Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Norvēģijas ''Gada sportistu'' titulu iegūšanā bez pārsteigumiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Norvēģijas ''Gada sportistu'' titulu iegūšanā bez pārsteigumiem
Terēze Juhauga un Karstens Varholms. Foto: NTB.

Kā jau to varēja gaidīt, olimpiskais čempions un pasaules rekordists 400m/b Karstens Varholms un vairākkārtējā pasaules čempione distanču slēpošanā Terēze Juhauga ieguvuši “Gada sportistu” titulu Norvēģijā. Nominācijā “Gada izlaušanās” uzvarēja biatlonists Sturla Holms Legreids.

Vieglatlēts Karstens Varholms 2021.gadā divas reizes laboja pasaules rekordu 400m/b, pirmajam vēsturē izskrienot ātrāk par 46 sekundēm. Norvēģis to paveica Olimpiskajās spēlēs, izcīnot zeltu. Viņš ieguva arī “Gada vieglatlēts” balvu, līdz ar to nebija nekādu šaubu, ka Varholms kļūs par Norvēģijas gada sportistu.

Viņa konkurentu vidū bija olimpisko zeltu izcīnījušie - vieglatlēts Jakobs Ingebrigtsens un triatlonists Kristians Blummendfelts, trīs uzvaras pasaules čempionātā distanču slēpošanā izcīnījušais Johannes Hesflots Klēbo, četrus zeltu pasaules čempionātā biatlonā ieguvušais Sturla Holms Legreids, ziemeļu divcīņā dominējošais Jarls Magnuss Rībers, kā arī viens no pasaules labākajiem futbolistiem Erlings Holanns un kāpumu tenisā veikušais Kaspers Rūds.

Sievietēm titulu ieguva pasaules čempionātā četrus zeltus ieguvusī Terēze Juhauga. Jāatgādina, ka pērn Latvijā “Gada balvu sportā” arī ieguva distanču slēpotāja – Patrīcija Eiduka. Juhaugas sīvākā konkurente bija arī 4 zelta medaļas pasaules čempionātā ieguvusī biatloniste Tirila Ekhofa un sieviešu trmaplīnlekšanas leģenda Mārena Lunbī.

Nominācijā “Gada komanda” uzvarēja olimpiskie čempioni pludmales volejbolā Anderss Mols un Kristians Sērums.

Izmantotie resursi:
Home - Langrenn