētājiem. Slidsoļa dāmas jau noturēja to -1:50, kas tika iekrāts pēc Šarlotes
Cik dzirdēju tad visas iepriekšējās dienas trases tika nenormāli sālītas, bet šodien neko nebija kaisījuši. Bet nu vienalga, zviedriem smērēšana ir attīsta kā zinātne, nedrīkstēja tā aplausties.