Sensācija
Pirms sezonas par viņu zināja tikai paši fanātiskākie britu futbola līdzjutēji. Tagad par viņu zina visā pasaulē. „Tottenham Hotspur” un Anglijas izlases pussargs Andross Taunsends ir jaunā angļu futbola sensācija. Pēdējo četru gadu laikā ticis izīrēts deviņiem dažādiem klubiem, šoruden viņam publiski tiek veltīti tādi apzīmējumi kā nacionālais dārgums un angļu futbola glābējs. Kas ir Andross Taunsends?
Viņnedēļ „Tottenham Hotspur” steidza pārslēgt līgumu ar savu futbolistu. Jaunā vienošanās ar Taunsendu ir noslēgta uz četrām sezonām, turklāt nedēļas alga no 6000 mārciņām ir kāpusi līdz 15000. „Tottenham Hotspur” šogad par brangu naudu pārdeva Geretu Beilu, iepirka vairākus ļoti pazīstamus futbolistus, taču sports ar to ir interesants, ka visvērtīgākais papildinājums nemaksāja neko.
Taunsends „Tottenham Hotspur” ir kopš 8 gadu vecuma un ir tīrs kluba produkts. Taču pāreja uz pieaugušo futbolu Taunsendam nebija tik raita, kā viņš pats noteikti būtu vēlējies. Kopš 2009. gada, kad Taunsends pirmoreiz parādījās „Spurs” pieteikumā, viņš ir ticis izīrēts deviņiem (!) dažādiem angļu klubiem, no kuriem premjerlīgā spēlēja tikai QPR. Pirms šīs sezonas Taunsends premjerlīgā laukumā bija izgājis tikai 17 spēlēs, visas sakrājot aizvadītajā sezonā, kad sezonas pirmo pusi viņš sildīja „Spurs” soliņu, bet sezonas otrajā pusē tika izīrēts QPR, kas izmisīgi cīnījās par vietas saglabāšanu premjerlīgā. QPR galvenais treneris Harijs Rednaps Taunsenda ierašanos uz īri nodēvēja par futbolista , iespējams, pēdējo iespēju aizķerties premjerlīgā. QPR premjerlīgu pameta, bet Taunsends atgriezās dzimtajā klubā.
Tādu futbolistu kā Taunsends, kurus lielie klubi gadiem ilgi izīrē citiem klubiem un savā īpašumā patur galvenokārt tāpēc, ka tie ir pašu izaudzināti spēlētāji, netrūkst. Agrāk vai vēlāk tomēr šādus futbolistus pārdod. Taču Taunsenda stāsts ar to ir īpašs, ka pat pēc deviņiem īres periodiem, futbolists tomēr nonāca tur, kur vēlējās būt – „Tottenham Hotspur” pamatsastāvā. Treneri, kas ar futbolistu reiz ir strādājuši, tagad saka, ka Taunsends allaž ir bijis ļoti apsēsts ar trenēšanos. Neskatoties uz to, ka Londonas klubs starpsezonā piedzīvoja pamatīgus pārkārtojumus, iegādājoties daudz pazīstamu futbolistu, Taunsends beidzot tika pie vārda un jau no sezonas pirmajām spēlēm bija viens no redzamākajiem futbolistiem veiksmīgi spēlējošā „Tottenham Hotspur” rindās. Sekoja loģisks uzaicinājums uz Anglijas izlasi un vārti savā debijas spēlē (gūti pašā „Wembley” stadionā), kurus viņš veltīja savam brālim Kērtisam, kurš 18 gadu vecumā gāja bojā autoavārijā, dodoties uz futbola spēli. Taunsenda kults Anglijā bija sācies.
Taunsends šobrīd ir karsta prece un pat viņa un jauno „Tottenham Hotspur” sistēmas futbolistu ģērbtuvē izpildītās dziesmas „Stand By Me” video pēkšņi, divus gadus pēc tā ievietošanas „Youtube”, ir kļuvis populārs. Komandas biedrs Lūiss Holtbijs nesen Taunsendu nodēvēja par nacionālo varoni, taču piebilda, ka visi komandas biedri cenšas 22 gadus jauno futbolistu noturēt pie zemes. Un ar līdzīgiem publiskiem aicinājumiem nepacelties spārnos klajā ir nākuši vairāki autoritatīvi futbola cilvēki Anglijā.
Anglijas futbols pēdējos gados nepiedzīvo tos vieglākos laikus, tāpēc Taunsenda zvaigznes iemirdzēšanās tiek uzlūkota ar lielām cerībām. Ja viņa spožais sezonas sākums premjerlīgā vēl varēja daudziem paslīdēt garām, tad debija Anglijas izlases kreklā pret Melnkalni sacēla īstu vētru publiskajā telpā. Sak, kas tas tāds?! Guva vārtus pats, izkārtoja vārtu guvumu partnerim, kā arī visu spēli burtiski mirdzēja labajā malā. Angļiem pēdējās Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs nācās nopietni pasvīst, lai pa tiešo – bez dalības izslēgšanas spēlēs – nodrošinātu dalību nākamvasar gaidāmajā Pasaules kausā Brazīlijā. Klubā Taunsends demonstrē labu savstarpējo sapratni ar labās malas aizsargu Kailu Vokeru, un Anglijas izlases galvenais treneris Rojs Hodžsons cer šo saikni integrēt arī Anglijas izlasē.
Taunsends jau tiek salīdzināts ar Geretu Beilu, bet Anglijas izlasē viņš spēlē labajā malā ar 7.numuru...Tomēr Andross Taunsends vēl ir futbolists, kam sevi jāapliecina. Sācis šo sezonu vareni, viņš sev ir pievērsis futbola vērotāju uzmanību visā pasaulē. Tagad sāksies pats grūtākais: no Taunsenda sāks prasīt rezultātu un, ja tā nebūs, tad ažiotāžas nokrāsa ap futbolistu noteikti mainīsies. Šosezon pagaidām desmit spēles „Tottenham Hotspur” un divas Anglijas izlasē. Laiks rādīs, vai Andros Taunsends no futbola sensācijas kļūs par superzvaigzni vai arī uz visiem laikiem paliks atmiņā kā parādība. Spilgta, žilbinoša, taču – ātri gaistoša.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Spēlejot flangā abi ir pilnīgi atšķirīgi spēlētaji. Ja Beils tajā vecumā gāja līdz galam (huggin touchline) tad Tounsends drīzak līdzinās Lenonam, jo abi biežāk ieiet iekša un soda laukuma centru (cutting inside).
Uzmanības pievēršana viņam ir pamatota, jo kopš Lenona labākajām spēlem Anglijas sastāvā, angļiem akūti trūkst ātra labā "vingera", kurš var arī apsrādāt bumbu. Uz doto brīdi, kamēr Lenons ir ļoooti tālu no agrākās formas, angļiem nav neviena cita, kurš izskatās tik cerīgi.
Tā kā viņaambīcijas ir kļūt par kluba leģendu, nevis būt nākamam Cashlijam (lasi Jangs un pārējie, kuris sevi noraka) tad viss būs bumbās. VIenīgā alternatīva Tounsendam, angīem agrāk bija Oxs (Oksleids Čemberleins), bet ja klubs norok, tad ir švaki.
Neizskatās, ka Lenons viņu klubā tik drīz izkonkurēs...