Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Mūze pirmo reizi uzvar Eiropas metēju kausos

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Mūze pirmo reizi uzvar Eiropas metēju kausos
Līna Mūze. Foto: AP.

Šo sestdien un svētdien Portugāles pilsētā Leirijā norisinās šopavasar pirmās lielākās vieglatlētu sacensības brīvdabas stadionos Eiropā. Leirijā Eiropas metēju kausu (European Throwing Cup) sacensības notiek jau 18.reizi. Latvijas metēji šādās sacensībās kopš 2004.g. piedalās jau divpadsmito reizi un šajās sacensībās startējuši 27 vieglatlēti – 20 šķēpa metēji, seši vesera metēji un viens diska metējs.

No Latvijas šķēpraižu delegācijas – Līna Mūze, Rolands Štrobinders, Patriks Gailums un Matīss Kaudze, kā pirmā startēja Mūze. Ja līdz šim uzvarēt bija izdevies diviem Latvijas škēpmetējiem, Zigismundam Sirmajam trīs reizes (2011.g., 2013.g. un 2014.g.) un Vadimam Vasiļevskim vienu reizi (2004.g.), tad šodien Līna kļuva par trešo uzvaras guvēju.

Līna pēc sacensību protokola bija neapšaubāma favorīte – personīgais rekords 64,87 m. Arī pērnā gada rezultāts 64,81 m, kā arī Eiropas rangā augstā sestā vieta. Jau ar pirmo metienu (57,56 m) lietainos laika apstākļos viņa izvirzījās vadībā. Sekoja neieskaitīts otrais metiens, pēc kura līdere uz īsu brīdi bija Viktorija Hadsone no Austrijas (57,64 m). Bet jau trešajā metienā sasniegtais rezultāts 58,12 m ļāva Līnai līderes pozīciju atgūt un noturēt līdz galam. No trim nākošajiem metieniem viens Līnai netika ieskaitīts, bet divi bija nedaudz tuvāki par 58m – 57,65 m un 57,74 m.

Ar to Latvijas šķēpa metēja Līna Mūze svinēja uzvaru – piekto mūsu šķēpa metēju startos šajās agrās pavasara sacensībās. Otrā aiz Līnas Mūzes palika Viktorija Hadsone, bet trešā – Marija Vucenoviča no Serbijas (57,26 m).
Svētdien startēs Matīss Kaudze – no paša rīta U23 junioru grupā un dienas laikā arī Rolands Štrobinders un Patriks Gailums.

Informāciju sagatavoja
Andris Staģis