Sporta ģēniji un latvju hokeja migranti
Viņdien saņēmu kāda "SA" un "SA+" lasītāja niknu vēstuli, ka viņš manas Znaroka intervijas dēļ, kurā pasaku paldies Oļegam un vēl pieciem t.s. migrantiem - Maticinam, Čudinovam, Froļikovam, Nazarovam un Klinšovam - par ieguldījumu "Dinamo" un Latvijas hokejā, vairs "SA" un "SA+" nelasīšot. Jā, teikt paldies mūsu pusē nav pieņemts, taču šis cilvēks rosināja padomāt, kas tad ir mūsu puiši Zviedrijā, Somijā, Šveicē un citur. Gribam to atzīt vai nē, bet vairākums pēc būtības ir otrās un trešās šķiras hokeja migranti...
Kā brāļi Morozovi, Šeļags, Brezgins, Skopovs, Hamrakulovs, Avdejevs, Gross un vēl vairāk duči Krievijas spēlētāju, kas savulaik netika "Dinamo" un daudzi netika pat "Dinamo" tuvumā. Kā man dēvēt visus tos mūsu puišus, kas apsēduši Zviedrijas 1. (respektīvi - 3. ) līgu, Somijas 3. un 4. līgu, Francijas 2. un 3. līgu? Taču hokeja migranti, kas visā visumā maz ko dod šo valstu hokeja attīstībai, jo reti kurš izsitās līdz Zviedrijas Elites sērijai vai Somijas SM līgai. Ja gribētos vēl skarbāk - labākas dzīves meklētāji. Tāpat kā viss krievu un baltkrievu migrantu bars laika posmā no 1945. līdz 1991. gadam. Skaidrs, ka šāds salīdzinājums kārtīgu letiņu aizvainos. Kā tad tā? Puiši cīnās, lai tiktu augšup pa hokeja kāpnēm, bet te viens viņus salīdzina ar krievu un baltkrievu migrantu bariem.
Skaidrs, ka arī šāds hokeja migrants pamazām iedzīvojas jaunajā mītnes zemē, un Latvija viņam ar laiku paliek tikpat sveša kā krievu hokeja migrantiem Čeļabinska, Kirovečepecka, Uhta, Inta vai Apatīti. Jo jaunā zeme ir ievilkusi savā dzīvē, apņemtas amerikāņu, kanādiešu, dāņu vai vācu sievas. Akurāt kā tiem jaunajiem puikām, kas ar hokeja somu plecos Rīgā ieradās no Krievijas. Bet domas par pārrašanos uz dzīvi Latvijā atbīdītas stipri tālu. Reizi pāris gados atbrauc ciemos, ar vecākiem un draugiem pačalo draugos vai skupe...
Vai es nosodu tos mūsu hokeja migrantus, kas palikuši jaunajā mājvietā? Nē! Kādas man būtu tiesības to darīt? Vai es varu piedāvāt Amerikā universitāti beigušam Latvijas hokejistam 3000 dolāru mēnesī? Nevaru. Vai visiem šiem puišiem, kas beiguši spēlēt ārzemēs, Latvija var piedāvāt normālu atalgojumu par trenera darbu? Protams, nevar. Bet visiem gribas dzīvot un ēst jau šodien un tūlīt...
Skaidrs, ka šis Amerikā dzīvojošo (palikušo) Latvijas hokejistu saraksts ir ļoti nepilnīgs, bet, lamājot Znaroku, Maticinu un pārējos migrantus, der atcerēties arī viņus. Lielākā daļa no viņiem ir spēlējusi Latvijas nacionālajā, U-20 vai U- 18 izlasēs.
Ulvis Katlaps (1968.)
Gatis Ceplis (1971.)
Igors Hatuļevs (1971.)
Artūrs Kupaks (1973.)
Vilnis Nikolaisons (1973.)
Ivars Mūzis (1973.)
Sergejs Gerasimovs (1973.)
Viktors Filatovs (1974.)
Sergejs Linčuks (1974.)
Jurijs Gusaks (1975.)
Mihails Salijenko (1976.)
Sandijs Girvičs (1976.)
Mārtiņš Lāns (1977.)
Dmitrijs Derjabins (1978.)
Aleksandrs Andrejevs (1979.)
Juris Avotiņš (1979.)
Sergejs Siņicins (1979.)
Igors Ivanovs (1980.)
Sergejs Vahmistrovs (1982.)
P. S. Zinātāji sarakstu drīkst labot un papildināt.
+5 [+] [-]
+6 [+] [-]
Viens maziņš mazītiņš retorisks jautājums - vai Uldis Katlaps, vai, teiksim, Igors Ivanovs vai Sergejs Vahmistrovs, aizbraucot uz ASV, izrādījha elementāru cieņu šai valstij un iemācījās angliski? Es būtu gatavs derēt, ka pāris mēnešu laikā.
tagad salīdzinošs jautājums - vai PSRS hokeja migranti, izrādot cieņu Latvijai, iemācījās latviešu valodu? Atbilde ir.... garš daudzpunkts.
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
-3 [+] [-]
Un par to, ka mūsu pusē paldies teikt nav pieņemts - pilnīgs sviests. Par ko man būtu jāsaka paldies? Vai paldies drīzāk nav jāsaka personai, kura ir pārcēlusies uz de facto Eiropu no dziļas Krievijas vidienes un iegūst iespēju spēlēt Latvijas izlasē - iespēju, ko tie nekad, nemūžam neiegūtu savas etniskās valsts izlasē? Paldies par ko?
[+] [-]
-2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
p.s. arī dinozauri nemainījās - un beigās izmira ...
-1 [+] [-]
Tas, ka viņi labāk izvēlējās kaut kādu naudiņu nopelnīt, nevis spēlēt HK Rīga, jau ir cits jautājums.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
Tas, kas man riebās Matuļa rakstā - pirmkārt jau virsraksts "Znaroks, kādu mēs visi cienām" vai kaut kā tā. Kādi "visi"? Kā tā var vispārināt?
Otrkārt, žurnālists ir tādēļ, lai uzdotu jautājumus. Žurnālistam intervējot vajadzētu izvilināt no intervējamā lasītājiem intereantas tēzes un atziņas. Piekrītu, tās var būt pretrunīgas, kādam var nepatikt - galu galā intervējamajam ir savi uzskati. Arī Znarokam. Tači, ja žurnālists pats intervējamā priekšā izplājas kā lupata, sākot ar virsrakstu un beigās ar pateicībām par migrantu iebraukšanu - tā vairs nav intervija. Un, ja pēc tam, atbildot uz jautājumu, tiek piesaukti tautas skaitīānas rezultāti - tas vienkārši nav pareizi.
Mari777 - atšķirība ir tāda kā starp PSRS režīmu un Rietumeiropu vai ASV. Ne vairāk un ne mazāk.
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Matula kungs, kas ir skupe..?
+2 [+] [-]