Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Satraucas par trases kvalitāti pasaules čempionātā biatlonā

Rolands Eliņš

Satraucas par trases kvalitāti pasaules čempionātā biatlonā
Kontiolahti trase sagatavošanas procesā
Foto: Kontiolahtibiathlon.com/

Rītdien Somijā, Kontiolahti trasē, sāksies pasaules čempionāts biatlonā, taču tā organizatori siltā laika dēļ saskārušies ar neplānotām problēmām, par trases kvalitāti bažas pauduši arī vairāki favorīti.

„Pasaules čempionātā distanču slēpošanā Falunas trasē tika izmantots salpetris,” medijiem pavēstīja Ville Hāpala, PČ organizējošās komisijas vadītājs. „Sacensību pirmajā pusē tika panākts uzlabojums, taču pēc tam kļuva daudz ļaunāk.”

Somijā šobrīd visai silts laiks, kas radījis problēmas sniega trasē, taču Hāpala sola, ka tiks veikti nepieciešamie priekšdarbi tās sagatavošanai: „Esam gatavi izmantot salpetri, ja tas būs nepieciešams, taču uzmanīgi jāseko laika apstākļu pārmaiņām un jānovērtē trases gatavība.”

Hāpala izteicies, ka gadījumā, ja būs nepieciešams trasē izmantot ķīmisko vielu palīdzību, organizatoriem var nepietikt resursu, lai pēc tam izlabotu radušos bojājumus. Savukārt Norvēģijas sieviešu izlases treneris Stiāns Ekhofs pēc pirmajiem treniņiem sacīja, ka situācija ir teju kopija Falunā notikušajam, taču viņš cer, ka šeit tomēr trase būs cietāka: „Mūsu meitenēm treniņā bija pavisam grūti paslēpot. Cerams, ka pakāpeniski lietas uzlabosies, taču, ja ne, tad apstākļi būs patiešām smagi.”

Krievijas izlases līderis Antons Šipuļins norādīja, ka trase patiešām ir ļoti mīksta un viegli izdangājama: „Pa tādu šosezon vēl neesam slēpojuši. Viņi domā par salpetra pielietošanu? Labāk jau būtu, ka izmantotu.” Savukārt slavenais norvēģis Ūle Einārs Bjerndālens paudis savu ticību somu speciālistiem, sakot, ka tieši šajā valstī vislabāk izdodas sagatavot sniega trases.

Pasaules čempionāts sāksies rītdien ar jaukto stafeti (sākums 18:15), un provizoriskajā dalībnieku sarakstā iekļauta arī Latvijas komanda, kura šajā disciplīnā pēdējoreiz piedalījās 2013. gada novembrī. Dalībnieku saraksts gan vēl nav apstiprināts.

Izmantotie resursi:
ibu.blob.core.windows.net
Футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...
IBU World Championships Biathlon 2015 Kontiolahti

  +1 [+] [-]

, 2015-03-04 14:25, pirms 8 gadiem
Būs skarbi.

  -1 [+] [-]

, 2015-03-04 14:37, pirms 8 gadiem
Laba ziņa, jo medaļniekos būs vairāk "nejaušo" cilvēku. Andrejam jātrāpa pareizajos starta numuros.

  -1 [+] [-]

, 2015-03-04 15:54, pirms 8 gadiem
Tā Andrejam ir laba ziņa
Vēl tikai lielu vēju un pie veiksmes būs medaļa
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2015-03-04 16:48, pirms 8 gadiem
lai brauc pie mums- mums sniega vispaar praktiski nau - var uz rollersleepeem maukt

  +1 [+] [-]

, 2015-03-04 18:38, pirms 8 gadiem
lai skrien ja nevar paslēpot

  +2 [+] [-]

, 2015-03-04 18:57, pirms 8 gadiem
Ja trase būs ļoti mīksta,tad nebūs nekādu nejaušo cilvēku. Būs tikai ātrākie,jo tie kuri spiež uz šaušanu,tie uz kājām kāsīs vairāk kā pie normālas cietības trases,jo viņi ir vājāki.

     [+] [-]

, 2015-03-04 20:30, pirms 8 gadiem
Kur ta zaļie palikuši? - Ar ķīmijām piegandēs kārtējo reizi vidi?-Kāpēc vietējie zaļie nebļauj?

     [+] [-]

, 2015-03-04 21:52, pirms 8 gadiem
Andrejs vienu 10nieku nopelnīs - tas i skaidrs
un šai sezonai gana labi