Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

"Stormers" uzvar pirmajā URC sezonā

Juris Miņins
Juris Miņins

"Stormers" uzvar pirmajā URC sezonā
Foto:EPA/Scanpix

Pateicoties Manī Liboka precīzam bumbas raidījumam vārtos, Keiptaunas "Stormers" varēja uzelpot, bet vēlāk arī svinēt uzvaru pirmajā Apvienotā regbija čempionāta (URC) finālā, kurā ar 18:13 tika pārspēta cita DĀR komanda, Pretorijas "Bulls".

Šodien noslēdzās pirmā URC, jeb Apvienotā regbija čempionāta, sezona. Turnīrs, kas iepriekš bija zināms kā Pro14, šogad savā sastāvā uzņēma komandas no Dienvidāfrikas Republikas, kas arī bija iemesls gan nosaukuma, gan arī izspēles kārtības maiņai.

Jāsaka, ka sezonas ievads Āfrikas kontinenta komandām bija vairāk nekā smags, jo Eiropas laukumos tās nejutās pārāk pārliecinoši, pirmajās spēļu kārtās vācot vienu zaudējumu pēc otra, tiesa, sezonas otrajā pusē skats bija pilnīgi cits un izslēgšanas mačiem kvalificējās trīs no četrām no jauna pienākušajām komandām.

Tas gan nebija viss, jo pusfinālos "Stormers" tika galā ar Olsteru (17:15), bet "Bulls" sagādāja lielāko sezonas sensāciju, ārpus fināla atstājot iepriekšējo četru sezonu uzvarētāju Lensteru (27:26), kas nozīmēja, ka pirmajā URC sezonā finālā spēlēs divas DĀR komandas.

Mačs, kurš norisinājās Keiptaunā, sākās ar ātru "Bulls" piezemējumu, kad piecus punktus guva Harolds Vorsters un arī pārtraukumā Pretoriju pārstāvošā komanda devās esot vadībā ar 7:3, taču otrais puslaiks pagāja klasiskā DĀR regbija stilā, t.i., dominējot fiziskam regbijam, kas beigu beigās atnesa labumu spēli uzņemošās pilsētas komandai.

Vispirms Evans Ross, bet tad, realizējot vairākumu, arī Andrē-Hugo Venters pa reizei paviesojās pretinieku ieskaites zonā un ar to bija gana, lai lauztu spēles gaitu. Jāsaka arī, ka punktu intrigai par mača uzvarētāju faktiski pielika Manī Liboka pārliecinoši realizētais dropsitiens, aptuveni piecas minūtes pirms mača beigām.

Šajā spēlē "Bulls" komanda, lai arī vairākas reizes varēja aizķerties mačā, taču nespēja nodemonstrēt to saliedēto un kvalitatīvo spēli, kas bija redzēta pirms nedēļas, cīņā pret Lensteru. Sevišķi tas attiecas uz uzbrucēju sniegumu, kas arī, kā vēlāk izrādījās, bija izšķirošais faktors.

Jāpiebilst, ka šī bija pirmā Keiptaunas "Stormers" komandas uzvara kādā no starptautiskajiem čempionātiem. Iepriekš, spēlējot vēl "Super Rugby", šī vienība tālāk par pusfinālu nespēja tikt. Savukārt vietējā līmenī, "Currie Cup", keiptauniešiem gan ir visu laiku labākā vienība, jo tās kontā ir 34 čempionu tituli.

Lai arī kā Apvienotais regbija čempionāts, jeb URC, turnīrs ir zināms pirmo gadu, no iepriekšējo sezonu vēstures tas nav atteicies un faktiski gan šī ir 21. čempionāta sezona. Arī komandu iepriekšējās sezonās izcīnītie tituli ir saglabāti spēkā.