Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:459, Did:0, useCase: 3

Nedēļa sporta vēsturē. Senna peldēja, peldēja...

Nedēļa sporta vēsturē. Senna peldēja, peldēja...
Airtons Senna Adelaidas brauciena vadībā, viņam uz papēžiem min Naidžels Mansels. Līdz finišam aizbrauks tikai brazīlietis
FOTO: "bbc.co.uk"

Ja jums šķiet, ka šāgada Korejas F1 pasaules čempionāta posmā piedzīvotais (lietus dēļ) ir kaut kas ārkārtējs autosporta karaliskajā klasē, tad ko teiksiet par 1991. gada 3. novembra Austrālijas posmu Adelaidā, kad piloti spēja veikt tikai 14 apļus (oficiāli)...

Šis joprojām ir īsākais F1 pasaules čempionāta posms. Braucējiem ierēķināti nieka 52 veikti kilometri, sacenšoties 24 minūtes.

Adelaidas ielu trase nebija no garākām, vēl īsāks aplis pieder tikai Monako GP, tāpēc 305 kilometru braucienā pilotiem vajadzēja veikt vairāk par astoņiem desmitiem riņķojumu. Taču todien līdzjutēji redzēja tikai 16 veiktus apļus, bet oficiālajā protokolā (tātad ar ierakstu vēsturē) parādījās cipars 14.

Visam par iemeslu - spēcīgais lietus, kas pārņēma Austrālijas dienvidus stundu pirms starta. Sacīkstes sākumu pārcēla, taču vēlāk, kad nokrišņu intensitāte nedaudz pierima, pilotiem tomēr nācās doties distancē. Lietus ūdeņu pārpilnajā pilsētas ielu trasē mašīnas slīdēja, griezās kā vilciņi un šausminoši bieži iekļuva avārijās.

Cīņā par augstāku vietu sadūrās komandas biedri no "Benetton" Mihaels Šūmahers un Nelsons Pikē (brazīliešu veterānam šī bija pēdējā sacīkste karjerā, un viņš mēģināja apsteigt lieliski startējušo vācieti).

Šūmahera braucamais sagriezās, un tajā ietriecās Žans Alezī no "Ferrari" un nez no kurienes starp līderiem izpeldējušais Nikolā Larīni ("Modena-Lambo"). Maurīco Gudželmins pilnā ātrumā taranēja betona nožogojumu starta-finiša taisnē. Pie zilumiem un brūcēm tika divi tajā vietā atrodošies tiesneši.

Pēc desmit veiktajiem apļiem lietus atsākās ar jaunu sparu, un cits pēc cita notika incidenti, izslīdēšanas, avārijas, no kurām neizvairījās ne Larīni un Pjerluīdži Martīni, ne Mikēle Alboreto un Gerhards Bergers, ne Naidžels Mansels.

Visbeidzot 16. aplī līderis Senna deva pirmos mājienus tiesnešiem pārtraukt sacīksti. Ņemot vērā to, ka Senna jau bija nodrošinājis čempiona titulu, arī Konstruktoru kausa ieguvējs jau tika noskaidrots, bet traģēdijas nevienam nebija vajadzīgas, drīz vien trasē parādījās sarkanie karogi. Kā stāsta aculiecinieki, starta-finiša taisnē ūdens burtiski plūda...

Leģendārais britu komentētājs Mjurejs Vokers atceras, ka tobrīd situācija trasē bija šāda: Senna ("McLaren"), Pikē ("Benetton"), Džanni Morbidelli ("Ferrari"), Andrēa Čezāris ("Jordan"), Alesandro Dzanardi ("Jordan"), Stefano Modena ("Tyrrell").

Taču pēc tālaika noteikumiem oficiālajos protokolos tika ierakstīta situācija pēc 14 apļu veikšanas, proti, Senna tā arī palika pirmais, taču ar otro pozīciju gandarīja Manselu, kurš arī nopietni avarēja 16. aplī un vēlāk tika nogādāts uz veselības pārbaudēm slimnīcā, kā dēļ nevarēja piedalīties apbalvošanas ceremonijā (par laimi, viss izrādījās kārtībā), bet trešo - Bergeru (sacīkšu apturēšanas brīdī sadauzīja mašīnu).

