Pie visa vainīgs mazais penis
Nedaudz vairāk kā pirms nedēļas Spānijas Riteņbraukšanas federācijas disciplinārā komisija attaisnoja uz gadu par dopinga lietošanu diskvalificēto trīskārtējo "Tour de France" čempionu Alberto Kontadoru. Vai tad spāņu sporta lepnums vainīgs, ka restorānā viņam pasniegts steiks klenbuterola un plastifikatora garnējumā...
Kā atceramies, ziņa par Kontadora pieķeršanu dopinga lietošanā sporta pasauli pāršalca pagājušā gada vasaras beigās, kam sekoja diskvalifikācija uz gadu. Kontadora organismā konstatēja klenbuterola, ko lieto, lai samazinātu ķermeņa masu un palīdzētu atvieglot elpošanu, klātbūtne. Analīzes arī uzrādīja Kontadora organismā plastifikatoru, ko izmanto pipešu ražošanā un kas varētu liecināt, ka riteņbraucējam veikta asins pārliešana, lai stiprinātu izturību.
Kontadors iesniedza apelāciju, un Spānijas Riteņbraukšanas federācijas disciplinārā komisija, ilgāku laiku izmeklējusi lietas materiālus, nolēma pašas organizācijas pērn piespriesto diskvalifikāciju atcelt.
Trīskārtējais "Tour de France" čempions jau atsācis piedalīties sacensībās un cer ceturto reizi kāpt uz prestižākā daudzdienu velobrauciena augstākā pakāpiena. Protams, ja vien netiks apmierināta Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) apelācija par Spānijas federācijas lēmumu, ko tā gatavojas iesniegt.
Tiktāl prozaiskās lietas, taču interesantākais ir tas, ar ko aizbildinājās Kontadors, kad viņa organismā tika atklātas aizliegtās vielas. Izrādījās, ka riteņbraucējs, neko ļaunu nedomādams, iegājis papusdienot vienā no spāņu restorāniem un pasūtījis steiku, kas izrādījies garnēts ar klenbuterolu un plastifikatoru. Kā nepaveicās - tikpat labi kāds cits to būtu apēdis...
Šajā sakarā franču izdevums "Liberation" ironizē, ka Kontadors ar savu atklāsmi nonācis vismeistarīgāko meļu slavas panteonā (vai arī pasaules lielāko neveiksminieku slavas zālē). Un piebilst - melošanas mākslai nepieciešams talants, un sportisti, kurus pieķer dopinga lietošanā, šajā jomā sasnieguši ļoti augstu līmeni.
1998. gadā tenisists Petrs Korda, taujāts, kā viņa organismā nokļuvis nandrolons, skaidroja, ka apēdis pārāk daudz liellopu gaļas, kurā bijuši hormoni, kurus izmanto govju audzēšanā. Tomēr izmeklēšana parādīja, ka tādā gadījumā Kordam būtu nepieciešams 20 gadus pēc kārtas katru dienu apēst 40 govis!
Dažkārt izrādās, ka sportisti ir pārāk lieli gardēži. Riteņbraucējs Žilberto Simoni, ko pieķēra kokaīna lietošanā, paskaidroja, ka šī viela viņa organismā nokļuvusi ar kokas konfekšu, kas atvestas no Peru, starpniecību. 1992. gadā Losandželosas olimpiskā čempiona riteņbraukšanā Aleksisa Grevāla analīzes arī uzrādīja dopinga klātbūtni, un sportists, nevilcinoties paskaidroja - pie visa vainīgas magoņu kūkas. Pēc 16 gadiem Grevāls uzrakstīja garu rakstu, kurā pastāstīja par regulāro dopinga lietošanu, paziņojot, ka ļoti nožēlojot notikušo.
Gardai maltītei nepieciešams arī kas uzdzerams. Floids Lendiss, kura organismā aizliegtās vielas atklāja "Tour de France" velobrauciena, kurā viņš uzvarēja, laikā, padevīgi ziņoja, ka vai nu kļuvis par alkoholiķi, vai arī ir tuvu tam. Izrādās, ka iepriekšējā vakarā Floids izdzēris pārāk daudz alus, kas varējis "palielināt testosterona un epitestosterona līmeni". Taču pēc ilgākas "laušanās" Lendiss atzinās. Savulaik Floids pat apsūdzēja savu kolēģi Lensu Ārmstrongu dopinga lietošanā...
