Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

SOK pārstāvis Paunds: "Sportistu vakcīnām jābūt prioritātei"

Jēkabs Kārlis Gibeiko
Jēkabs Kārlis Gibeiko

SOK pārstāvis Paunds: "Sportistu vakcīnām jābūt prioritātei"
Ričards Paunds.Foto: Reuters/Scanpix

Joprojām saglabājas neskaidrība par Tokijas olimpisko spēļu norisi, taču līdz olimpiādei ir atlicis mazāk par 200 dienām. Šodien Japānā ir sasniegts jauns ar koronavīrusa saslimušo cilvēku rekords, bet vakcīna olimpiādes organizatoriem dod cerību. Bijušais Starptautiskās olimpiskās komitejas viceprezidents Ričards Paunds uzskata, ka sportistiem vajadzētu būt priviliģētiem lai saņemtu vakcīnu.

Katra dalībvalsts varēs pieņemt lēmumu par šīs privilēģijas jeb vakcīnas izmantošanu. Bijušais kanādiešu peldētājs Ričards Paunds šo uzskata par reālāko iespēju, lai spēles notiktu. Pašreizējais Starptautiskās olimpiskās komitejas vadītājs Tomass Bahs ir teicis, ka atlēts varēs izvēlēties lietot vakcīnu - tas neliegs piedalīties olimpiādē.

"Mums, Kanādas delegācijā, varētu būt 300-400 sportistu. Es nedomāju, ka tas izraisītu problēmu iedot 300-400 vakcīnas no vairākiem miljoniem, lai Kanāda tiktu šajās olimpiskajās spēlēs," atklāja Paunds britu medijam "Sky News".

Savukārt Bahs izteicās, ka prioritāte ir medmāsas, ārsti un medicīnas darbinieki, kas sabiedrību uztur dzīvu, neskatoties uz koronavīrusa krīzi."Šie ir cilvēki, kas ir pelnījuši pirmie saņemt vakcīnu," sacīja Bahs.

Tokijas Olimpiskās spēles ir plānotas rīkot no 23. jūlija līdz 8. augustam, bet Paraolimpiskās spēles ir plānotas no 24. augusta līdz 5. septembrim.

Izmantotie resursi:
insidethegames.biz

     [+] [-]

, 2021-01-14 17:17, pirms 4 mēnešiem
Vismaz Baham pareizs domu gājiens ... kāpēc sporta pasaule uzskata sevi par kaut kādiem izredzētajiem, kuriem vajadzētu saņemt visu iespējamo atbalstu pirms tiem, kam to tiešām vajag? Lielai daļai no viņiem tā jau labu naudu maksā. Ja viņi tā grib vakcinēties, lai to dara par saviem, nevis valsts, SOK vai kādiem citiem sporta līdzekļiem. Lai ņem naudu no sava maciņa...