KHL vilšanās un pārsteigums
Kontinentālās hokeja līgas trešajā sezonā aizvadīta pirmā daļa - regulārais čempionāts. Labākās 16 komandas turpinās cīņu par Gagarina kausu (reāli gan par trofeju var spēkoties 4-5 komandas, taču tas jau ir cits temats), bet pārējās 7 komandas sezonu jau ir pabeigušas. Skaidrs, ka sezonas vilšanās un patīkamākais pārsteigums jāmeklē turnīra tabulu pretējos polos.
Vilšanās. Skaidrs, ka savu komandu sniegumā ir vīlušies Ņižņijnovgorodā un Habarovskā, Čeļabinskā un Novokuzņeckā, Jekaterinburgā un Čehovā, taču laikam piekritīsiet, ka sezonas lielākā vilsanās ir Maskavas CSKA. Slavenākais Krievijas hokeja klubs, viens no slavenākajiem un titulētākajiem hokeja klubiem pasaulē aizvadītajā sezonā gluži vienkārši izgāzās, kaut gan pirms starta tas tika likts augstu un CSKA paredzēja vienu no labākajām sezonām.
Uz papīra, izņemot vārtsargu līniju, tā arī izskatījās - CSKA sāka sezonu ar četriem pasaules čempioniem (aizsargi Konstantīns Korņejevs, Petrs Časlava, Karels Pilāržs un uzbrucējs Jans Mareks) un divkārtējo Stenlija kausa ieguvēju Vjačeslavu Kozlovu sastāvā. Plus vēl Deniss Paršins, Iļja Zubovs, Jakovs Rilovs, Georgijs Mišarins, Nikolajs Proņins, Jans Ščastnijs, Aleksejs Badjukovs, Vjačeslavs Kuļomins, Dmitrijs Moņa, Sergejs Andronovs un citi vairāk vai mazāk pazīstami hokejisti. Hokeja aprindas bija neizpratnē, kāpēc jauns līgums netika piedāvāts vārtsargam Konstantīnam Baruļinam ("Atlant" vārtos kļuva par vienu no labākajiem vārtsargiem KHL un reāli var tikt Krievijas izlasē), kurš, kā izrādījās, nemaz nepieprasīja astronomisku algu. Hokeja aprindas brīnījās par čehu uzbrucēja Tomāša Netika uzaicināšanu, arī 2001. gada pasaules čempiona Pilārža atrašanās CSKA rindās izraisījā šaubas, jo pēdējās sezonās šis aizsargs īpaši neizcēlās un viņa labākās sezonas jau ir aiz muguras. Taču ne tikai kļūdas sastāva komplektēšanā (Mareks, piemēram, bija viens no rezultatīvākajiem komandā, taču tuvāk sezonas vidum apmēram puse no komandas ar viņu nemaz nesarunājās) bija izgāšanās iemesls. CSKA galvenais treneris Sergejs Ņemčinovs arī šosezon apliecināja savu neprasmi saprasties ar zvaigznēm jeb vienkārši spēlētājiem, kas izceļas uz citu fona. Taču Ņemčinovam bija viens spēcīgs trumpis - Vjačeslava Fetisova atbalsts. Ar tādu aizmuguri var atļauties ne tā vien izgāzties. Starp citu, Ņemčinovs bija arī kluba ģenerālmenedžeris, tā ka arī komandas sastāvu komplektēja viņš pats. Uz papīra viss izskatījās cerīgi, bet uz ledus... Laikam jau lielā mērā arī likumsakarīgi.
Patīkams pārsteigums. Par savas komandas tikšanu Gagarina kausa izcīņā ļoti priecājas Minskā un visā Baltkrievijā, taču ne Minskas "Dinamo" atdodam patīkamā pārsteiguma godu, bet gan Hantimasijskas "Jugra". Ja CSKA izgāšanās bija vairāk vai mazāk likumsakarīga, tad likumsakarīgs bija arī "Jugra" sniegums. Daudziem - necerēti labais un saturīgais sniegums.
Krievijas Augstākā līga, kur "Jugra" pērn uzvarēja, ir tik spēcīga? Nevajag pārspīlēt - salīdzinājumā ar pagājušo sezonu, "Jugra" rindas (pirms sezonas starta) bija pametuši 16 spēlētāji, bet klāt nāca 19 spēlētāji. Tā ka šosezon tā bija pavisam cita "Jugra". Taču nevajag Augstākās līgas līmeni arī nonicināt, jo, piemēram, Ivans Hlincevs, Igors Skorohodovs, Jevgeņijs Muratovs, Aleksejs Pepeļajevs un Dmitrijs Altarjovs bija Hantimansijskas līderi Augstākajā līgā un viņi tādi palika arī KHL. "Jugra" rindās pirms sezonas bija hokejisti, kas savulaik NHL draftā bija 10. (Mihails Jakubovs), 11. (Pāvels Vorobjovs) un 13. (Mareks Zagrapans) vietā! Plus vēl viens no Krievijas izlases vārtsargiem, 2008. gada pasaules čempions Mihails Birjukovs un virkne hokejistu, kas nav nekādas zvaigznes, taču tie ir spēlētāji ar spēļu pieredzi labākajos Krievijas hokeja klubos, arpanākumiem janatnes un junioru izlasēs, kā arī plus labi leģionāri (arī Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis). "Jugra" jau diezgan savlaicīgi nodrošināja sev vietu Gagarina kausa izcīņā, kas bija pārsteigums, taču komandas sniegums kopumā gan laikam nav nemaz tik liels pārsteigums. "Jugra" ir regulārā čempionāta patīkamākais pārsteigums tieši kā komanda. Turklāt tās galvenais treneris, savulaik pazīstamais Maskavas "Spartak" un PSRS izlases uzbrucējs Sergejs Šepeļevs (1984. gada olimpiskais čempions, trīskārtējais pasaules čempions un 1981. gada Kanādas kausa ieguvējs; atceraties taču "Spartak" lielisko maiņu Kapustins-Šepeļevs-Šaļimovs) pērn uzvarēja ar "Jugra" augstākajā līgā un šogad sekmīgi debitēja KHL. Ja nonāksim līdz nominācijai treneris-sezonas atklājums, tad 55 gadus vecais Šepeļevs būs viens no reālākajiem kandidātiem uz to.
+3 [+] [-]
Takā Jugras panākumi KHL ir gana likumsakarīgi.
+7 [+] [-]
+4 [+] [-]
+5 [+] [-]
Anatolij! Tu joko???
23 spēles 6 uzvaras 10 zaudējumi 89.4 seivu % 3.25 ripas pa spēli! Būtu baigais nopelns Jurgas panākumos? Tur ta jau Jugra viennozīmīgi var pateikt paldies drīzāk tādam Birjukovam, kam gan spēļu skaits, gan statistika ir krietni labāka nekā Edžam un tieši pateicoties Birjukovam un viņa pat ļoti solīdajam sniegumam vārtos Jugra ir tur kur ir!
Edžam šī sezona no sportiskā viedokļa noteikti nav ierakstāma ar + zīmi... iespējams tikai no finansiālā viņa ir ar + zīmi!
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Sezonas lielākais nepatīkamais pārsteigums - Minskas "Dinamo" un Maskavas "CSKA".
Runājot par RD tad vilšanos sagādāja Troters un Hartigans. Tiesa, Trotera gadījumā tā ir treneru vaina.
RD lielākais patīkamais pārsteigums noteikti bija Dārziņa un Miķeļa spēja uzņemties līdera lomu, kā arī Holta negaidīti pārliecinošais sniegums.