Starp citu, posma rīkotāji pēc desmit minūtēm plānoja atsākt sacīksti, taču pēc Sennas un Rikardo Patrēzes protestiem tas nenotika. "Nedomāju, ka tā bija sacīkste, vienkārši visi mēģināja noturēties trasē," vēlāk izteicās Senna.

Seši labākie braucēji saņēma pusi no nopelnītajiem punktiem. F1 vēsturē tas notika tikai ceturto reizi (pirmo - 1975. gada Spānijas GP, kad avarēja Rolfs Štommels un bojā gāja pieci līdzjutēji), trijās no tām - lietus dēļ.

Čempionāta kopvērtējumā tas neko nemainīja - Senna kļuva par čempionu, bet viņa pārstāvētā "McLaren" ar 14 punktu pārsvaru pār "Williams" septīto reizi savā pastāvēšanas vēsturē ieguva Konstruktoru kausu. Ceturto un pēdējo sadarbībā ar dzinēju ražotāju "Honda".

Citi zīmīgi notikumi šajā nedēļā

25. oktobris
2005 Spāņu F1 pilots Fernando Alonso 24 gadu un 58 dienu vecumā kļūst par jaunāko pasaules čempionu F1 vēsturē, šo sasniegumu atņemot Emersonam Fitipaldi.
2005 Paolo Maldīni "Milan" un "Trevizo" mačs ir 571. Itālijas futbola A sērijā, līdz ar to viņš labo vārtsarga Dino Dzofa līgas rekordu (570 mači no 1961. līdz 1983. gadam). Maldīni A sērijā debitēja 1985. gada 20. janvārī izbraukuma spēlē pret "Udinese" (1:1).
2002 "Arsenal" kluba pussargs Žilbertu Silva mačā pret "Eindhoven" gūst vārtus jau 20. sekundē, atkārtojot "Juventus" uzbrucēja Alesandro Delpjero 1997. gadā uzstādīto ātrākā panākuma Čempionu līgas futbolā rekordu.
1990 Evanders Holifīlds cīņā par pasaules čempiona titulu boksā supersmagsvariem trešajā raundā nokautē Basteru Duglasu.
1988 Amerikāņu peldētājs Mets Biondi Seulas olimpiskajās spēlēs izcīna savu piekto zelta medaļu (50 m un 100 m brīvajā stilā, 4x100 un 4x200 m brīvā stila stafetēs, 4x100 m kompleksajā peldējumā). Viņa rēķinā arī sudrabs 100 m tauriņstilā un bronza 200 m brīvajā stilā. Biondi atzīst par Seulas spēļu labāko sportistu.
1983 Nelsons Pikē pirmajā F1 pasaules čempionāta Eiropas GP Brendshečā apsteidz Alēnu Prostu un Naidželu Manselu.
1964 Antons Gēsinks kļūst par pirmo olimpisko čempionu džudo, nebūdams japānis.
1962 Sonijs Listons Čikāgā notikušajā cīņā par pasaules čempiona titulu boksā supersmagsvariem pirmajā raundā nokautē Floidu Patersonu. 1964. gadā Listons titulu zaudēs Muhamedam Alī.

