Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Būs stingrāka sporta apavu kontrole vieglatlētikas sacensībās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Būs stingrāka sporta apavu kontrole vieglatlētikas sacensībās
Foto: LVS.

Šī gada oktobra beigās notika Latvijas Vieglatlētikas savienības valdes sēde, kurā tika skatīts jautājums par Pasaules vieglatlētikas sacensību un tehniskajiem noteikumiem attiecībā uz sportistu apaviem sacensību laikā.

# Šī gada oktobra beigās notika Latvijas Vieglatlētikas savienības valdes sēde, kurā tika skatīts jautājums par Pasaules vieglatlētikas sacensību un tehniskajiem noteikumiem attiecībā uz sportistu apaviem sacensību laikā.

# Kopš pagājušā gada 28. jūlija spēkā ir jauni grozījumi starptautisko vieglatlētikas sacensību tehnisko noteikumu 5. punktā, kas attiecas uz sacensību apaviem. Šie grozījumi paredz, ka visās stadiona skriešanas disciplīnās, sākot no 800m un vairāk (iekļaujot arī šķēršļu skrējienus), sacensību apavu zoles biezums nedrīkst pārsniegt 25mm.

# Noteikumi neparedz aizliegumu startēt stadionā ar šosejas skriešanas apaviem, ja to zoles biezums nepārsniedz pieļaujamo 25mm normu.

# Šosejas skrējienos apavu zoles biezums nedrīkst pārsniegt 40mm, bet krosa skrējienos 25mm.

# Apavu saraksts regulāri tiek atjaunots un ir skatāms gan Pasaules vieglatlētikas asociācijas mājaslapā, gan Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā.

# No nākamā gada tiks ieviesta stingrāka apavu kontrole un netiks pieļauti starti vieglatlētikas disciplīnai neatbilstošos apavos. Katra sportista un trenera pienākums ir ievērot šos noteikumus.

Izmantotie resursi:
athletics.lv