Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Latvijas Olimpiskā komiteja rīkos pirmo atlētu forumu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas Olimpiskā komiteja rīkos pirmo atlētu forumu
Gunta Vaičule. Foto: dpa/picture-alliance/Scanpix

Piektdien, 28.oktobrī, restorāna “Whitehouse” konferenču telpās norisināsies pirmais Latvijas atlētu forums, ko organizē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), un kas kopā pulcēs atlētus, nozares pārstāvjus un ekspertus.

Atlētu foruma mērķis ir diskutēt par dažādiem aspektiem, kas jāņem vērā profesionālā sportista karjeras attīstībā, tādējādi aktualizējot nozares problēmas un veicinot atlētu kopienas veidošanos. Atlētu forumā kopā ar jomas profesionāļiem un pieredzējušiem sportistiem tiks apskatīti galvenie jautājumi, kas palīdz ne tika veidot veiksmīgu sportisko karjeru, bet arī uzlabo katra dzīves kvalitāti.

LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver: ”Latvijas Olimpiskā komiteja vienmēr ir uzklausījusi atlētu balsi lēmumu sagatavošanā un pieņemšanā, taču tai ir jābūt spēcīgākai un pamanāmākai, ņemot vērā pārmaiņas un jaunos izaicinājumus sporta nozarē. Kopīgi jāmeklē risinājumi sportistu sociālo garantiju nodrošināšanā, duālās karjeras iespēju apzināšanā un Olimpiskās sagatavošanas sistēmas pilnveidošanā. Šis forums ir nozīmīgs instruments, lai atlētu kopienu veidotu saliedētāku un spēcīgāku.”

Foruma moderatore, LOK Atlētu komisijas vadītāja, olimpiete un vieglatlēte Gunta Vaičule: ''Galvenais Atlētu foruma mērķis ir sportistu satikšanās un kopā būšana, diskutējot par mums būtiskiem jautājumiem. Mēs apkoposim svarīgās atziņas, kuras izmantosim kā pamatu Atlētu komisijas turpmākajai darbībai. Foruma noslēgumā ievēlēsim LOK Atlētu komisiju, kura turpmākos četrus gadus pārstāvēs atlētu intereses. Diskusiju dalībnieki būs īsti jomas speciālisti un paši atlēti.''

Līdzās Guntai Vaičulei pasākumu vadīs Latvijas Televīzijas žurnālists, sporta raidījumu vadītājs un redaktors Uģis Joksts. Forumā piedalīsies un savu uzrunu par atlēta balss nozīmi Olimpiskajā kustībā teiks Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) Atlētu komisijas priekšsēdētāja, olimpiete, hokejiste Emma Terho.

Forumā ir trīs diskusiju paneļi, un interesenti tos varēs vērot arī tiešsaitē.

Pirmā diskusija “Vai ar sportu pietiks dzīvei?” mēģinās atbildēt uz jautājumiem: kā vislabāk izmantot savu sportisko kapitālu, kā stratēģiski virzīt savu karjeru, raugoties ilgtermiņā, kā visefektīvāk menedžēt savus panākumus, lai gūtu finansiālus panākumus? Ir virkne lēmumu, par kuriem profesionāliem sportistiem ir svarīgi aizdomāties jau šodien, lai vairotu savu nākotnes dzīves labklājību. Šajā diskusijā ar savu pieredzi dalīsies olimpisko čempionu treneris Raimonds Feldmanis, olimpietis un uztura speciālists Jānis Leitis, olimpiete, basketboliste Gunta Baško un olimpietis, Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis.