26. oktobris
1999 "F1 Holdings" (tai pieder F1 TV translāciju pārdošanaas tiesības) prezidents Bernijs Eklstons iztirgo 12,5% savu kompānijas akciju Morganam Grenfelam no "Deutsche Bank" par 1,5 miljardiem USD.
1999 Pēc piecu gadu pārtraukuma basketbola laukumā atgriežas Maģiskais Džonsons. Viņš Zviedrijas čempionāta mačā pret "Shalen", pārstāvot "Magic M7" klubu, gūst 11 punktus, izcīna deviņas atlēkušās bumbas un izdara 14 rezultatīvas piespēles.
1984 Maikls Džordans debitē NBA. Čikāgas "Bulls" spēlē pret Goldensteitas "Warriors" (109:93) viņš gūst 16 punktus.
1956 Pasaules ziņu aģentūras aplami vēsta par leģendārā futbolista majora Ferenca Puškāša bojāeju Budapeštas ielās ungāru cīņās ar padomju armiju. Kā zināms, Puškāšs tobrīd kopā ar savu klubu "Honved" atradās Spānijā un vēlāk līdz ar Šandoru Kočišu un Žoltanu Čiboru pieprasīja politisko patvērumu.
1951 Rokijs Marčiano cīņā par pasaules čempiona tiitulu boksā supersmagsvariem "Madison Square Garden" arēnā pieveic Džo Luisu.
1863 Vairāku angļu futbola klubu pārstāvji sāk darbu pie vietējās futbola asociācijas nodibināšanas un standartizētu šīs spēles noteikumu izstrādāšanas. Kopumā pārstāvji pulcējās sešas reizes, līdz 1863. gada 8. decembrī visi papīri tika parakstīti. Vārds "soccer", domājams, radies no "SOCial CERemony", bet "football", lai šo spēli atšķirtu no Anglijā populārā polo, kur spēlētāji cīnās, sēžot zirgiem mugurā (futbola gadījumā, kā saprotat, akcents likts uz pašu kājām).

27. oktobris
1990 Tiek fiksēts lielākais regbija spēles apmeklējums ārpus Austrālijas. Vemblija stadionā Londonā angļu maču ar austrāliešiem (19:12) vēro 54 569 skatītāji.
1980 Deivs Griliss uzstāda pasaules rekordu braucienā uz ātrumu ar divriteni, sasniedzot 94,37 km/h.
1974 Francūziete Šantāla Langlāsa Ņūfrisāžā (Francija) uzstāda pasaules rekordu maratonskrējienā - 2.46:24.
1968 Mehiko notiek XIX vasaras olimpisko spēļu svinīgā noslēguma ceremonija.
1962 Austrāliešu peldētāja Dona Freizere kļūst par pirmo sievieti, kura 100 m distanci veikusi ātrāk par minūti - viņa finišē pēc 59,9 sekundēm.
1946 Netālu no Azoru salām aviokatastrofā bojā iet Alžīrijā dzimušais franču bokseris Marsels Serdāns (ringā 113 uzvaras un četri zaudējumi) un visi cilvēki, kuri atradās lidaparātā, ieskaitot slaveno vijolnieci Žineti Nevū. Serdāns, kam bijušas romantiskas attiecības ar Edīti Piafu, bija ceļā uz ASV, lai aizvadītu cīņu pret Džeiku Lamotu, kura dzīve atspoguļota 1980. gada filmā "Niknais bullis".
1925 Freds Valters patentē ūdensslēpes.

28. oktobris
1997 NBA apstiprina Dī Kentneri un Violetu Palmeri par pirmajām sievietēm, kuras vadīs kādu no Ziemeļamerikas profesionālo līgu spēlēm.
1984 Ņujorkas maratonā pirmo reizi fiksēts nāves gadījums, kad distancē saļimst un viņsaulē aiziet franču skrējējs.
1978 Donalds Ričijs uzstāda neoficiālo pasaules rekordu 100 km skrējienā - septiņas stundas, 27 minūtes un 22 sekundes.
1975 Kelvins Mērfijs no Hjūstonas sāk savu 58 spēles ilgušo precīzo soda metienu sēriju.
1900 Pēc piecu mēnešu ilgām cīņām Parīzē noslēdzas otrās vasaras olimpiskās spēles.

