Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

Vanesa Meja, Džonijs Vaismillers, Šārlina Vitstoka, Albers II...

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Vanesa Meja, Džonijs Vaismillers, Šārlina Vitstoka, Albers II...
Pasaulslavenā vijolniece Vanesa Meja jau kopš 4 gadu vecuma aizraujas ar kalnu slēpošanu.

Pasaulslavenās vijolnieces Vanesas Mejas piedalīšanās Soču ziemas olimpisko spēļu kalnu slēpošanas sacensībās (startēs milzu slalomā) kļuva par lielu pārsteigumu, jo daudzi viņas talanta cienītāji nemaz nezināja, ka viņa ir laba kalnu slēpotāja (ar kalnu slēpošanu Meja aizraujas jau kopš 4 gadu vecuma). Nevarēja arī zināt, jo tikai pagājušajā gadā viņa debitēja starptautiskās sacensībās, bet tagad ar sava tēva Vanekorna uzvārdu pārstāvēs Taizemi (pati Vanesa ir dzimusi Singapūrā) ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos. Vanesa Meja nav pirmā mūzikas, dižciltīgu ģimeņu un kino pārstāve olimpiskajās spēlēs.

Pirmo šajā sarakstā jāliek lielāko slavenību sportā starp slaveniem aktieriem, mūziķiem, dziedātājiem un karalisko ģimeņu pārstāvjiem - peldētāju Džoniju Vaismilleru jeb slaveo Tarzānu. Jau agrā bērnībā viņš ar ģimeni pārcēlās no toreizējās Austroungārijas uz ASV, kur kļuva par pasaulslavenu peldētāju - 1924. un 1928. gada olimpiskajās spēlēs Vaismillers kļuva par pieckārtēju čempionu, bet 1922. gada 9. jūlijā viņš kļuva par pirmo, kurš 100 metrus nopeldēja ātrāk par minūti - 58,6 sekundēs. Pēc slavenās sportista karjeras sākās ne mazāk slavena aktiera karjera. Filmas ar Vaismilleru Tarzāna lomā ieguva milzīgu popularitāti visā pasaulē un drīz vien Džonijs Vaismillers daudziem saistījās tikai ar Tarzānu nevis ar uzvarām un rekordiem peldēšanā.

Pie mums labi zināms ir Monako kņazs Albers II, kurš startēja bobsleja sacensībās kopā ar labākajiem Latvijas bobslejistiem. Startēja, atklāti sakot, pavāji... Nebūtu viņš Monako kņazistes pirmais vīrs, diezin vai viņu vispār kāds pieminētu - 1988. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Kalgari divnieku sacensībās tikai 25. vieta, pēc četriem gadiem Albērvillā un nākamajās olimpiskajās spēlēs līdz par 2002. gadam Soltleiksitijā jau četriniekos Alberam II savu rezultātu tā arī neizdevās uzlabot. Viņam vienkārši patika braukt ar bobu.

Toties Alberta II dzīvesbiedre gan bija laba sportiste - peldētāja Šārlina Vitstoka 11 gadus pirms apprecēšanās ar Albertu II piedalījās DĀR komandā Sidnejas olimpiskajās spēlēs, bet gadu pirms tam viņa bija kļuvusi par trīskārtēju Āfrikas spēļu čempioni (100 m brīvajā stilā, 100 m uz muguras un 4x100 m kombinētajā stafetē). Sidnejā 100 m peldējumā uz muguras Vitstoka neiekļuva pusfinālā, bet 200 m distancē iekļuva pusfinālā, taču tikt finālā viņai nebija nekādu izredžu. Ar DĀR kvartetu 4x100 m kombinētajā stafetē Vitstoka iekļuva finālā un ierindojās 5. vietā.

Lielbritānijas karalienes mazmeita Zāra Filipsa olimpiskajās spēlēs bija redzama pavisam nesen - 2012. gadā Londonā. Viņa nevis vienkārši piedalījās par prieku karaliskajai ģimenei, bet gan ieguva sudraba medaļu komandu sacensībās jāšanas sportā, savukārt individuāli bija 8. vietā. 2010. gadā Filipsa kļuva gan par Eiropas, gan par pasaules čempioni jāšanas sporta trīscīņā. Lieki teikt, ka viņas piedalīšanās Londonas olimpiskajās spēlēs radīja par jāšanas sportu papildus interesi un uz šīm sacensībām ne jau nejauši nāca daudzas ievērojamas personas.

Džeisons Stethems, līdzīgi kā Džonijs Vaismillers, pirms kļūt par slavenu aktieri nodarbojās ar peldēšānu, bet tad ar daiļlēkšanu. Tiesa, baseinā viņš ne tuvu nesasniedza tādus panākumus, kādus guva Vaismillers un kādus vēlāk pats guva Holivudā. 1988. gadā Seūlā Stethems bija Lielbritānijas izlases rindās, taču uz startu daiļlēkšanā tā arī neizgāja. Pēc četriem gadiem viņš ieņēma 12. vietu pasaules čempionātā daiļlēkšanā, kas arī kļuva par Džeisona lielāko panākumu sportā.

Soču ziemas olimpiskajās spēlēs kalnu slēpošanā startēs princis Hubertuss van Hogenloe, kurš pārstāvēs Meksiku. Viņš ir biznesmenis un dziedātājs, fotogrāfs un kalnu slēpotājs, viņam pieder Ginesa rekords - van Hogenloe 15 reizes ir piedalījies pasaules čempionātos kalnu slēpošanā. Soču ziemas olimpiskās spēles būtu kļuvušas par devītajām prinča karjerā (debitēja viņš 1984. gadā Sarajevā), ja vien viņš pēc 1994. gada Lillehemmeres nebūtu iepauzējis līdz 2010. gada Vankūverei (2006. gadā Turīnā viņš būtu startējis, taču Meksikas olimpiskā komiteja nolēma nevienu sportistu uz Turīnu nesūtīt). Hubertusam van van Hogenloem ir 54 gadi un viņš visticamāk būs vecākais Soču ziemas olimpisko spēļu dalībnieks.

  -1 [+] [-]

, 2014-01-31 16:13, pirms 11 gadiem
Stethems un Vaismillers jau nu gan šajā uzskaitījumā ir lieki, jo bija OS tādi paši sportisti kā visi citi. Tad jau arī Katarīna Vita bija jāpiemin - tak arī pāris lomās filmējās, pat "Karmenā uz ledus". Gan jau arī TV karjeras kādreizējie OS medaļnieki ir veidojuši. Tādēļ - vai nu jau esošas slavenības, vai tiešām visus, kuri vēlāk citas virsotnes aizsnieguši citās izpausmēs, ok?

  +1 [+] [-]

, 2014-01-31 20:48, pirms 11 gadiem
Tā arī nav skaidrs, par ko man bija jāmaksā, lai lasītu šos slepenos rakstus....esmu vīlies...vāji!