Daugavas stadions...
Ņemot vērā plašsaziņas līdzekļu sacelto ažiotāžu par Latvijas izlases vieglatlētu treniņu iespējām VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas Stadions”” (Stadions), informēju, ka līdz šodienai, 2016.gada 18.februārim, Stadiona administrācija nevēlējās “apsēsties pie galda” un atrisināt tālāko sadarbības modeli Stadiona pakalpojumu izmantošanā.
Manas prezidentūras 10 gadu laikā IZM tiešā vai netiešā veidā dotēja Stadiona izmantošanu vieglatētikas vajadzībām gan biroja telpas, gan sporta infrastruktūras izmantošanu. 2016.gadā (Olimpiskājā!!!) šī dotācija tika pārtraukta, nekādā veidā pirms tam par to neinformējot savienību. 2016.gada 04.janvārī no Stadiona tika saņemti līgumi un pavadvēstule, kurā bija lūgts parakstīt līgumus un iesniegt atpakaļ Stadionam vienu eksemplāru līdz 2016.gada 07.decembrim!!!
Tikai no līgumiem varēja konstatēt, ka IZM finansējums Stadionam vairs neparedz dotāciju vieglatlētiem. Ņemot vērā to, ka mainās finansēšanas kārtība, mutiski un vēstulē Stadionam piedāvājām arī citādāku apmaksas kārtību – fiksējot Latvijas izlases vieglatlētu katru apmeklējuma reizi, vienojoties par apmeklējuma cenu un norēķinoties pēc piestādītā aprēķina. Esošais stadiona piedāvājums līgumā ir 1/3 manēžas (10:30 – 12:00 un 17:00 – 18:30) par EUR 1657,50 mēnesī.
Ņemot vērā, ka pēc pārrunām ar treneriem, Stadionā reāli trenējas ne vairāk kā 30 sportisti (neskaitot Rīgas sportistus, par kuriem maksā SS “Arkādija”), ziemas mēnešos tikai ap 15 sportisti – no tiem potenciālie olimpieši Laura Ikauniece Admidiņa, Gunta Latiševa Čodare, Aiga Grabuste (nav normatīva), vasaras mēnešos Sinta Ozoliņa, Līna Mūze (nav normatīva), Mareks Ārents (nav normatīva), Ansis Brūns (nav normatīva), uzskatu ka Stadiona piedāvātā summa ir neadekvāta pakalpojuma apjomam un kvalitātei. Bez tam LVS 30 sportistu sarakstā ir arī sportisti, kuri pašreiz nav izlasē, bet studē Rīgā un trenējas vieglatlētikā. Tāpat savienības vēstulēs Stadionam tika lūgts nodrošināt un uzraudzīt kārtību vieglatlētikas manēžā, kā arī iegādāties mūsdienu treniņiem atbilstošu inventāru.
Rīt, 19.februārī paredzēta tikšanās ar IZM un Stadiona pārstāvjiem par situācijas risinājumiem.
Informācijai: Rīgā ziemas periodā ir 2 sporta bāzes vieglatlētikas treniņiem.
SS “Arkādija” audzēkņu skaits ir virs 350, vēl “Auseklis”, “Laimīte”, V.Lāča skola, Jūrmalas SS, šogad arī MSĢ. Pat matemātiski rēķinot – vienlaicīgi Stadionā (vieglatlētikas manēžā) trenējas ap 50-80 sportistu, no kuriem 10 ir LVS pārraudzībā esošie. 1/3 daļa, par ko Stadions piestāda rēķinu, no manēžas nekādi nesanāk...
p.s.
Paliek vēl jautājums - vai visiem Latvijas izlases dalībniekiem (visās vecuma grupās vairāk kā 170 sportisti) savienībai ir jānodrošina ar treniņu iespējām visa gada garumā??? ventspilnieki, liepājnieki, valmierieši utt.? Vai kāda federācija Latvijā nodrošina visa gada garumā treniņu apstākļus visiem izlases dalībniekiem?
Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents
Guntis Zālītis
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
1. Vai es drīkstu arī iet basketbola, futbola, daiļslidošanas vai hokeja (visu sporta veidu pārstāvji trenējas vieglatlētu laikā) treniņu laikā un tur trenēties vieglatlētikā? Ja nē, tad kāpēc viņi drīkst traucēt trenēties?
2. Kad beidzot atļaus Latvijā normāli izmantot zālāju?
3. Visiem ir jāmaksā par treniņiem, bet nedrīkst būt tā, ka atnākot uz treniņu nevari izdarīt treniņu programmu! Jautājums ir - kad beigsies bardaks vieglatlētikā?
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]