Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Osipenko uzvar Zundas un Pedera kausā barjerskriešanā Cēsīs

Emils Ozerinskis

Osipenko uzvar Zundas un Pedera kausā barjerskriešanā Cēsīs
Laura Osipenko - vadībā. Foto: Ilze Sirmā

Piektdien Cēsu Pilsētas stadionā, tika izcīnīti Iievas Zundas un Gunta Pedera kausi barjerskriešanā. Sievietēm kausu ieguva Latvijas sportiste Laura Osipenko ar rezultātu 13,89 sekundes, bet vīriešiem par uzvarētāju Igaunijas pārstāvis Stevens Lepoja ar rezultātu 13,81 sekundes.

Barjerskriešanas sacensības notika septiņās dažāda garuma distancēs un sešās vecuma grupās - kopā 24 disciplīnās. Tika noskaidroti ātrākie barjerskrējēji starp vairāk kā 200 sportistiem no Latvijas un Igaunijas. Sacensību ietvarā tika uzrādīti vairāki augstvērtīgi rezultāti – sasniegti Latvijā sezonas labākie rezultāti, laboti personiskie rekordi. Vairākiem barjerskrējējiem izdevās izpildīt normatīvus uz Pasaules U-20 čempionātu – Laurai Osipenko, Ģirtam Senkevičam, un igaunim Stevenam Lepojam.

Tieši U-20 vecuma grupas sportisti arī bija labākie cīņā par Ievas Zundas un Gunta Pedera kausiem. Augstvērtīgāko rezultātu sieviešu 100 metru barjersprintā sasniedza Laura Osipenki, kuras rezultāts 13,89 sekundes bija par desmitdaļu ātrāks nekā pieaugušo konkurencē Kristai Sprūdei (13,99). Nākamā ātrākā aiz divām Latvijas sportistēm bija U-18 vecuma grupu pārstāvošā igauniete Pia Laurena Matsalu (14,18).

Vīriem 110 metru barjersprintā ātrākais bija Stevens Lepoja ar 13,81 sekundē veiktu distanci. Viņam sekoja latviešu barjersprinteri Ģirts Šenkevics (14,14) un Ralfs Zazerskis (14,55).

Cēsīs tika izpildīti vairāki normatīvi uz Eiropas U-18 čempionātu, kur 400m barjerskrējienā to paveica visi pirmajā trījniekā ieskrējušie puiši - Maksims Pavlovs, Toms Melderis, Emīls Sandlers-Bomis, savukārt 100 metru barjerskrējienā jaunietēm to izpildīja igauniete Pia Laurena Matsalu.

Sacensības Cēsīs tiek rīkotas, lai aktualizētu un atjaunotu barjerskriešanu, kā vienu no ar tradīcijām bagātākajām vieglatlētikas disciplīnām. Latvijas vieglatlēti dažādos laika posmos uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus – Staņislavs Olijars - Eiropas čempions 2006. gadā un piektās vietas ieguvējs Olimpiskajās spēlēs 2004. gadā. Guntis Peders – Eiropas vicečempions telpās 1996. gadā. Augstu līmeni sasniegusi arī Ieva Zunda, kura startējusi divās Olimpiskajās spēlēs attiecīgi 2004. gadā un 2008. gadā, kā arī Pasaules čempionātā startējusi pusfinālā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zunda