Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:813, Did:0, useCase: 0

Vimbldona par spīti atcelšanai 2020. gadu apdrošināšanas dēļ pabeigusi plusos

Agris Suveizda

Vimbldona par spīti atcelšanai 2020. gadu apdrošināšanas dēļ pabeigusi plusos
2019. gadā Vimbldonas vienspēļu titulus izcīnīja Novaks Džokovičs un Simona Halepa. Foto: Reuters/Scanpix

Visanglijas privātais klubs jeb AELTC, kas plašāk pazīstams kā Vimbldonas "Grand Slam" tenisa turnīra rīkotājs, informējis par jaunumiem 2021. un 2022. gada turnīru sakarā.

Pagājušajā gadā Vimbldona bija vienīgais "Grand Slam" turnīrs, kas pandēmijas dēļ tā arī nenotika, bet šogad turnīra organizatori cieši sadarbojas ar valdību un sacensības plāno sākt 28. jūnijā un ar vismaz 25% tribīņu atvēršanu. Pastāv cerības, ka šis skaitlis varētu būt arī lielāks, un tiek plānots, ka biļetes tirdzniecībā tiks laistas jūnijā.

Būtiska izmaiņa tiek paredzēta 2022. gada turnīrā – AELTC vadītājs Īens Hjūits atklāja, ka Vimbldona paredz atkāpties no tradīcijas pirmajā svētdienā spēles neaizvadīt, kas sliktu laika apstākļu gadījumā pārāk saspiež nākamo dienu kalendāru. "Ne velti pirmdiena tiek saukta par traku dienu," bilda Hjūits. Viņš skaidroja, ka zāles aprūpes procesa kvalitātes uzlabošana ļaus spēles aizvadīt 14 dienas pēc kārtas.

Jau pirms gada bija zināms, ka Vimbldona par atcelto 2020. gada turnīru saņems vērienīgu apdrošināšanu, un Hjūits atklāja, ka apdrošinātāji izmaksājuši 180 miljonu sterliņu mārciņu jeb 207 miljonu eiro lielu kompensāciju. Tas ļāvis 36 miljonus mārciņu novirzīt Lielbritānijas Tenisa asociācijai, kas ierasti saņem pārpalikumu no turnīra rīkošanas.

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/sport/2...
https://www.wimbledon.com/en_GB/new...