29. oktobris
1997 Kristians Vjēri kļūst par pirmo itālieti, kurš guvis vārtus futbola spēlē Krievijā. Tas notiek 1998. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas mačā (1:1).
1986 Kirks Millers uzstāda Ņūdžersijas "Devils" NHL kluba rekordu, mačā pret Pitsburgas "Penguins" (8:6) sakrājot sešus rezultativitātes punktus.
1960 Muhameds Alī (tolaik vēl Kasiuss Klejs) aizvada pirmo cīņu profesionālajā ringā, Luisvilā sestajā raundā nokautējot Taniju Hansekeru.

30. oktobris
2006 64 gadu vecumā ar sirdstrieku mirst austrāliešu skrējējs Pīters Normens, kurš 1968. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Mehiko pēc 200 m skrējiena stājās uz pjedestāla līdzās amerikāņiem Tomijam Smitam un Džonam Karlosam, lai saņemtu nopelnīto sudraba medaļu. Kā zināms, Smits un Karloss no pjedestāla visai pasaulei parādīja "melno varas" zīmi. Normenam pret to nekādu iebildumu nebija, un viņš kļuva par labu draugu abiem amerikāņiem, kuri Normena bērēs nesa zārku ar aizgājēju.
1996 Turcijas futbola klubs "Fenerbahce" pārtrauc savu 40 gadu garo neveiksmju sēriju "Old Trafford" stadionā, Čempionu līgas mačā ar 1:0 pieveicot vietējo "Manchester United".
1993 Toronto "Maple Leafs" klubs pēc desmit uzvaru sērijas NHL čempionāta ievadā cieš pirmo zaudējumu.
1974 Muhameds Alī Zairā (vēlākajā Kongo Demokrātiskajā Republikā) cīņā par pasaules čempiona titulu boksā supersmagsvariem astotajā raundā nokautē Džordžu Formenu un kļūst tikai par otro savas svara kategorijas pārstāvi pēc Floida Patersona, kurš atguvis jostu.
1900 "Medison Square Garden" arēnā Ņujorkā atklāj pirmo autošovu pasaulē.

31. oktobris
2001 Divas dienas pēc kritiena treniņbraucienā Austrijas Alpos mirst 31 gadu vecā slavenā franču kalnu slēpotāja Režīna Kavaņū.
2000 Zviedrs Svens Jērans Eriksons, kurš līdz tam vadīja Romas klubu "Lazio", kļūst par pirmo Anglijas futbola izlases treneri - ārzemnieku.
1999 24 gadu vecumā no avārijā Fontanā (Kalifornijas štats, ASV) "Marlboro 500" "Indycar" sacīkstē gūtajām traumām mirst talantīgais kanādiešu formulu pilots Gregs Mūrs.
1999 F1 sezonas pēdējā sacīkstē Sudzukā (Japānas GP) savu otro pasaules čempiona titulu nodrošina soms Mika Hakinens. "Ferrari" pirmo reizi 16 gadu laikā izcīna Konstruktoru kausu. Šīs ir atvadu sacīkstes 1996. gada pasaules čempionam Deimonam Hilam.
1993 25 cilvēki iet bojā Ganas un Kotdivuāras futbola izlašu mača laikā.
1968 Milvoki "Bucks" basketbola klubs izcīna savu pirmo uzvaru - 138:118 pret Detroitas "Pistons" (sezonas sestajā cīņā).
1908 Londonā tiek slēgtas IV vasaras olimpiskās spēles.
1903 Glāzgovā tiek atklāts sava laika lielākais futbola stadions "Hampden Park" (1910. gadā tas spēja uzņemt 125 000 skatītāju). Stadiona atklāšanas mačā "Glasgow Rangers" ar 1:0 pārspēj "Celtic".

