Ilgi gaidītais un likumsakarīgais
2010. gada 28. februāris kļuvis par vēsturisku datumu Latvijas tenisam – pirmo reizi kāds no mūsu valsts sportistiem uzvarējis ATP līmeņa vienspēļu sacensībās. Un kurš gan cits to paveiktu, ja ne Ernests Gulbis. Citējot pašu sportistu: „Viss, ko sasniedzu, ir labākais Latvijai”.
Kad 2006. gada izskaņā 17 gadus vecais Gulbis debitēja ATP līmeņa sacensībās ar pusfināla sasniegšanu Sanktpēterburgā, ne tikai tenisam tuvu stāvoši cilvēki saprata, ka Latvijai būs augsta līmeņa tenisists. Pēc tam jau varējām sākt skaitīt ranga rekordus, Gulbis kļuva par pirmo latvieti, kurš vienspēlēs ticis ranga simtniekā. Neaizmirstami bija arī 2007. gada „US Open” un 2008. gada „French Open” turnīri, kad Gulbja vārds ļoti skaļi izskanēja pasaulē. Nu jau arī pasaule runāja par jauno talantu, kurš 2008. gada beigās bija viens no kandidātiem uz sezonas jaunpienācēja titulu. Pērnā gada izskaņā Gulbim daži mediji arī piešķīra titulu, bet ne tādu, par kuru būtu jālepojas – gada neveiksminieks. Un kā nu ne, ja vairāk nekā gadu ambiciozais latvietis nebija spējis pārvarēt divas kārtas vienu sacensību ietvaros. 2010. gada 28. februāri Gulbja biogrāfijā var ierakstīt ar lepnumu – viņš pievienojies ATP titulu ieguvēju lokam.
ATP tituls ir viens no kritērijiem, pēc kuriem tenisistus mēdz piedēvēt elitei. Jā, daudzi, tostarp arī es, titulu gaidīja jau 2008. gadā, vai vēlākais pērn, tomēr visam savas laiks. 2008. gadā Gulbis no „Challenger” līmeņa (tajā viņam izdevās uzvarēt vairākus turnīrus) pilnībā pārkāpa uz ATP līmeni. Nav šaubu, ka tas nav viegls solis, tomēr panākumi Francijā lika domāt, ka nu tik būs. Nebija, un pats Ernests atzina kāpēc. „Ienākot ATP apritē es visiem biju jauns un nezināms, pret šādiem sportistiem ir grūti spēlēt. Vēlāk tiku atšifrēts un man nebija jaunu ieroču, ko likt priekšā pretiniekam”. Tam visam klāt nāca arī savainojumi (ceļgals), radās nesaprašanās ar austriešu treneri Karlu Haincu Veteru un līdzjutēju acīs Gulbis no lielās cerības pārvērtās par nepiepildīto sapni. Lielākā daļa gan bija aizmirsusi, ka latvietim ir tikai 20...
Turpmākiem panākumiem pavērsiens gan bija nepieciešams un tas atnāca pērnā gada nogalē, kad karjeru nolēma beigt krievs Marats Safins. Kādreizējā ranga līdera trenerim, argentīnietim Ernanam Gumī bija vajadzīga jauna darbavieta un viņš to atrada Ernesta komanda. Atceros, kā septembrī Deivisa kausa izcīņas laikā Gulbis ar prieku stāstīja par savu treneri, kurš beidzot viņam esot iepaticies no pirmās tikšanās reizes. Un pēc sadarbības uzsākšanas ar argentīnieti Ernestam rezultāti sāka iet uz augšu – Tokijā tika lauzts otrās kārtas lāsts, ceturtdaļfināls sasniegts arī Sanktpēterburgā un ar cerībās tika gaidīts nākamais gads. Janvāris Gulbim bija dažādo izjūtu mēnesis – vispirms labs turnīrs Dohā, kur uzvarēts sets pat pret Federeru, bet pēc tam izgāšanās Melburnā – trīs setu zaudējums pret Huanu Monako. No Austrālijas Ernests uzreiz devās uz ASV, saņemot kritiku, par to, ka neuzspēlēja kādā no ATP turnīriem Eiropā vai Dienvidāfrikas Republikā. Pirmais mačs ASV (Sanhosē) arī noslēdzās ar neveiksmi (5:7, 4:6 pret Leonardo Maijeru) un atsākās runas, ka nekas no Gulbja nebūs. Bet tam sekoja jauks prettrieciens – Memfisā latvietis aizsūtīja mājās divus labākos Čehijas tenisistus, bet pēc nedēļas Delrejbīčā nolika pie vietas visus piecus pretiniekus, saņemot turnīra galveno balvu un liekot līksmot gan savam tēvam Aināram, gan trenerim Gumī. Ernestam atkal izdevies ierakstīt jaunu lappusi Latvijas tenisa vēsturē – viņš ir pirmais latvietis, ATP vienspēļu turnīru čempions. Par nejaušību šo titulu nekādi negribas nosaukt.
