Ziemas olimpieši no Brazīlijas, Ganas, Senegālas...
Šonakt Kanādas pilsētā Vankūverā tiks iedegta olimpiskā uguns, atklājot 21. ziemas olimpiskās spēles. Arī šoreiz neiztiks bez eksotisko valstu dalībniekiem: pārstāvētas gan Āfrikas, gan Dienvidamerikas valstis, sportisti arī no Āzijas.
Kanādas pilsēta Vankūvera, zaudējusi cīņā par 2002. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, nolēma mēģināt vēlreiz, šoreiz tiesības iegūstot. Kanādiešu pūliņi pasaulei būs redzami tuvāko dienu laikā, tāpat sportisti atrādīs četru gadu laikā iespēto. Ziemas olimpiādē arī šoreiz redzēsim sportistus no valstīm, kuru iedzīvotāji sniegu labākajā gadījumā ir redzējuši televīzijā vai fotogrāfijās.
Kopš iepriekšējām spēlēm, kas 2006. gada februārī risinājās Itālijā, Turīnā, zieminieku pulks zaudējis Kostariku, Keniju, Luksemburgu, Madagaskaru, Taivānu, Virdžīnu salas un Venecuēlu. Taču arī šoreiz netrūks sportistu no eksotiskajām valstīm, kas vairākos sporta veidos centīsies nepalikt pēdējie. Tiesa, ir atlēti, kas tēmē augstāk.
Uz Kanādu dosies pieci Brazīlijas sportisti, valsts godu aizstāvot slēpošanā, kalnu slēpošanā un snovbordā. Septiņus sportistus uz olimpiādi aizsūtījusi Argentīna, taču neviens no viņiem nevar pretendēt uz valsts pirmo godalgu ziemas spēlēs [Vismaz ne reāli, teorētiski - protams]. ''Braucu tikai piedalīties. Olimpiskās spēles ir ikviena sportista sapnis,'' sacīja 47 gadus vecais argentīniešu kamaniņu braucējs Rubens Gonsaless. Pieci dalībnieki piedalīsies kalnu slēpošanā, Gonsaless Argentīnu pārstāvēs kamaniņās, savukārt viens dalībnieks cīnīsies plecu pie pleca ar slēpotājiem.
Kaimanu salas olimpiādē pārstāvēs 22 gadus vecais students Dovs Treverss. ''Nepretendēju uz panākumiem, taču nevēlos Kanādu atstāt ar vilšanās sajūtu sirdī,'' stāstīja kalnu slēpotājs. ''Konkrēta mērķa nav, bet gribu būt apmierināts ar savu sniegumu.'' Arī Kipru pārstāvēs divi kalnu slēpotāji, turklāt - brālis un māsa. Kristofers un Sofija Papamihalopolusi dzimuši tieši ar divu gadu starpību (abi 5. aprīlī), taču viņu mērķi solās būt visai līdzīgi. Pirmais - tikt līdz finišam.
Savs pārstāvis būs arī Bermudu salām - 28 gadus vecais slēpotājs Takers Mērfijs. Slēpošanas dalībnieku sarakstā atrodams arī etiopietis Roberts Zemihaels Teklemariami. ''Ir naivi cerēt, ka manā valstī slēpošana gūs popularitāti. Arī es slēpoju tikai prieka pēc, taču ceru, ka man būs sekotāji. Mērķis? Protams, tikt līdz finišam. Un nepalik pēdējām,'' stāstīja etiopietis. Āfrikas valstu slēpotāji pēdējo spēļu laikā kļuvuši par ierastu sacensību sastāvdaļu, taču tikai retais spējis gūt atzīstamus rezultātus. Olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta arī Gana - kalnu slēpotājs Kvame Nkrumahs-Ačeampongs. ''Nesen aizvadīju treniņnometni. Jūtos gatavs, taču trase Vistlerā ir sarežģīta. Panākums būs finišēšana, uz neko vairāk neceru.'' Mērķi līdzīgi ar Latvijas kalnu slēpotājiem, taču jācer - šoreiz pārāki būs mūsējie. Savs kalnu slēpotājs - olimpietis arī Senegālai, Turcijai.
No šiem sportistiem prasīt medaļas būtu lieki, tomēr sportam ir vajadzīga sava odziņa. Nešauboties ne mirkli, varu teikt - šie atlēti parūpēsies, lai mums būtu interesanti. Kas zina, iespējams, jau pēc pāris gadiem ziemas olimpiskajās spēlēs būs vairāk sportistu no silto zemju valstīm.
un prieks par šādiem sportisteim
Taču ceru, ka viņš būs ievērojami ātrāks par to mūsu jaunieti, kuram olimpiādē NAV ko meklēt. Un ne tikai viņam.
Galvenais nav piedalīties - galvenais ir uzvarēt. Ja nevari vismaz cerēt uz konkrētās disciplīnas 10ku, tad nebrauc.
Jāsāk cienīt sava nācija un jāaudzina uzvarētāji!
Atcelt Ziņot
"Ganietis" ir dzimis Skotijā un mācās Londonā, tā kā kakao plantacijās ikdienā nestrādā..
Taču ceru, ka viņš būs ievērojami ātrāks par to mūsu jaunieti, kuram olimpiādē NAV ko meklēt. Un ne tikai viņam.
Galvenais nav piedalīties - galvenais ir uzvarēt. Ja nevari vismaz cerēt uz konkrētās disciplīnas 10ku, tad nebrauc.
Jāsāk cienīt sava nācija un jāaudzina uzvarētāji!
tev ar olimpiskajiem principiem laikam galīgā pakaļā