1. novembris
1990 Tiesa piespriež Maikam Taisonam samaksāt 100 USD Sandrai Millerei par viņas krūšu aizskaršanu.
1987 Jaunzēlande ar 106:4 pieveic Japānu, uzstādot jaunu Pasaules kausa izcīņas rekordu regbijā.
1984 Maiks Bosī NHL čempionāta spēlē pret Monreālas "Canadiens" gūst četrus vārtus, taču viņa pārstāvētā Ņujorkas "Islanders" zaudē ar 5:6, sabojājot kluba statistiku. Kad kāds no "saliniekiem" iepriekš bija guvis vismaz trīs vārtus spēlē, ņujorkieši izcīnīja 77 uzvaras, bet tagad piedzīvoja trešo zaudējumu.
1984 Tiek aizvadīta pirmā NBA spēle "LA Memorial Sports Arena" zālē - vietējā "Clippers" ar 107:105 pārspēj "Knicks".
1977 Krievu svarcēlājs Vasīlijs Aleksejevs 80. reizi pēc kārtas uzstāda pasaules rekordu svara kategorijā virs 110 kg. Šo unikālo sēriju viņš sāka 1970. gada janvārī. Pa šiem astoņiem gadiem Aleksejevu nevienam neizdevās pārspēt, viņš izcīnīja pasaules un Eiropas čempiona titulus, uzvarēja 1972. un 1976. gada olimpiskajās spēlēs un kļuva par pirmo atlētu, kurš trīscīņā (raušana, grūšana un spiešana) pārsniedza 600 kg.
1959 Pirmo reizi NHL vārtsargs (Žaks Plānts) spēlē izmanto masku.
1946 Ņujorkas "Knicks" pirmajā NBA basketbola spēlē Toronto ar 68:66 pieveic vietējo "Huskies". Spēli vēro 7090 līdzjutēji.
1924 Nodibina pirmo NHL amerikāņu komandu - Bostonas "Bruins".
1897 "D' Azeglio" augstskolas studentu grupa nolemj dibināt futbola klubu, kam dod nosaukumu "Juventus". Par pirmo prezidentu kļūst Enriko Kantari. 1923. gada jūlijā FIAT dibinātāja dēlu Eduardo Anjelli ievēl par nākamo prezidentu. 1947. gadā Eduardo dēls Džovanni pārņem tēva pienākumus klubā.

2. novembris
2008 Finišējot piektajā vietā F1 pasaules čempionāta Brazīlijas GP, 23 gadus vecais Lūiss Hemiltons nodrošina pasaules čempiona titulu, kļūstot par jaunāko un pirmo tumšādaino pilotu, kam tas izdevies.
2008 Finišējot otrais Japānas rallijā starp "Ford" pārstāvjiem Hirvonenu un Latvalu, "Citroen" francūzis Sebastjans Lēbs kļūst par pirmo pieckārtējo pasaules čempionu, apsteidzot Juhu Kankunenu un Tomiju Makinenu.
2000 Pirmo reizi 15 gadu laikā Garijs Kasparovs zaudē pasaules čempiona titulu šahā. 15 partiju mačā Londonā viņu ar 8,5:6,5 pārspēj 25 gadus vecais Vladimirs Kramņiks.
1999 NBA ievieš virkni izmaiņu basketbola noteikumos, lai spēli padarītu skatāmāku. Tiek pieņemts lēmums par dopinga pārbaudēm basketbolistiem.
1992 Maģiskais Džonsons otro reizi paziņo par NBA karjeras beigšanu.
1990 Pirmā NBA spēle "Target Center" arēnā, kurā mājinieki Minesotas "Timberwolves" ar 98:85 pārspēj Dalasas "Mavericks".
1988 Meksikāņu radio palaiž baumas, ka Maiks Taisons gājis bojā autokatastrofā.
1970 Klīvlendas "Cavaliers" NBA klubs uzstāda savu antirekordu, piekāpjoties Filadelfijas "76ers" ar 54 punktu starpību (87:141).
1946 Pēc "Providence" un "Steam Rollers" apvienošanās tiek izveidots basketbola klubs Bostonas "Celtics".