Pat pēc uzvaras un pirmā ATP titula vīpsnāt nebeidz kritiķi – redz šis turnīrs neesot nozīmīgs un tāds spēcīgs „Challenger” līmenis vien esot. Nenoliedzami, Delrejbīčā nebija pulcējušies ATP pirmā divdesmitnieka sportisti, tomēr Gulbis beidzot spēja uzvarēt piecus mačus pēc kārtas, turklāt visus divos setos. Var tikai pameklēt, kuram vēl izdevies tik pārliecinoši sakaut horvātu eisu mašīnu Ivo Karloviču. Šogad izdevies redzēt pietiekami daudz Gulbja spēles (trīs Dohā, Melburnā, divas Memfisā un divas Delrejbīčā) un tās diezgan atšķiras no pērnā gada sākumā redzētā. Protams, nekur nav pazudušas kļūdas (īpaši pusfināls Memfisā un „Australian Open” 1. kārta), tomēr ir skaidri redzams, ka Ernests palicis pacietīgāks un nosvērtāks. Lielo paldies par to viņš atkal jau saka Gumī. Īstenībā saka paldies par gandrīz visu gan spēles ziņā, gan ārpus tās. 37 gadus vecais argentīnietis Ernestam noteikti arī ir kā labs čoms, kas veicina pozitīvo auru. Atceroties Vetera laikus – reti kad varēja redzēt, ka Ernests pavērstos pret tribīnēm un mēģinātu notvert kādu padomu no trenera, bet šobrīd starp raketes triekšanu pret zemi un atsevišķiem lamu vārdiem parādījusies arī saikne ar tribīni. Vismaz vizuāli. Izskatās, ka Gumī būs izdevies savākt talantīgo, bet spītīgo latvieti.
Viens tituls nekādā gadījumā neliek Gulbi uzcelt slavas saulītē un turēt uz ilgu laiku. Jāseko arī citiem panākumiem. Pavisam drīz jau pirmie „Masters Series” turnīri, bet maijā „French Open”. Līdz tam laikam Gulbim būtu jāuzstāda sev mērķis – tikt ranga 32 labāko vidū, lai „Grand Slam” sacensībās jau būtu izlikto vidū un nevarētu sūdzēties par neveiksmīgām izlozēm. Lai to paveiktu, nav jāgāž lieli kalni. Līdz Parīzes turnīram ir vairāk nekā divarpus mēneši, kuru laikā Ernestam ir jāsapelna apmēram 500 punktu (ap 100 punktiem šo mēnešu laikā dzisīs). No vienas puses 500 punktu ir daudz, no otras puses iespējas to izdarīt ir ļoti labas. Līdz „French Open” kopumā ir pieci „Masters Series” līmeņa turnīri, kuros jau par astotdaļfināla sasniegšanu dod 90 punktus, bet vieta ceturtdaļfinālā dos 180 punktus. Un pa vidu visam arī parastie ATP Tour 250 un 500 sērijas turnīri – pēdējās divās nedēļās Gulbis tajos kopā ieguvis 430 punktus. Neko neuzspiedīsim, tomēr gaidīsim priecīgas ziņas.
+3 [+] [-]
Gulbim tiesam labs gada sakums. godigi sakot, titulu negaidiju. Cereu, bet negaidiju.
Norereji turpina riet, bet mes joprojam svinam Veiksmi, Ernest!
+15 [+] [-]
+8 [+] [-]
Biju pārliecināts, ka Ernests agri vai vēlu atnesīs ATP titulu arī vienspēlēs, pat nedomāju, ka tas notiks tik ātri šogad, vairāk cerēju uz vasaras vidu, bet prieks, ka manas prognozes nepiepildās un nu jau varam ar lielākām cerībām raudzīties Ernesta spēļu nākotnē - paldies viņam un pareizajai pieejai gan fiziskās gan spēļu sagatvotības ziņā, paldies jaunajam trenerim, kurš tiešām manāmi spējis savākt Ernestu ne tikai spēlē, bet arī morāli.