Kad neizdodas novelt vainu uz pārtiku, vienkāršākais attaisnošanās veids ir piesaukt ģimenes locekļus, pat suņus. 2002. gadā lietuviešu riteņbraucēja Raimonda Rumša sievu Edīti aizturēja uz robežas - viņas mašīna bija pilna ar dopinga preparātiem. Edītes vīrs, kurš tobrīd svin uzvaru vienā no "Tour de France" posmiem, paskaidro, ka zāles domātas Lietuvā dzīvojošajai sievasmātei.
Beļģu riteņbraucējs, nu jau nelaiķis pēc ilgām mocībām, Franks Vanderbruks, 2002. gadā, kad kārtējo reizi viņa organismā konstatēja klenbuterola klātbūtni, paziņoja, ka preparāts domāts viņa sunim, kas sirgst ar astmu.
Dažs labs lietā iejauc pat nelaiķus. Tailers Hemiltons 2004. gadā pēc pieķeršanas pilnā nopietnībā skaidroja, ka paaugstinātais sarkano asinsķermenīšu līmenis viņam ir vēl no mātes miesām, kur par donoru nevilšus kļuvis nākamā riteņbraucēja dvīņubrālis, kurš saules gaismu tā arī neieraudzīja. Ārsti pēc pieķeršanas uzskatīja, ka pirms sacensībām Hemiltonam pārlietas viņa paša asinis, tikai bagātinātas ar skābekli.
Ņemot vērā to, ka sportisti ir visnotaļ enerģiski cilvēki, saprotams, ka izskaidrošanās gadījumos pēc pieķeršanas vainu var uzvelt arī seksam. 2007. gadā futbolista Marko Borjello, kurš tolaik spēlēja "Milan" klubā, organismā konstatēja kortizonu. Toreiz kājbumbas meistars stāstīja, ka viņa sievai ārsti konstatējuši vaginālo infekciju un ka viņa ārstējusies ar ziedi, kuras sastāvā bijis kortizons. Un pēc seksuālā kontakta aizliegtā viela arī nonākusi futbolista organismā. Loģiski.
Spāņu skrējējs Daniēls Plaza, kurš 1996. gada Atlantas olimpiādē izcīnīja sudraba medaļu 20 km distancē un kuru pieķēra nandrolona lietošnaā, skaidroja, ka viela nonākusi tur, kur tai nevajadzētu būt, kad viņš orāli esot apmierinājis grūtniecībā esošo sievu.
Tīri vai negals ar šīm sievietēm. 1998. gadā amerikāņu sprinteris Deniss Mičels paaugstināto testosterona līmeni izskaidroja ar savu lielo alus mīlestību un pārāk ilgo seksu ar sievu! Viņš atzīstas: "Viņai bija dzimšanas diena, un viņa to bija pelnījusi".
Divkārtējais Pekinas olimpisko spēļu čempions amerikāņu skrējējs Lašons Merits izmantoja preparātu, kura sastāvā ir dehidroepiandrosterons, visai savdabīgam nolūkam... 2010. gada maijā viņš ar samulsuma izteiksmi sejā paskaidroja, ka gribējis palielināt sava dzimumlocekļa izmēru. "Lai arī kāds nesekotu sods, to pat nevar salīdzināt ar pazemojumu un kaunu, kādu piedzīvoju šobrīd," atzīstoties, žurnālistiem stāstīja Merits. Ja viņš būtu skatījies filmas par Ostinu Pauersu, zinātu, ka nav labāks līdzeklis par veco labo pneimatisko peņa palielinātāju.
+12 [+] [-]
+6 [+] [-]
+1 [+] [-]
daudziem garīgi un fiziski nepilnīgiem jaundzimušajiem un vēl nezinu ko, visu cieņu tiem kuri nelietojot dopingu spēj sasnigt pasaules klases rezultātus!
+7 [+] [-]
+1 [+] [-]