3. novembris
1999 NBA klubs Bostonas "Celtics" svin 50. gadadienu, kopš ar vienību ir leģendārais treneris Reds Auerbahs, kura vadībā bostonieši izcīnīja 16 čempionu titulus.
1999 37 gadus vecā Nellija Vjenija kļūst par pirmo sievieti, kura oficiāli tiesā Čempionu līgas maču futbolā ("Molde" pret Madrides "Real" 0:1). Laukumā gan viņa nedodas, bet pilda rezerves tiesneša pienākumus.
1995 Toronto "Raptors" savā pirmajā NBA spēlē "Skydome" arēnā ar 94:79 pārspēj Ņūdžersijas "Nets".
1989 Minesotas "Timberwolves" aizvada pirmo NBA spēli, ar 94:106 piekāpjoties Sietlas "SuperSonics".
1973 Čikāgas "Blackhawks" NHL kluba uzbrucējs Stens Mikita gūst savu 1000. rezultativitātes punktu līgā. Viņa klubs gan ar 4:5 piekāpjas Minesotas "North Stars".
1962 NBA čempionāta mačā pret Losandželosas "Lakers" Vilts Čemberlens no Sanfrancisko "Warriors" gūst 72 punktus.

4. novembris
1992 Bobijs Fišers un Boriss Spaskis pēc 20 gadu pārtraukuma aizvada pēdējo partiju šaha mačā, ko organizē dienvidslāvu biznesmenis. Fišers uzvar un balvā saņem 3,35 miljonus USD (Spaskim tiek 1,65 miljoni). Pēc 14 gadiem Fišeru apcietinās par nepakļaušanos ANO noteiktajām sankcijām pret Dienvidslāviju.
1991 Futbolista karjeru beidz bijušais Anglijas izlases pussargs Braiens Robsons (90 spēlēs izlasē 26 gūti vārti).
1989 Pirmais NBA mačs "Orlando Arena" - "Magic" ar 106:111 zaudē Ņūdžersijas "Nets".
1988 Pirmā NBA spēle Šarlotas "Coliseum"- vietējā "Hornets" ar 93:133 piekāpjas Klīvlendas "Cavaliers".
1987 NBA paziņo par četru jaunu komandu pievienošanos līgai - 1988. gadā klāt nāks Šarlota un Maiami, gadu vēlāk Minesota un Orlando.
1983 Vašingtonas "Capitals" izcīna pirmo NHL uzvaru papildlaikā - 4:3 pār Vankūveras "Canuicks".
1973 Naftas krīzes dēļ Nīderlande izmēģina "svētdienu bez automašīnām". Šosejas pilnībā tiek nodotas riteņbraucēju un skrituļslidotāju rīcībā.
1960 NBA čempionātā Filadelfijas "Warriors" ar 136:121 pieveic Detroitas "Pistons". Filadelfietis Vilts Čemberlens gūst 44 punktus. Par spīti uzstādītajam līgas antirekordam - soda metieni 0/10.
1939 1940. gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanu uztic Helsinkiem, tiesa, Otrā pasaules kara dēļ tās tā arī nenotika.
1924 Kalifornijas štatā legalizē profesionālo boksu (kopš 1914. gada tas bija ārpus likuma).

