Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:813, Did:0, useCase: 3

Serēna Viljamsa motivēta labi nospēlēt atgriešanās turnīrā Vimbldonā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Serēna Viljamsa motivēta labi nospēlēt atgriešanās turnīrā Vimbldonā
Serēna Viljamsa. Foto: AP/Scanpix

40 gadus vecā Serēna Viljamsa pirms gaidāmā Vimbldonas ''Grand Slam'', kurā tenisiste aizvadīs pirmo vienspēļu turnīra kopš 2021. gada vasarā tieši Londonas turnīrā piedzīvotā savainojuma, atklāja, ka viņai ir lieli mērķi, taču sīkāk tos neizklāstīja.

Jau no rītdienas 27. jūnija līdz pat 10. jūlijam Londonā notiks sezonas trešais ''Grand Slam'' - Vimbldonas turnīrs. No Latvijas tenisistiem tajā piedalīsies Aļona Ostapenko, bet sievietēm atgriešanos piedzīvos 40 gadus vecā Serēna Viljamsa, kura pirms gada pirmās kārtas mačā pret Aleksandru Sasnoviču guva savainojumu un bija spiesta izstāties. Šis kļūs par viņas pirmo vienspēļu turnīru kopš iedzīvošanās savainojumā.

''Godīgi sakot, ir liela motivācija. Kopš tā mača beigām par to vienmēr domāju. Nekad nevēlies, lai kāda spēle noslēgtos tādā veidā. Tas bija ļoti neveiksmīgi,'' īsi pirms turnīra sākuma žurnālistiem par esošo motivāciju teica sportiste. ''Pagājušais gads bija ļoti grūts. Lielāko tā daļu biju savainota un tad vēl piedzīvoju traumu Vimbldonā. Iziet cauri šai pieredzei nebija viegli,'' turpināja Viljamsa, kura izcīnījusi 23 ''Grand Slam'' titulus, no kuriem septiņi iegūti tieši Vimbldonā.

Ņemot vērā izlaisto laiku, sportiste neņēmās spriest par saviem mērķiem šī gada Vimbldonā. ''Nezinu. Man ir lieli mērķi, bet redzēsim. Uz šo jautājumu neatbildēšu.'' Viljamsa arīdzan uzsvēra, ka vēl neplāno beigt karjeru. ''Es nebiju aizgājusi no sporta. Man bija jātiek pāri traumai fiziski un mentāli. Un, godīgi sakot, man nebija nekādu plānu. Nezināju, kad varētu atgriezties kortā. Pilnīgi noteikti - Vimbldona ir lieliska vieta, kur atgriezties un priecājos, ka viss tā izvērtās.''

Ņemot vērā, ka Vimbldonā aizliegts piedalīties Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem, tad šajā ''Grand Slam'' tenisisti nesaņems reitinga punktus. Kopumā turnīra ietvarā tiks sadalīts 46.7 miljonu eiro liels balvu fonds, no kā 2.33 miljoni tiks vienspēļu uzvarētājiem sieviešu un vīriešu konkurencē. Pirms gada vīriešiem triumfēja Novaks Džokovičs, bet dāmām karjeru beigusī Ešlija Bārtija.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/tennis/story/_...