Otrā diskusija ir veltītā psiholoģiskās sagatavotības tēmai: “Kurš stiprāks - Antiņš vai Lāčplēsis?" Sportiskie panākumi nav atkarīgi tikai no fiziskās izturības un ikdienas treniņu slodzes. Lielā mērā sportista panākumu ceļu veido vēl virkne citu faktoru - sākot no mentālās sagatavotības, ikdienas ieradumiem un beidzot ar sporta mentoriem, kas var celt individuālos panākumus ilgtermiņā. Šai paneļa diskusijā uzzināsim, kā visefektīvāk veidot savu panākumu formulu, un tajā piedalīsies Latvijas Olimpiskās vienības sporta psiholoģe Lāsma Liepiņa, bijušais Latvijas Basketbola izlases treneris, Ukrainas basketbola valsts vienības treneris Ainars Bagatskis un olimpiete, vieglatlēte Līna Mūze.

Ikviena profesionāla sportista vārds vienlaicīgi ir arī zīmols, kas pārstāv savas vērtības. Komunikācija ar medijiem, sava tēla uzturēšana un vēstījumi autorijai mūsdienu sporta pasaulē ieņem aizvien lielāku lomu. Vērojot pasaules izcilākos sportistus un to, kā viņiem veicas uz publiskās skatuves, varam mācīties, lai izmantotu veiksmīgas taktikas, bet neatkārtotu tipiskas kļūdas. Šie jautājumi tiks apspriesti trešajā diskusiju panelī ''Sportists kā zīmols'', kurā piedalīsies TV3 Grupas partnerattiecību un sporta vadītājs Baltijā, sporta organizāciju konsultants, sportistu menedžeris Raimonds Zeps, sporta un dzīvesstila fotogrāfs Mikus Kļaviņš un olimpietis, vieglatlēts un atlētu mentors Pauls Pujāts.

Pēc diskusiju un sarunu noslēgšanās norisināsies LOK Atlētu komisijas vēlēšanas un pirmā Atlētu komisijas sēde.

Informāciju sagatavoja:
Dace Gulbe,
LOK komunikācijas dienesta vadītāja

     [+] [-]

, 2022-10-25 15:15, pirms mēneša
Cerams, ka šis attiecas arī uz neolimpiskajiem sporta veidiem! Svarīgi, lai tā kopiena nebūtu tikai dekleratīvos lozungos, bet pārtauptu arī kādā organizētā veidojumā, kuru ņemtu vērā sporta organizācijās utt.

     [+] [-]

, 2022-10-25 16:44, pirms mēneša
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Cerams, ka šis attiecas arī uz neolimpiskajiem sporta veidiem! Svarīgi, lai tā kopiena nebūtu tikai dekleratīvos lozungos, bet pārtauptu arī kādā organizētā veidojumā, kuru ņemtu vērā sporta organizācijās utt.
Ja izlasīji tekstu, tad būtu jāsaprot ka tas ir LOK atlētiem. Kura beigās vēlēs LOK atlētu komisiju. Nedomāju ka tur jebkurš var vēlēt priekš LOK kaut kādu komisiju.

     [+] [-]

, 2022-10-25 17:00, pirms mēneša
boleks rakstīja: Ja izlasīji tekstu, tad būtu jāsaprot ka tas ir LOK atlētiem. Kura beigās vēlēs LOK atlētu komisiju. Nedomāju ka tur jebkurš var vēlēt priekš LOK kaut kādu komisiju.
vismaz es ar šo forumu saprotu kaut ko plašāku par LOK atlētu komisiju. Tāpat LOV sastāvos ir arī neolimpisko sporta veidu pārstāvji. Ja nav kā es saku, tad pasākumu nevajadzētu saukt par "Latvijas atlētu forumu", bet "LOK atlētu forumu" vai tamlīdzīgi.

     [+] [-]

, 2022-10-25 17:05, pirms mēneša
cikos bus pasakums..cik saprotu ttur var ierasties visdi kas grib so informaciju uzklausit?

     [+] [-]

, 2022-10-25 17:10, pirms mēneša
wizzy888 rakstīja: cikos bus pasakums..cik saprotu ttur var ierasties visdi kas grib so informaciju uzklausit?
Reģistrācija no 10.00. Te ir programma un pieteikšanās. Saprotu, ka aicina visus

https://www.olimpiade.lv/atletu-for...