Dreimonds Grīns cenšas risināt algu atšķirības vīriešu un sieviešu sportā
Nacionālās basketbola asociācijas kluba Goldensteitas “Warriors” uzbrucējs Dreimonds Grīns paudis savas domas par vīriešu un sieviešu atalgojuma atšķirībām sportā. Tomēr viņa argumenti izsaukuši pretreakciju.
Marts Amerikas Savienoto Valstu sportā aizrit studentu basketbola zīmē. Iepriekšējo nedēļu laikā daudz cilāta tēma par atšķirīgo attieksmi pret vīriešu un sieviešu turnīru - vienam turnīram tiek novirzīta divreiz lielāka naudas summa nekā otram. NCAA to skaidroja, palīgā ņemot peļņas tabulas. Tika norādīts, ka 2019. gada vīriešu turnīrs parūpējās par 864 miljonu dolāru peļņu, kamēr sieviešu turnīrs nesa 2,8 miljonu zaudējumus.
“Viņi turpinās runāt par to, ka ieņēmumi nav gana lieli, lai spētu attaisnot lielākas algas. Jā, tā ir taisnība par gandrīz jebkuru jomu. Taču - kā mēs varam šo argumentu viņiem atņemt? Tas notiks, ja cilvēki, kuri saka, ka atbalsta sievietes, patiešām atbalstīs sievietes. NBA ne vienmēr bijusi globāla līga, iepriekš tai nebija tik lielas peļņas. Aiz tā visa stāv cilvēki, kuri uzbūvēja platformu, veidoja individuālus stāstus par spēlētājiem un veicināja interesi. Tieši tā viss sākās,” skaidroja Dreimonds Grīns.
Viņš norādīja, ka atraidījis vairākus piedāvājumus sniegt intervijas par sieviešu sporta izaugsmi, jo uzskata, ka tas būtu negodīgi - intervijas prasa kompānijas, kas sieviešu sportam neatvēl naudu. “Neļaujiet viņiem runāt par sieviešu atbalstīšanu tikai tāpēc, ka tas izskatās labi. Neviena kompānija neizaug bez atbalsta no malas. Lieciet, lai milzu kompānijas piešķirt naudu jūsu mērķim. Lūk, tas ir atbalsts!” teica Grīns.
Tomēr viņa argumenti izsauca pretreakciju. Diskusijā iesaistījās arī slavenā amerikāņu futboliste Megana Rapino, kura, cīnoties par vienlīdzīgu samaksas sistēmu ASV futbola izlasē, devusies uz tiesu un ASV kongresu. “Visu cieņu, bet vai tu tiešām domā, ka mēs neesam visu to darījuši? Vairāk investīciju, vairāk resursu, vairāk stāstu, vairāk brendu, vairāk mārketinga, vairāk ieguldījumu jaunatnē, vairāk ieguldījumu treneros, vairāk televīzijas minūšu. Un tā tālāk - līdz pat bezgalībai,” teica Rapino.
“Kas lielajās kompānijās atbild par naudu, investīcijām, kapitālu, laiku, sponsoru dolāriem? Vīrieši. No kā viņi smeļas padomus? No citiem vīriešiem. Tieši tāpat kā cīņā par sociālajām problēmām, nebūs nekādu pārmaiņu, ja iesaistīsies tikai cilvēki, kuri visvairāk cieš no konkrētās problēmas,” pauda Rapino.
I’ve been asked to do so many PSAs this month on women empowerment. I said no. It’s hypocritical. Because these same companies that are telling women empowerment are not putting their money where their mouth is. Call on this companies to support y’all. To infuse capitol into...
— Draymond Green (@Money23Green) March 27, 2021
The business. Stop allowing them to yell women empowerment for the look. No company grows without funding. Y’all business can grow with the proper funding and story telling. Make these huge companies commit money to y’all cause. That’s empowering! Or don’t yell women empowerment
— Draymond Green (@Money23Green) March 27, 2021
Respectfully, do you really think we haven’t been out here asking for more investment more resources more storytelling more branding and marketing dollars more youth investment more investment in coaches more TV time etc etc etc etc etc to infinity... https://t.co/DctSHGhISO
— Megan Rapinoe (@mPinoe) March 27, 2021
And you know who largely are the gatekeepers to that money, investment, resources, capital, time and sponsorship dollars are? Men. Do you know who men listen to? Other men.
— Megan Rapinoe (@mPinoe) March 27, 2021
Let’s be careful not to place the responsibility to fix the problem of a patriarchal society’s apathetic view of women in sports on WOMEN. Just like we shouldn’t charge POC with fixing the issues associated racism. But certainly appreciate you watching and searching for solutions https://t.co/ZHGaFc7NSj
— Maria Taylor (@MariaTaylor) March 27, 2021
Izmantotie resursi:
https://sports.yahoo.com/megan-rapi...
https://sports.yahoo.com/ncaa-reven...
+6 [+] [-]
Divi varianti, vainu viņas uzlabo spēles kvalitāi, labprāt paskatītos, vai arī piesaista ar kaut ko citu, nezinu, spēlējot krūšturos or something. Bet prasīt par sliktu produktu tādu pašu cenā, kā par ideālu ir diezgan autistiski.
+6 [+] [-]
Bet, lai beidzot būtu vienlīdzība, visi cilvēki ir vienādi un sacenšas savā starpā - bez dalījuma vīriešos, sievietēs, transpersonās u.c. ar pilnīgi vienādu atalgojuma sistēmu visiem Bet ar to sievietes nav mierā - neesot gana vienlīdzīgi..
-2 [+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
Atceroties vien to gadījumu,kad viņa čīkstēja par izlases spēļu algām.
Piedāvāja tādu pašu līgumu kādu dabuj vīriešu izlase,un atteicās.
Piedāvāja citu,un no tā atteicās.
Pēctam pateica,ka vēloties tādu pašu,kā čaļiem.Mēs jau tev piedāvājām tādu nesen un tu pateicu Nē
Par biznesu un ieņēmumiem viņa arī liekas neko nezin.Kā var maksāt vienlīdzīgi ar večiem ja sieviešu sports amīšiem ir garlaicīgs?
Sponsori,televīziju līgumu,arēnu biļetes utt.Tajā pašā WNBA cik komandas vispār sezonu pabeidz pa nullēm,un pāris iekasē pāris zaļos.
-3 [+] [-]
Jasamazina večiem, un jāpalielina sievietēm;
Jo vairak liekas naudas pasaulē nav
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Vispār izskatās ka bumbiņtantes grib komunismu
-1 [+] [-]
Bet vai tiešām cilvēkiem ir tik šaura domāšana un prāta spējas, ka viņi nevar savilkt kopā vienkāršus, loģiskus secinājumus, ka sieviešu basketbols nespēj ienest tādu peļņu un nerada tādu skatītāju interesi kā NBA.
[+] [-]