27. februāris
1994 Lillehammerē notiek XVII ziemas olimpisko spēļu svinīgā noslēguma ceremonija. Latviju Lillehammerē pārstāvēja 28 sportisti. Labāko desmitniekā spēja iekļūt daiļslidotāji Jeļena Berežnaja un Oļegs Šļahovs, kamaniņu braucēja Anna Orlova un Zintis Ekmanis ar Aldi Intleru bobsleja divniekos.
1992 16 gadus vecais Taigers Vuds kļūst par jaunāko PGA golferi 35 gadu laikā. Viņš visnotaļ neveiksmīgi spēlē „Nissan” Losandželosas atklātajā čempionātā. Taču Taigeram, kurš vēlāk kļuva par pirmo sportistu-miljardieri, viss vēl tikai priekšā.
1988 Katarīna Vita otro reizi pēc kārtas uzvar olimpiskajās daiļslidošanas sacensībās sievietēm un kļūst par pirmo dāmu pēc Sonjas Henijas, kurai izdevies aizstāvēt olimpiskās čempiones titulu šajā daiļslidošanas disciplīnā. Nagano Vitai ceļš pretī zeltam nebija rozēm kaisīts. Izvēles programmā vāciete nevainojami veica četrus trīskāršos lēcienus, taču kļūdījās, izpildot piekto. Vitas galvenā konkurente amerikāniete Debija Tomasa startēja pēc Vitas, un viņai bija laba iespēja izcīnīt zeltu. Taču Tomasu pievīla nervi – viņa kļūdījās, izpildot trīs no pieciem trīskāršajiem lēcieniem. Pēc Nagano olimpiādes Vita, ko „The Times” nodēvēja par „sociālisma skaistāko seju”, kļuva par profesionāli.
1987 Maiks Konlijs uzstāda pasaules rekordu trīssoļlēkšanā telpās (17,76 m). Tas notiek sacensībās Ņujorkā. Konlija rekords noturējās septiņus gadus, kad to par vienu centimetru uzlaboja krievs Leonīds Vološins.
1960 Olimpiskajā Skvovelijā ASV hokeja izlase ceļā pretī zelta medaļām ar 3:2 pieveic PSRS. Skvovelijā ar jaunu sparu atsākās runas par to, ka Austrumu bloka valstis pretēji olimpiskajam nolikumam uz turnīru regulāri sūta „profesionālus amatierus”, un ka tikai pateicoties tam PSRS pēckara olimpiādēs bijusi nepārspējama. Galvenie kritizētāji ir kanādieši, kuri vēlāk 1972. gadā pat boikotēja olimpiskās spēles... Tomēr Skvovelijā negaidīti izšāva ASV izlase, paveicot „Aizmirsto brīnumu” (20 gadus vēlāk nāca „Brīnums uz ledus”). Amerikāņi uzvarēja visās septiņās spēlēs, pēdējā no tām ar 9:4 Čehoslovākiju. Taču tieši uzvara pār PSRS priekšpēdējā kārtā pavēra ASV komandai ceļu uz zelta medaļām – amerikāņu pirmajām šajā sporta veidā olimpisko spēļu vēsturē. 1980. gada „Brīnuma uz ledus” radītājs galvenais treneris Herbs Brūkss arī gatavojās Skvovelijas olimpiādei (vēl būdams hokejists), taču nedēļu pirms turnīra tika atstāts ārpus komandas...
1959 Bostonas "Celtics" spēlētājs Bobs Kauzijs uzstāda NBA rekordu, izdarot 28 rezultatīvas piespēles spēlē, kurā bostonieši gūst 173 punktus pret Mineapoles "Lakers". Šis rekords noturējās līdz pat 1978. gadam, kad to par vienas piespēles tiesu pārspēja Kevins Porters. Kopš 1990. gada līgas labākais sasniegums – 30 rezultatīvas piespēles – pieder Skotam Skailzam no Orlando „Magic”.
1890 Bokseri Denijs Nīdhems un Petsijs Kerigens Sanfrancisko aizvada 100 raundu cīņu, līdz tiek pasludināts neizšķirts iznākums. Cīņa ilga gandrīz septiņas stundas. Kā liecina tālaika avīzes, daudzi līdzjutēji pameta arēnu, bet, kad atgriezās, mačs vēl turpinājās! Iespējams, ka cīņa būtu vēl ilgāka, taču arbitrs Džo Manikss, redzot abu bokseru bēdīgo fizisko stāvokli un ņemot vērā to, ka pēdējo 11 raundu laikā neviens no sāncenšiem nebija spējīgs izdarīt sitienu, nolēma maču pārtraukt. Nīdhemam, lai atgūtu fizisko kondīciju, bija nepieciešama trīs mēnešu atpūta, bet Kerigens ringā atgriezās tikai pēc gada.
1900 Minhenes vingrošanas kluba (MTV 1879) nolemj saviem futbolistiem neļaut pievienoties Vācijas Futbola asociācijai. 11 kluba futbola nodaļas pārstāji nekavējoties izstājas no MTV 1879 un tās pašas dienas vakarā nodibina Minhenes „Bayern” futbola klubu, kas mūsdienās ir viens no spēcīgākajiem pasaulē. „Bayern” 23 reizes kļuvusi par Vācijas čempioni, piecas reizes uzvarējusi Čempionu līgā.