Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Jaunumi no Vieglatlētikas savienības konferences

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Jaunumi no Vieglatlētikas savienības konferences
Foto: Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Pirms dažām dienām notika Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) kalendārā e-konference. Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, kā arī labo prakses piemēru no Eiropas un Pasaules vieglatlētikas asociācijas, pasākums notika attālināti, piedaloties vairāk nekā 60 dalībniekiem.

# 2021. gadā Latvijā notikušajās LVS rīkotajās vieglatlētikas sacensībās piedalījās gandrīz 5000 dalībnieki.

# Nākamajā gadā ir plānoti vairāki papildinājumi sacensību organizēšanā – nedaudz mainītas disciplīnas U16 grupu Latvijas čempionātam telpās, pielāgojoties Baltijas un Eiropas čempionātu disciplīnām.

# Tāpat nākamgad paredzētas jaunas sacensības – Baltijas U18 un U20 komandu čempionāts telpās, Latvijas čempionāts stafetēs (U16, U18, U20), Latvijas Ziemas čempionāts mešanas disciplīnās, Latvijas čempionāts 5km šosejas skrējienā un Latvijas čempionāts 35km soļošanā.

# Savukārt, jaunumos par nākamā gada atceltajām sacensībām ir jāmin Baltijas komandu čempionāts soļošanā.

# LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs informēja par 18 nākamā gada izlases sacensībām un to atlases kritērijiem. Ņemot vērā saistībā ar Covid-19 noteiktos ierobežojumus, Eiropas un pasaules vieglatlētikas asociācijas cieši sadarbojas ar sacensību organizatoriem ar mērķi radīt drošus sacensību apstākļus visiem iesaistītajiem, vienlaikus norādot, ka nacionālās federācijas aicinātas īpaši izvērtēt plānotos komandas sastāvus.

# Kā vispārējie nosacījumi 2022. gada izlases sacensībām ir minēti šādi kritēriji:
1.Sportistiem ir jābūt iegādātai LVS A licencei.
2. Obligāta antidopinga apmācības sistēmas “I Run Clean” derīgs apmācības sertifikāts.
3. Lai pretendētu uz LVS finansējumu sportista sacensību izdevumu segšanai,
normatīvs jāizpilda 2022. gadā.
4. Par dalību sacensībās lemj Jaunatnes/Treneru komisijas un LVS valde.

Izmantotie resursi:
athletics.lv