Kompromats
Pagājušajā nedēļā SA+ pastkastītē tika atstāti vairāki sūtījumi, kurus visus varētu salikt lādē, uz kuras rakstīts – kompromats... Vai ziniet, ko tas nozīmē?
Žurnālistiem ik pa brīdim piespēlē dažādus materiālus, turklāt visbiežāk intriģējošie dokumenti tiek atstāti anonīmi. Vienkārši iemesti redakcijas vai izdevniecības pastkastītē ar stingru norādi – personīgi. Mēs neesam naivi un saprotam, ka parasti ar šādām darbībām prese tiek ierauta intrigu virpulī, ko varam saukt arī par izmantošanu. Jā, to apzināmies, bet – katrs gadījums pelna ne tikai kāda aizvainotā vai malā pastumtā, vai – pie katla netikušā revanšu, bet arī sabiedrības tiesības būt informētai. Starp citu, ar Satversmi noteiktās...
Grūti spriest, kāpēc tieši pagājušajā nedēļā šie nezināmie robini hudi aktivizējās – parasti šādas darbības sakrīt ar pilnmēness laiku – taču atsūtīto dokumentu kopiju saturs bija ar zemtekstu. Vienu atklāsim uzreiz: tā ir olimpieša Edgara Maskalāna vēstule Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Bobslejists vasarā nosūtīja korupcijas apkarotājiem vēstuli, kurā izsaka aizdomas par savas stipendijas ceļiem un neceļiem. Runa ir par tā saukto „Solidaritātes” stipendiju, ko no Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) saņem vairāki Latvijas atlēti – olimpieši. Tās apjoms ir 1000 EUR mēnesī un to parasti piešķir ar mērķi, lai atbalstītu sportista gatavošanos olimpiskajām spēlēm. Starp citu, stipendijas piešķiršana paredz arī daļu no finansējuma izmaksāt kā dienas naudu, taču – tikai daļu. Maskalāns uzskata, ka Latvijas olimpiskā komiteja, kas šo finansējumu pati pieprasa, aizstāv un arī saņem, to tālāk virzot sportista treniņu programmu apmierināšanai - pret konkrēto atlētu neesot rīkojusies līdz galam caurspīdīgi. Tā kā daļa no LOK budžeta veido valsts nauda, tad KNAB atbilstoši savai kompetencei, uzsāka pārbaudi. Kurā stadijā tā ir šobrīd – nav skaidrs, vien LOK prezidents Aldonis Vrubļevskis šo rindu autoram atklāja, ka tas visticamāk ir komunikācijas defekts. Proti, atbildīgās amatpersonas neesot nodevušas trīspusējā līguma (LOK, SOK un atlēts) eksemplāru pašam sportistam, kur visas kompetences, atbildības un saistības esot precīzi atrunātas. LOK prezidents uzskata, ka līdz ar to šis pārpratums ir izsmelts, taču – dzirdot, kā no Vankūveras pēc divnieku startiem runāja Edgars Maskalāns, nebūšu izbrīnīts, ka šīs lietas vēl nebeigsies. Ko viņš pateica? Sarunā ar Latvijas Radio žurnālistu bobslejists nemācēja vēl neko bilst par saviem nākotnes plāniem šajā sporta veidā, taču, ja nu punkts tikšot pielikts, tad viņš ļoti daudz pastāstīšot par Latvijas sporta finanšu aizkulisēm... Tobrīd daudzi šai replikai uzmanību nepievērsa, taču tagad – zinot, ka apņēmīgais sportists nav kautrējies rakstīt vēstuli arī uz KNAB – lietas var attīstīties dažādi. Neaizmirsīsim, ka šis turklāt vēl ir vēlēšanu gads, kur ik pa brīdim arī sportistu vārdi tiek pievilkti pie politiskā pīrāga griešanas.
Divas citas aploksnes satur sevī līgumu kopijas: vienā gadījumā starp rindām atradu summu – 500 000 EUR, kas būšot jāmaksā basketbolistam, ja viņš neievēros parakstītā kāda līguma nosacījumus, otra piespēle atklāj kādas amatpersonas algas apjomu, kas mēnesī pārsniedz... nu, labi, par to uzrakstīšu nākamnedēļ, vien pačukstēšu – šķiet mēs uzzināsim vislabāk atalgoto Latvijas sporta funkcionāru. Cipars ir labs!
+1 [+] [-]
Morāle no tā- visi visu ko uzrok, bet no tiesībsargājošajām iestādēm un valdības puses nekādas rīcības lai ko manītu .
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+12 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]