Patiess raksts Cīrulim, bet tie vaidētāji, kas kurn vēl joprojām (tagad drīzāk aiz sakudības), lai paši paveic ko līdzīgu savā dzīvē, un tad lai runā.
Manuprāt Ernests savu darbu dara izcili ar nopietnu pieeju, ja visi savus darītu tāpat, tad jau mēs būtu plaukstošākā nācija visā pasaule
+3 [+] [-]
Bet par to nopietno pieeju - pats Gulbis vienmeer ir uzsveeris, ka treninjus nevarot ciest un ka vinjam pat praataa nenaakot kortaa pavadiit 7 stundas dienaa Vinjam vienkaarshi patiikot uzvareet, un man patiik vinju shajaa darbiibaa veerot Taads zveers, ne tenisists! Un veel pie tam muuseejais...
+1 [+] [-]
Nu, līdz šim pieejas nenopietnums bija tas, kas visu bremzēja.
Ir simptomi, ka šī bremze varētu tikt lauzta. Laiks rādīs. Lai izdodas!
-2 [+] [-]
Vēlies, vari salīdzināt pēdējās 2 nedēļās LV sportā notiekošo.
Prieks, ka ir uzvara un tas ir noticis pēc vispārpieņemta scenārija.
-2 [+] [-]
Interesanti, paldies.
Gulbim tiesam labs gada sakums. godigi sakot, titulu negaidiju. Cereu, bet negaidiju.
Norereji turpina riet, bet mes joprojam svinam Veiksmi, Ernest!
Polaarlaaceen, varbuut jau pietiks ar tiem noreejeejiem???
Izklausaas, ka esi totaals Tontons...
Vakar to salasiijos, un shodien tas turpinaas. Nebojaa pozitiivaas emocijas!
[+] [-]
[+] [-]
Ernestam novēlu bagātu punktu ražu šajā gadā.
+1 [+] [-]
Diemžēl ar talanu un naudu, bez darba tāpat nekas nebūs, ja negrib strādāt nekāda nauda nelīdz
+3 [+] [-]
Acīmredzot viņam tiešām labi saskan ar Ernānu Gumī, bija liels prieks redzēt plato smaidu argentīnieša sejā apbalvošanas ceremonijas laikā. Negribas jau pārāk sacerēties, zinot Ernesta nestabilitāti pagātnē, bet turpināšu fanot. Lai veicas turpmākos turnīros, Ernest!
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
Savādāk brīžiem ir tā, ka ja aizdomājas, tad par Isneru, Mello un Lacko es zinu vairāk nekā par mūsu gurķi, katastrofa, ja tā padomā.
[+] [-]
Latvijā ārpus komentāriem pēc mačiem Ernests laikam sniedzis tikai divas garas intervijas M. Rīmenim, cik es atceros. Tās bija tīri saturīgas. Par dzīvi ārpus tenisa kortiem viņš gan vienmēr bijis mazrunīgs, un tā ir viņa izvēle.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Piekritīsi, ka intervija NHL lapā ar Kārli Skrastiņu un intervija ar Matuli SA ir divas dažādas lietas.
Es zinu, ka izvairās, lūk, arī Cīrulim mūža izaicinājums
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
Diemzheel neredzeeju finaaalu, kur aciimredzot vinsh bija fenomenaals, bet pusfinaalaa Nieminenu briizhiem ar speeciigajaam sitienu seerijam pilniigi nomeeza no korta, veel piedevai pamixeejot ar dropshotiem un lobie. Amerikaanju komenteetaaji, kas gan jau tieshaam sho to sajeedz to tenisa, divreiz piedeeveeja Ernestam "Stroke of genious".
Shogad Ernesta gaitas ATP tuuree buus top notikums Latvijas sportaa. Ceru arri , ka Nastja muus priecees.
-1 [+] [-]
Ar identisku 3-6, 2-6 vinsh zaudeeja 2007. g. februarri Kverijam Memfisaa, 2008. janvaarii Australian open 2-6, 4-6, 2-6 Juzhnijam.
[+] [-]
Gulbis finaalaa nospeleja vnk WOW!
[+] [-]
[+] [-]