Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

EČ vicečempione šķēpmešanā Vilgaloša starp kandidātēm uz "uzlecošo zvaigzni"

Emils Ozerinskis

EČ vicečempione šķēpmešanā Vilgaloša starp kandidātēm uz "uzlecošo zvaigzni"
Eiropas vicečempione Adriana Vilgaloša. Foto: Reuters/Scanpix

LETA. Nosauktas piecas kandidātes uz 2022. gada pasaules "uzlecošās zvaigznes" vieglatlētikā balvu. Pasaules Vieglatlētikas savienība (WA) sarakstā iekļāvusi trīs Āfrikas sportistes, jamaikiešu sprinteri un Serbijas šķēpmetēju.

"Uzlēcošās zvaigznes" balvu saņems sezonas labākā sportiste U-20 konkurencē. Uzvarētāja tiks sveikta WA 2022. gada balvu pasniegšanas ceremonijā. Vērā ņemts gan pasaules U-20 čempionāts Kolumbijas pilsētā Kali, gan pieaugušo pasaules meistarsacīkstēs Jūdžinā, gan citās sacensībās visā pasaulē. Balvas ieguvēju izvēlēsies starptautiska ekspertu žūrija, un viņas vārds tiks paziņots WA sociālo mediju platformās decembra sākumā.

Nominantu vidū ir divas Kenijas sportistes Džeklaina Čepkoeča un Feita Čerotiča, Dienvidāfrikas Republikas vieglatlēte Mine de Klerka, jamaikiete Kerika Hila un Serbijas sportiste Adriana Vilagoša.

3000 metru kavēkļu skrējēja Čepkoeča šogad kļuva par Nāciju sadraudzības spēļu čempioni, uzvarēja Kenijas čempionātā un Dimanta līgas Briseles posmā.

Čerotiča 3000 metru kavēkļu skrējienā triumfēja pasaules U-20 čempionātā, kā arī Kenijas atlases sacensībās pasaules U-20 meistarsacīkstēm, bet Dimanta līgas finālā ieņēma trešo vietu.

De Klerka kļuva par pasaules U-20 čempioni lodes grūšanā un izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā, kā arī sasniedza septiņus no desmit sezonas labākajiem rezultātiem lodes grūšanā juniorēm.

Sprintere Hila kļuva par pasaules U-20 čempioni 100 metru barjerskrējienā un 4x100 metru stafetē, kā arī ar pasaules U-18 rekordu (12,71 sekunde) uzrādīja gada ātrāko laiku junioru konkurencē 100 metru barjerskrējienā.

Savukārt Vilagoša šķēpmešanā uzvarēja pasaules junioru čempionātā un izcīnīja otro vietu Eiropas meistarsacīkstēs, kā arī sasniedza 11 labākos rezultātus pasaulē U-20 grupā.

Izmantotie resursi:
LETA