5. novembris
2003 Fiksēts lielākais rezultāts Čempionu līgas futbolā vēsturē. "Monaco" savā stadionā ar 8:3 sagrauj "Deportivo". Lielākā rezultāta starpība tiek fiskēta vēl pēc mēneša, kad "Juventus" ar 7:0 sakauj "Olympiakos". Šogad šo rezultātu mačā pret "Žilina" atkārtoja Marseļas "Olympique".
1995 Pirmā NBA spēle Vankūveras "GM Place", kurā vietējā "Grizzlies" ar 100: 98 papildlaikā pieveic Minesotas "Timberwolves".
1994 Tonijs Romingers uzstāda pasaules rekordu stundas braucienā ar divreiteni, veicot 55,291 km.
1994 45 gadus vecais Džordžs Formens atgūst pasaules čempiona titulu boksā supersmagsvariem IBF un WBA versijās, Lasvegasā nokautējot Maiklu Mūreru. Formenam kājās ir tie paši sarkanie sporta šorti, kuros pirms 20 gadiem viņš cīnījās ar Muhamedu Alī, kad zaudēja savu titulu. Formens kļūst par vecāko čempionu šajā svara kategorijā.
1988 Pirmais NBA mačs "Miami Arena" - "Heat" ar 91:111 piekāpjas Losandželosas "Clippers".
1983 NHL mačā starp Ņujorkas "Rangers" un Kvebekas "Nordiques" abas komandas pamanās tikt pie vārtu guvuma pēdējā perioda 14 pirmajās sekundēs.
1982 Klīvlendas "Cavaliers" zaudē 24. NBA spēli pēc kārtas, sasniedzot līgas antirekordu.
1971 NBA klubs Losandželosas "Lakers" sāk savu 33 uzvaru sēriju.
1971 Lielbritānijas princesi Annu dzimtenē nosauc par gada labāko sportisti - viņa togad izcīnīja uzvaru Eiropas čempionātā jāšanas sportā Bērlijā.
1967 Līzele Vestermana no VFR uzstāda pasaules rekordu diska mešanā sievietēm - 61,26 m. Nākamvasar viņa savu rezultātu uzlabos līdz 62,54 m, bet 1969. gada septembrī sasniegs 63,96 m. Krieviete Faina Meļņika 1971. gadā pārtrauks Vestermanas dominanci, disku aizmetot 64,88 m.
1955 Žans Belivo no Monreālas "Canadiens" NHL kluba gūst otru ātrāko "hat-trick" spēlē - tam viņam nepieciešamas 44 sekundes.
1946 Bostonas "Celtics" spēlētājs Čaks Konorss kļūst par pirmo NBA basketbolistu, kurš iespēris līdzjutēju soliņam aiz groza. Spēle pret Čikāgas "Stags" sākas ar stundas nokavēšanos.

6. novembris
1993 Evanders Holifīlds 12 raundu cīņā par pasaules čempiona titulu boksā supersmagsvariem pieveic Ridiku Bovu.
1956 Protestējot pret PSRS armijas iebrukumu Ungārijā, Nīderlande un Spānija atsauc savu līdzdalību olimpiskajās spēlēs.

7. novembris
1999 76 gadu vecumā ar sirdstrieku mirst Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas prezidents Primo Nebiolo.
1991 Maģiskais Džonsons, kurš kopā ar Losandželosas "Lakers" izcīnīja piecus NBA čempiona titulus, paziņo, ka ir inficējies ar HIV vīrusu un pamet basketbolu. Pēc līdzjutēju balsojuma viņš tomēr piedalījās 1992. gada NBA "All-Star" spēlē. Maģiskā Džonsona pārstāvētā Rietumu konferences komanda ar 153:113 pieveic Austrumu vienību, bet pašu basketbola lielmeistaru nosauc par mača vērtīgāko spēlētāju.
1986 45 gadu veco Aleksu Fērgusonu apstiprina par "Manchester United" futbola kluba galveno treneri. Viņš šajā amatā ir vēl šobaltdien.
1985 Rabens "Hurricane" Kārters pēc 19 gadu cietumsoda izciešanas atgriežas brīvībā. 1966. gadā trīskārtējo pasaules čempionu boksā par trīskāršu slepkavību ieslodzīja cietumā, bet 2000. gadā stāsts par viņu ar Denzelu Vašingtonu galvenajā lomā tika iemūžināts kinolentē "The Hurricane". Bet vēl līdz tam, 1976. gadā, Bobs Dilans sacerēja dziesmu ar tādu pašu nosaukumu, ko iekļāva diskā "Desire".
1962 Glens Hols uzstāda NHL rekordu, vārtos aizvadot 503. spēli pēc kārtas.
1959 Divi leģendārie NBA basketbolisti Vilts Čemberlens un Bils Rasels aci pret aci tiekas mačā Bostonā. Bostona ar 115:106 pārspēj Filadelfiju. Čemberlens gūst vairāk punktu par konkurentu (30 pret 22), taču Rasels ir labāks cīņā par atlēkušajām bumbām (35 pret 28).