Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 0

Otro reizi sezonā kamaniņu sporta PK posms tiks aizvadīts Insbrukā

Rolands Eliņš

Otro reizi sezonā kamaniņu sporta PK posms tiks aizvadīts Insbrukā
Kendija Aparjode. Foto: Mareks Galinovskis/FIL

Insbrukas ledus trase Eberspacher Pasaules kausa posmu šajā sezonā uzņems jau otro reizi. Iepriekš šajā trasē 2020. gada 28. novembrī tika atklāta 2020./21. gada kamaniņu sporta sezona.

Līdztekus Eberspacher Pasaules kausa astotajam posmam Insbrukā norisināsies arī trešais un noslēdzošais BMW Sprinta pasaules kausa posms.

Pagaidām BMW Sprinta Pasaules kausa līdere ar 200 izcīnītiem punktiem – vāciete Jūlija Taubica (Julia Taubitz), otrā un trešā – Taubicas komandas biedres Natālija Gaizenbergere (Natalie Geisenberger) ar 170 punktiem un Dajana Eitbergere (Dajana Eitberger) ar 140 izcīnītiem punktiem divos BMW Sprinta Pasaules kausa posmos.
Atpaliekot par 30 punktiem no goda pjedestāla, ceturtajā vietā – latviete Elīza Tīruma, septīto vietu ar 82 punktiem Kendija Aparjode dala ar krievieti Jekaterinu Katņikovu (Ekatarina Katnikova). Savukārt Ullai Zirnei – 32 punkti un 15. pozīcija.

Vīru konkurencē BMW Sprinta Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 155 punktiem – Fēlikss Lohs (Felix Loch), atpaliekot vien par 15 punktiem, otrajā pozīcijā – itālis Kevins Fišnallers (Kevin Fischnaller), bet trešais ar 134 punktiem – vācietis Makss Langenhans (Max Langenhan).

No latviešiem kopvērtējuma tabulā ar 36 punktiem, kas tika izcīnīti Insbrukā – 14. pozīcijā Kristers Aparjods. 15. vietā ar 30 punktiem – Artūrs Dārznieks, bet 28 punkti un 16. vieta Rikam Kristenam Rozītim.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē brāļi Šici ierindojas otrajā vietā, attiecīgi ar izcīnītiem 85 punktiem Insbrukā un 46 punktiem Vinterbergā. Pārliecinoši līderi – austrieši Šojs/Kollers (Steu/Koller) ar izcīnītiem 185 punktiem, bet 126 punkti un trešā vieta vāciešiem Tonijam Eggertam/Sašam Benekenam (Toni Eggert/Sascha Benecken).
Savukārt Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ar 69 punktiem 11. vietā, bet Gudramovičam/Kalniņam 67 punkti un 12. pozīcija.

Eberspacher Pasaules kausa astotajam posmam startēt pieteikušies 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 divvietīgās ekipāžas no 24 nācijām.

Piektdien, 22. janvārī, kā ierasts, pirms sacensību nedēļas nogales norisināsies Nāciju kauss jeb kvalifikācijas sacensības, kur par vietu pamatsacensībās cīnīsies arī četri Latvijas sportisti: Gints Bērziņš, Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode un Ulla Zirne.

Pārējie sportisti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos.
Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē Helio un Shortcut kanālā Best4Sport TV.

Sestdiena, 23. janvāris

LaiksNotikums
10.051. brauciens – Divvietīgās ekipāžas
11.252.brauciens – Divvietīgās ekipāžas
12.451. brauciens – Vīri
14.202. brauciens – Vīri

Svētdiena, 24. janvāris

LaiksNotikums
09.551. brauciens – Sievietes
11.202. brauciens – Sievietes
12.45BMW Sprinta kauss – Vīri
13.30BMW Sprinta kauss – Sievietes
14.05BMW Sprinta kauss – Divvietīgās ekipāžas

Informāciju sagatavoja:
Ieva Ose
LKSF sabiedrisko attiecību speciāliste