Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1544, Did:0, useCase: 3

Uz apsūdzēto sola divi airēšanas treneri

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Uz apsūdzēto sola divi airēšanas treneri
Foto: Guntis Bērziņš

Pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas tiesā tika paziņots spriedums krimināllietā, kurā apsūdzēti Latvijas Kanoe federācijas (LKF) viceprezidents Aigars Aglenieks un viņa dēls - airēšanas treneris Raivo Aglenieks, šodien ziņo laikraksts "Latvijas Avīze". A. Aglenieks atzīts par vainīgu tajā, ka, būdams Bērnu un jauniešu sporta skolas “Rīdzene” direktora pienākumu izpildītājs, daudzkārt veicis dienesta viltojumus, bet viņa dēls R. Aglenieks, kurš šajā pašā sporta skolā joprojām strādā par treneri, piesavinājās audzēkņiem paredzētos finanšu līdzekļus, kā arī sporta uztura preces un apģērbu. Abi apsūdzētie sodīti ar sabiedrisko darbu – 420 stundas katram, bet spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Treneris Raivo Aglenieks savu vainu atzīst daļēji. Tas, par ko šajā krimināllietā strīda nav, ir fakts, ka viņš piesavinājies saviem audzēkņiem paredzēto dienas un komandējuma naudu. Saskaņā ar apsūdzību, 2018. un 2019. gadā treneris Raivo Aglenieks savā bankas kontā no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta četros maksājumos saņēma kopumā 3127 eiro, kas bija paredzēti viņa audzēkņiem kā dienas naudu par laiku, kad viņi piedalījās mācību treniņos. Treneris šos finanšu līdzekļus paturēja sev, turklāt atpakaļ departamentam neaizskaitīja pat to summu, kas bija paredzēta tiem airētājiem, kuri šajos treniņos nemaz nepiedalījās.

Vēl lielākus finanšu līdzekļus R. Aglenieks piesavinājās no tiem maksājumiem, kas viņa kontā ienāca no biedrības "Latvijas Kanoe federācija" kā komandējuma nauda talantīgajiem sportistiem, kuri mūsu valsti pārstāvēja starptautiskās sacensībās. No 2017. līdz 2019. gadam treneris kā saviem audzēkņiem paredzētu komandējuma naudu no LKF saņēma septiņus maksājumus, kuru kopsumma – 10 871 eiro. Arī šī nauda līdz Raivo Aglenieka audzēkņu maciņiem nemaz nenonāca, turklāt viņš federācijai atpakaļ neaizskatīja komandējuma naudu arī tajos gadījumos, kad tās gala adresāts sacensībām nekvalificējās, tādēļ uz tām nemaz nedevās. Jāpiebilst, ka R. Aglenieka audzēkņi tiešām ir labākie no Latvijas jaunās paaudzes airētājiem. Zināmākie no viņiem - Kristaps Laube, Edvards Ceipe, Kristofers Lamberts un Madara Aldiņa.

Apsūdzētais Aigars Aglenieks savu vainu noliedz. Saskaņā ar apsūdzību, viņa dēls Raivo veikalos vairākkārt saņēmis sporta apģērbu uz uztura bagātinātājus, ko piesavinājies. Tēvs, savam dēlam palīdzējis un viņu atbalstījis šajās noziedzīgajās darbībās. Aigars Aglenieks, kurš, būdams skolas direktora pienākumu izpildītājs, preču pavadzīmēs norādīja citu saņēmēju, kā arī uz dokumentiem licis savu rezolūciju ar norādi "Apmaksāt". Līdz ar tādām darbībām dokumenti kļuva par viltotiem, bet Izglītības, kultūras un sporta departaments uz tā pamata veica samaksu par preci. Tādu viltotu pavadzīmju bija vairākas, tajās visās kā saņēmēji norādīti citi treneri (Krists Straume, Emīls Buliņš vai Aivars Mackevičs). Kopumā izmeklēšanas laikā tika konstatēti desmit tādi dienesta viltojumi.

Kad kriminālprocess tika nodots prokuratūrai, bija aprēķināts, ka finanšu līdzekļu veidā Raivo Aglenieks piesavinājies kopumā 14 698 eiro, bet sporta uzturs un apģērbs piesavināts 2867,71 eiro vērtībā. Piesavinātos finanšu līdzekļus apsūdzētais Raivo Aglenieks atmaksājis cietušajiem.

Valsts apsūdzības uzturētāja lūdza tiesu Raivo Aglenieku sodīt ar 20 460 eiro naudas sodu un 330 stundām sabiedriskā darba, bet Aigaru Aglenieku sodīt ar 24 800 eiro naudas sodu un 280 stundām sabiedriskā darba. Tiesas piespriestais sods ietver tikai sabiedrisko darbu – 420 stundas katram no apsūdzētajiem. Bez tam tiesa noteica Rīgas pilsētas pašvaldībai mantiskā kaitējuma kompensāciju – 593,04 eiro. No Raivo Aglenieka par labu Rīgas pilsētas pašvaldībai piedzīti 316,45 eiro, bet no abiem Agleniekiem solidāri - 276,59 eiro.

Izmantotie resursi:
laikraksts "Latvijas Avīze"

  +2 [+] [-]

, 2023-10-03 10:08, pirms 2 mēnešiem
Kāpēc nepiesprieda naudas sodu?! Atļāva atstrādāt? Vienam ar 227 eiro stundas likmi (20460 eiro dalīts ar 90 stundām (piespriestās 420 mīnus 330 prasītās kopā ar naudas sodu), bet otram ar 170 eiro stundas likmi?!

  +2 [+] [-]

, 2023-10-05 08:05, pirms 2 mēnešiem
Paldies par rakstu, pats skumīgākais, ka vecāki pirms tiesas parakstīja atbalsta vēstuli Raivo Agleniekam un Aigars Agleniekam

  +1 [+] [-]

, 2023-10-06 07:23, pirms 2 mēnešiem
Normālis apjāja valsti, vecākus, pašus sportistus, sistemu, zaudeja cieņu un godu, iespļāva sejā kolēģiem un sods pilnīgi nekāds. Latvijas karogā jāieraksta "Pērkama valsts"
Tādus kas zog izdzīvošanai sēdina cietumos. 🤦‍♂️

     [+] [-]

, 2023-10-06 10:25, pirms 2 mēnešiem
rotinnss rakstīja: Normālis apjāja valsti, vecākus, pašus sportistus, sistemu, zaudeja cieņu un godu, iespļāva sejā kolēģiem un sods pilnīgi nekāds. Latvijas karogā jāieraksta "Pērkama valsts"
Tādus kas zog izdzīvošanai sēdina cietumos. 🤦‍♂️
Vai gadījumā Iveta Agleniece Aigara Aglenieka sieva nestrādā IZM sporta departamentā, airēšanas sabiedrībā runā pirms amata atstāšanas kanoe federācijā šī bija izņēmusi visus finanšu atskaišu žurnālus.

     [+] [-]

, 2023-10-06 18:38, pirms 2 mēnešiem
"Lielisks piemērs bērniem un jauniešiem".